Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/164 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerezned kell valakit, akire rábízhatod a kicsit. Barátnők? Anyukád? Szomszédok, akikben bízhatsz?

Legrosszabb esetben ki kell fizetned egy bébiszittert... Más megoldást nemigen látok. Sajnálom, hogy így alakult. :(


(Nem bántásból, csak ezeket én olyan nehezen értem, hogy 1 hónapja külön éltek, de 7-8 hetes terhes vagy, vagyis az utolsó együtt töltött hónapban estél teherbe, ha megromlott a kapcsolat, az már akkor látszott... jajj, miért kellett akkor...? :((( Bár védekezés mellett is be tud csúszni... csak ha ennyire megromlott a kapcsolat, akkor már azt sem értem, miért fekszik le a pár... )

2011. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/164 anonim ***** válasza:
100%
Most titkolod mindenki előtt az abortuszt? Mondd, hogy elment a baba, és egészségügyi kaparás lesz utána, ha már tudod a napját. Miért nem tudod rábízni senkire a gyereket? Az lenne a legjobb, ha te befekszel, akkor aznap valaki a gyerekkel alszik az otthonotokban, másnap reggel meg te kijössz a kórházból és kész. Egy nap és éjszaka.
2011. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/164 A kérdező kommentje:
Igen,ezt ha én hallanám,én sem érteném.Az igazság az,hogy nem tudunk együtt élni,állandóan veszekszünk,és sajnos borzalmas ordítással,ami a gyereknek nem hiányzik.Valahol a kémia működik köztünk,de minden más ami a közös együttéléshez kéne és ahhoz hogy egy lelkileg egészséges gyereket neveljünk nincs meg semmi.Ezért sem könnyű a szétválás,legalábbis nekem nagyon nehéz lelkileg.Röviden ennyi.
2011. júl. 4. 13:07
 4/164 anonim ***** válasza:
100%

Értem, köszönöm, hogy megosztottad velünk, és bocsánat, ha indiszkrét vagy bántó voltam. Fel a fejjel...!


Nem tudom, nem voltam ilyen helyzetben, de kérdezd meg a kórházban, ahova menni fogsz, hogy beviheted-e magaddal a gyereket... talán nem kizárt, ma már sok helyre lehet vinni magaddal.

2011. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/164 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen indokkal nem hagyhatod az apjánál néhány napra? Vagy, ami még jobb, miért nem beszéled meg a férjeddel, hogy ez történt, hisz ketten kellettetek hozzá. Ha váltok, biztosan ő sem támogatja majd, hogy legyen még egy gyereketek. És vigyázhatna a már meglevő közös babátokra, amíg ezen átesel! Szerintem ennyit megtehet ő is simán, ha Te ilyen komoly dolgon esel át!

Sok erőt küldök!

2011. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/164 A kérdező kommentje:

Nem titkolom az abortuszt!Miért kéne?

Nincs segítségem!Nincs barátnő,szülők...stb.Mindenki több száz km-re lakik innen.Csak a gyerek apja,akire semmiben nem számíthatok ezen a téren,mert azt sem tudja hogy milyen irányból kell a pelenkát a gyerekre ráadni.:(

És mielőtt olyan válasz jönne,hogy minek vállaltam ilyen emberrel babát,akkor annak most válaszolok előre:

Soha nem értettem,hogy némelyik nő minek szül ennek,vagy annak.De igenis van olyan amikor az ember annyira félreismeri a másikat,vagy a másik annyira megváltozik pl.nálunk a gyerek születésével egy időben,hogy azt azelőtt el sem hittem volna. És nem ez a lényeg.Az,hogy sem anyagilag,sem semmilyen szempontból nem tudom vállalni ezt a babát.

Valaki,aki átesett abortuszon,leírná pontosan mi a menete,min ment keresztül?

2011. júl. 4. 13:14
 7/164 judavi ***** válasza:
100%

Segíteni sokat nem tudok neked, csak sok erőt szeretnék kívánni!

Nekem 2 éve volt egy abortuszom, illetve sajnos 10 hetes elhalt magzatot ilyen módon kellett eltávolítani. Egy napra kellett kórházba menni. Délután már jöhettek értem. Azt hiszem vezetni nem vezethetsz aznap (az altató miatt), ha tudod valakivel vitesd haza magad.

Voltál már orvosnál? Azt hiszem előtte pszichológussal is beszélned kell és ha döntöttél még várnod kell pár napot és újra visszamenni, hátha meggondoltad magad... de ezt csak hallomásból tudom.

Remélem minél előbb túl leszel rajta! Sok erőt hozzá!


j

2011. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/164 anonim ***** válasza:
100%

Aki 100 km-re messze lakik, nem tud utazni? Szabit kivenni 1-2 napra?

Sok erőt kívánok! Tényleg nem lehet tudni, milyen apa lesz valaki.

2011. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/164 A kérdező kommentje:

Nem voltál indiszkrét sem bántó!Azért is írtam le,hogy mi a szomorú valóság.Az előző komentemet,sem azért írtam,mert megbántott valamelyikőtök,csak meg akarom előzni,hogy elkezdjenek támadni.Mert egy ilyen kérdésnél várható a "ne sajnáltasd már magad" válaszok.

Köszi még egyszer a megértő választ!

2011. júl. 4. 13:20
 10/164 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én abortusz-ellenes vagyok, és azt hiszem Te sem erre vágytál... Viszont igenis vannak ilyen szituációk, támadni meg semmi értelme. :(

És ha Te utaznál erre az időszakra haza pl. szülőkhöz, és valami ottani közeli kórházban esnél át rajta? Ez nyilván attól függ, hol élnek a rokonaid, van-e ott megfelelő ellátás... Biztos nincs egy olyan barátnőd, aki hajlandó lenne vigyázni rá? Végül is másfél éves, már nem nagyon kicsi csecsemő.

Egy ilyet találtam, nem tudom, segít-e... Olvasd át, van benne néhány technikai info.

[link]

2011. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!