Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébihordozóban valóban csak...

Bébihordozóban valóban csak napi max.30-40 percet lehet a baba? Most 5 hetes a babám, és még a kórházban azt mondta egyik szobatársam hogy ez így van, mert nem jó testhelyzet a baba gerincének? Igaza van?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
igen,én is úgy tudom,hogy igaza van. jártunk dévény tornára,és ott beszéltem egy anyukával,aki azért járt,mert sokat volt hordozóban a gyereke. Beállnak az izmaik + kényszertartás és ha sokat van benne,akkor a mozgása sem fejlődik jól. Emiatt csak akkor tanácsos használni,ha tényleg szükség van rá: kocsiban utazásra. végül is arra találták ki.
2009. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Igen , valahol igaz de azért nem kell perceket mérni, nyilván nem abban akarod hogy legyen egész nap, csak amíg viszed valahova.
2009. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Az a gond hogy mi leginkább buszoznánk,és mivel a buszsofőrök nagy hányada nem díjazza ha babakocsival trappol fel az ember,kénytelen lennék hordozóba vinni,vagy ne foglelkozzak a sofőrök okoskodásával?
2009. máj. 7. 21:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
pontosan! ne foglalkozz velük! (mondjuk én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, a buszsofőr még be is mondta a mikrofonba, hogy csináljanak helyet a kismamának.) Amúgymeg nagyon hamar elfáradna a karod, és ha még veszel is valamit, tuti kipurcansz. Nyugodtan tedd rá a vázra a hordozót és irány csavarogni.
2009. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

A lányom (2 hós lesz holnap) sokkal többet van benn, mint 30-40 perc.

A babakocsit elev úgy használom, hogy beleteszem a hordozót. Így szemben van velem a baba.

Azon kívül autóval is jövök-megyek és viszem magammal (vásárlás, suliba gyerekért, hétvégi programok)

Sőt itthon is bele szoktam tenni reggel és felteszem a konyhapultra, közben teszek veszek, reggeliezk, mert olyankor nem nagyon van el az ágyában.

Azt meg nem akarom, hogy üvöltsön szegény, amíg én eszem.

Egyébként akkor a karban, vagy hordozókendőben sem az ideális testhelyzetben van.

2009. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Olyan kérdést tettél fel, amiről nagyon határozott véleményem van, mert eléggé alaposan utánajártam. Sőt, felbosszant, ha azt olvasom, hogy naná, tartsd csak nyugodtan bébihordozóban....

Szóval az álláspontom: NE! Mózeskosár minimum 3 hónapos koráig. Ha lehet, addig, amíg nem kell valamiképpen ültetned, pl. hozzátáplálnod (ált.- ban 6 hónapos koráig). Erre mondhatják, hogy dehogyis, én így tartottam, s nem lett semmi baja. Persze, most még nem lesz szemmel látható, de én garantálom a gerincferdülést! Tény, hogy a gyermekek jelentős százaléka még csecsemő korban lesz gerincferdüléses, amire csak rátesz egy lapáttal majd az egyoldalon hordott, s nem elég hátizomzattal rendelkező gyermeknek az iskolatáska...

Javaslatom tehát: mózeskosár, 3 hós korától bébihordozó max, ha autóba viszed, s 6 hós korától abban még az etetés. De naponta ez tényleg ne legyen sok idő addig, amíg nem tud stabilan ülni (8- 9 hó). Addig tornáztasd, masszírozd, s a fő, felügyelet mellett, legyen minél többet hason. Így erősödnek igazán a hátizmok és persze a karok is.

Nézz körül, mennyi a rossz tartással járó, "csámpásan" járó felnőtt...! A később jelentkező, belső, szervi bajokról nem is beszélve! Ennyi odafigyelést szerintem bőven megér!

2009. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Szia!Az én kisfiam elmult 1éves nekünk is olyan babakocsink volt amin a hordozó rajta van abban szeretett ,jó itthon nem használtuk,de semmi probléma nincs sem a gerincével se semmivel 10hónaposan már egyedül ment.Szerintem itt is megoszlanak a vélemények.Szerintem ha annyira káros lenne nemengednék,hogy ujszülött kortól legyen használható.Ezt mindenkinek maga klell eldönteni használja vagy sem.Egyébként szerintem buszon ne abba vidd hosszútávon nehéz benne vinni a picit.
2009. máj. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha mózeskosárba raknám itthon, ugyanúgy sírna, mintha az ágyában, mert abból sem lát ki.

Másrészt a fiam 9 éves, őnála is sokszor használtunk a hordozót, de eddig nincs tőle semmi baja.

22:03-as

2009. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Szia, ezért találták ki a pihenőszéket, abban teljesen vízszintesen fekhet a baba, főleg ha otthon van az ember! Otthon semmiképpen nem tartanám hordozóban, beszorítva. Nekem babakocsin se tetszik, ha hordozót raknak rá, és nem teszik bele a normális mély részébe. Hordozó kizárólag kocsiban, vagy ha utazik az ember, és akkor se több órán át egyhuzamban.

Itt jól leírják a dolgokat: [link]

2009. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem teszem mély részbe, mert nem átfordítható karos és így szemben van velem a baba.

De most pl. csak ababkocsiban alszik a kertben.

Pihenőszékünk nincs, a fiamnál sem volt, de ha akarnék sem tudnék most venni.

22:03-as

22:03-as

2009. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!