Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák, miért...

Kismamák, anyukák, miért vagytok ilyen bizonytalanok?

Figyelt kérdés
Még nincs gyermekem, de érdekel a téma, ezért sokat olvasgatom. Sok hasznos dolgot is találok itt. Ugyanakkor azt vettem észre, hogy rengeteg a "mit csináljak?" "jól csinálom?" jellegű kérdés. Persze ezekre is szükség van, de azt érzem, hogy sok olyan van köztük, amit egy anyukának egyedül is el kéne tudni dönteni. Mi lesz, ha egyszer előáll egy helyzet, vagy a gyereke nagyobb lesz és kérdez valamit, akkor is azt fogja mondani, hogy várjál, megkérdezem a neten? Anyukák, ha adhatnék egy tanácsot, azt mondanám, hogy több önbizalmat és magabiztosságot!
2009. jún. 26. 15:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen egyetértek veled!

Nekem is feltünt, hogy olyan kérdések vannak, amit nekem anno eszem ágában sem volt megkérdezni, mert az ösztöneimre hallgattam!

De ha nem lenne net akkor nem megoldanák egyedül!

NBekem is volt netem mikor fiam pici volt, de edszembe sem jutott, hogy az én fiammal kapcsolatban mástól kérjek tanácsot

2009. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

én is egy magabiztos karakán csaj vagyok,de az ember a gyerekével kapcsolatban sokkal bizonytalanabb,hiszen saját magával szemben az ember lehet olyan h: na ha ez így nem jön össze,majd lesz másképp..- de a babájára vigyáz az ember a legjobban,1000-x nagyobb felelősség.


ha lesz gyereked,rájössz!

2009. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%

A sok hülye kérdés amit feltesznek, az azt a hatást kelti, hogy a mai anyukáknak nincs ösztönük..

Ja és nekem is van gyerekem :-)))

De nem tennék fel ilyen kérdést, hogy mivel keverjem a krumplit? Almával jó lesz? azzal jó amivel megeszi, ki kell próbálni! 4 hónaposan ha ehet almát krumplit répát stb... azokat kell keverni, de nem tennék fel ilyen kérdést, mert evidens a válasz!

2009. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg néha vannak furább kérdések, vagy olyanok, amelyekre kapásból rávágod a választ, vagy neked fel sem merül. De! Manapság annyi az infó mindenről, sokszor oly hülyeségek, hogy még az is el tud bizonytalanodni, aki addig ezt nem is gondolta volna.

Másrészt, lehet, hogy ők is már-már megoldották a dolgaikat, de jól esik megosztaniuk valakivel. Lehet, hogy a környezetében tényleg nem tud más segítséget.

Valljuk be őszintén, ez az oldal ezért is! van.

Néha én sem értem, hogy az orvosok egy része tényleg ennyire nem mond el semmit, vagy a kismama, anyuka, több oldalról, tapasztalatokról is meg szeretne bizonyosodni? Nem tudom, de remélem inkább az utóbbi.

Minden esetre kérdezni még mindig jobb, mint aztán valami ostobaságot csinálni.


De az önbizalmat, a magunk józan eszébe vetett hitet én is javaslom mindenkinek.


Üdv. egy néha azért kérdezgetős kismama

2009. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%

Én pedig azt a kérdést tenném fel legszívesebben ( csak nem akarok már belemenni ebbe a gyerekes játékba) Hogy miért vagytok ilyen rosszindulatúak és miért zavar titeket más kérdése ??? Mindenki a maga táján söprögessen és foglalkozzon a saját dolgával. Képzeld kedves utolsó válaszoló, aki kiakadt azon hogy vki nem tudja hogy mivel keverheti a krumplit, hogy vannak olyan anyukák, akiknek se anyjuk, se apjuk, se nagymama, se senki aki segítene és egyedül kell megoldania egy olyan problémát amivel még sosem találkozott.

iGEN INKÁBB KÉRDEZZEN MINT PL TEHÉNTEJJE ITASSA, VAGY PÁLINKÁS KENYÉRREL ETESSE.

Mi a franc ezen akkora bűn, hogy nem félt megkérdezni minthogy inkább vmi hülyeséget csináljon???????????

2009. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
50%

Néha (sajnos) nevetnem kell már a feltett kérdésen, mert olyan szinten vicces, hogy nem értem egyáltalán hogy tudja az vki megkérdezni. Én is anyuka vagyok, de eszembe se jutna pl itt megkérdezni mit csináljak a beteg gyerekemmel. Milyen gyógyszert adjak neki pl. vagy tápszert. Elvégre itt csak csupa gyermek orvos ül a gép előtt és atom fizikus? :)

Sokszor megnézném magamnak a válaszadókat személyesen...

+++

2009. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
77%

Én tényleg atomfizikus vagyok. És még nem kérdeztem. De nem azért, mert hűűű de okos... Segíteni járok ide.

De mikor egy nap harmadszor kérdezik meg ugyanazt (az egyébként evidens dolgot...), bennem is felmegy a pumpa és legszívesebben odaírnám, hogy OLVASS VISSZA, mielőtt kérdezel.

De akkor jönne a sok okos, hogy minek szólok bele, azért van az oldal, stb... Úgyhogy nyelek és nem válaszolok. Aztán ott marad válasz nélkül az anyuka... Akkor meg panaszkodik, hogy "naaa, senki?"

2009. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem a kérdésekkel van a baj, hanem azzal, hogy nem tudják elfogadni a más "más" válaszát. Sok itt az olyan anyuka, aki sietteti az időt, idő előtt elkezdi adni a gyereknek a sok vackot, mint pihenne, enne jókat és szoptatna, 6-7 hónapig azzal kéne foglalkozniuk, hogy hogyan tartsák fenn a tej mennyiséget és minőséget. Aztán felteszik a komoly kérdéseket, amik tényleg aggasztóak, de hát istenem, azért van ez az oldal. De ha mondjuk nem okosfejetsimogató a válasz, hanem esetleg kissé kioktató, vagy számonkérő a válasz, akkor aztán kapok én itt hideget, meleget. Nem tudom ép ésszel pl. felfogni azt, hogy különböző homeopátiás cuccokat hogy mernek itt ajánlgatni egymásnak azok az anyukák, akik nem ismerik más gyerek testét, szervezetét. Nem gondolnak arra, hogy sok anyuka megeteti a gyerekével amit ideírnak. Nem is tudom, honnan tudja biztosan mi a baja a babának...

Az az anya, aki a legjobbat akarja a gyerekének, rakja be a gyereket a babakocsiba és keressen egy orvosi hivatásához méltó dokit, aki megnyugtatja... nem a neten keresztül kell eldönteni, mit ehet a gyermek, akár étel, gyógyszer. A másik, hogy mindenféle itt kipattog, ott kipattogra ötletek, hát komolyan... tudom hogy jót akartok egymásnak anyuk, de nem gondolkodnak, abszolút... MOzgáskultúra... kinek mennyi idősen mit csinál a gyereke.... ez miért fontos???? Miért itt, miért ez a fórum? Minden gyerek különböző. A nagy fiam, aki 15 elmúlt egy éves mire felállt, a kicsi 7 hósan ment és???? Olyan fajta. Nem tudom milyen következtetéseket von le az, aki felteszi a kérdést??? Saját magukat paráztatják... ááááááááááááá

Jó jó ez az oldal, de legyen már egy kis felelőssége annak, aki a válaszokat írja.

Tudjátok hogy leugattak itt, mert egy vajúdó anya ide irogatott én meg letoltam miért nincs kórházban már???

Nem is értem... és akkor itt osztják az észt meddig várjon.... én 10 perc alatt megszültem. Kinek a felelőssége, ha otthon megszül és valami baj lesz??? de azért okos anyuk írjátok még eddig várjn, meg addig várjon, mert lehet csak 5 falura van a kórház... beér... vagy nem.

2009. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
23%

utolsó vagyok...


Mikor kell elindulni a kórházba?

Mikor célszerű elindulni a kórházba, hány perces fájásoknál, vagy egyből miután elfolyt a magzatvíz, a kórházhoz közel vagyunk, nappal kocsival 10 perc, éjszaka max.5 perc. Nem szeretnék idő előtt befeküdni és a kórházba vajódni, oda jó lenne már csak szülni menni,

34 hetes kismama:)


kíváncsi leszek a válaszokra

2009. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%

azt imádom mikor megkérdik mennyi az ideális korkülönbség? ha azt írom 3 év akkor akkor fog szülni nem ahogy maga jónak látja?

Egyébként rengeteg kérdésre ott a válasz csak KÉNE MÁR HASZNÁLNI AZT A NYAMVADT KERESŐT!!!

2009. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!