Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hétvégi apukánál van saját...

Hétvégi apukánál van saját szobája a gyereknek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy amíg kicsi volt a gyerek és nem járt bölcsibe addig hétköznap is sokat volt velünk, meg ugye délutáni alvás, ilyesmi, kellett a szoba. Amióta oviba jár, kéthetente hétvégén van itt. Most 3 és fél éves, a férjemmel építkezünk, és kb jövőre ilyenkor beköltözünk, addigra ugye a gyerek már 4,5. Ezután kb fél-egy évvel tervezünk közös gyereket, majd utána még egyet. De ennyi szoba nem lesz a házban. Szóval mire 8 éves lesz, akkor ha jön hétvégén, nem maradna neki szoba (saját), csak ha valamelyik féltesójával alszik, vagy kanapén. Párom húzza a száját, hogy kell neki saját szoba, de kérdem én, akkor a két közös miért nyomorogjon egy szobában, egy szobát üresen tartva csak azért a 4 napért?

kinél hogy van ez?


2011. nov. 28. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ugy.Az egyik oldalrol egyetértek veled hogy minek azért +helyiség,amásik szempont hogy ha a sajátod volna akinek szoba készul?
2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A ház mérete fix, egy része már adott volt, van két közepes szoba, meg a mi hálónk. Gondolom nem lenne olyan nagy bűn, ha azon a havi 2*2 hétvégén, valamelyik tesója szobájában aludna.
2011. nov. 28. 14:26
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem kell egy szobat uresen tartani.

Legyen a kozos gyerekeknek sajat szobaja, viszont eleve ugy neveljetek oket, hogyha jon a ferjed gyermeke, akkor valamelyikuk atadja Neki a szobajat arra a hetvegere.

Nem lesz ebbol gond szerintem, ha eleve igy szoknak hozza.

Sot, ha joban lesznek (marpedig miert ne lennenek), akkor versengeni fognak azert, hogy kinek a szobajaban aludjon a felteso, vagy epp azert, hogy ki aludjon vele egyutt. Lehet, hogy mindharman egy helyen fognak azokon a hetvegen kikotni es "taboroznak" egyet. :)

2011. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha úgy jönnének a gyerekek, ahogy elterveztük, akkor a férjem gyereke meg a közösek közt 5 meg 7 év lenne. Gondolom egy újszülöttel nem raknék össze egy nagyfiút. De azt se tudom, ennyivel fiatalabb gyerekekkel játszana-e.
2011. nov. 28. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Azert irtam eloszor, hogy a te ket sajat gyereked lehetne kozos szobaban azokon a hetvegeken, amikor a ferjed fia ott van. Ok azert gondolom alhatnanak egyutt 1-2 ejszakat, ugye? Es a ferjed fia lenne akkor valamelyik sajat gyereked szobajaban egyedul. Kesobb meg ugyis osszenonek.

(Nalunk gyakran itt alszik az unokateso, aki 9 eves, az en fiaim pedig 3 es 2 evesek. Hiaba van ekkora korkulonbseg, a nagyobbik fiammal mar egy jo fel eve nagyon jol kijon es egy szobaban is alszanak.)

2011. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Persze a te szemszögedből igazad van, aludjon ahol kap helyet. De ha egyszer elvált a férjed, elválhat másodszor is, neked hogy esne, ha a gyereked az új család lakásában a kanapén kapna helyet, vagy bezsuppolva valamelyik féltestvérhez, és örüljön neki, mert mit nem akar abban a pár napban?Én anyaként nem örülnék neki.

És megértem a férjedet is, hogy a saját gyerekének a ugyanazt akarja nyújtani, mint te a saját kettődnek-ergo különszobát. Hiszen alapból te is különszobát akarsz biztosítani mindkét gyerekednek. És a férjed meg mind a három gyerekének.

Egyébként sok házban van vendégszoba, amit még ennyire sem használnak ki, szóval az sem igaz, felesleges azért a pár alkalomért.

2011. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De az amúgy sem nagy házból ezért vegyünk el 10-12 m2-t? Azért ez értelmetlen. Nálunk sem volt vendégszoba, szerintem az azoknak való, akik már nem tudnak mit építeni a fölösleges pénzükből, vagy kirepült egy nagykorú gyerek és megmaradt a szobája.
2011. nov. 28. 22:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég lenne egy félszoba, mondjuk 2-szer 3 méter, ha elég világos, aludni, visszavonulni tökéletes. Nem kell rögtön 12 négyzetméter.

Ha most építkeztek, nem hiszem, hogy pár négyzetméteren múlna a dolog.

És ki tudja nem e lesz több az a havi 4 nap. Hiszen ott vannak a szünetek, lehet, hogy egyébként is kényelmesebb lesz, ha nálatok van. És több időt fog ott tölteni.

Hiszen 8-10 évesen már saját önszántából is szívesen eltölthet időt az apjával és annak új családjával.

2011. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

vagy egyébként ami még eszembe jutott, láttam egy lakásról bemutatót, részleteket sajnos nem, ezért sem tudom megírni, de ott a nappaliból talán lehetett tolóajtókkal leválasztani egy teljesen önálló szobát, vendégeknek és akkor mégsem a nappaliban aludtak. és ha visszatolták az ajtókat, akkor meg amerikai konyhás-étkezős-nappalis volt a ház.

Úgyhogy lehet érdemes lenne egy építésszel, lakberendezővel beszélned egy ilyen megoldásról is, hogy leválasztasz egy részt valamelyik helységből arra a 4 napra.

2011. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Tudod,ember tervez,Isten végez...hogy lesz-e neked

majd két gyereked egyáltalán...ez olyan mint az a mese,hogy ha majd leesik a balta...annyi minden történhet még addig,de te máris a már meglévő gyereket akarod kirekeszteni!

2011. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!