Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jár az ikreseknek dupla...

Miért jár az ikreseknek dupla gyes? És akinek a gyerekei közt 13 hónap van, annak miért nem jár? Többi lent.

Figyelt kérdés
És az ikresek miért maradhatnak otthon 8 évet? A kis korkülönbségesek miért nem?
2011. júl. 3. 07:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom pontosan miért jár, de eleve hülyeség a két dolgot összehasonlítani. Az,hogy a gyerekeid között kevés idő van, az a te döntésed. Az,hogy valaki ikreket szül, meg az övé!
2011. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Talán mert ott egyszerre jön a két baba, egyszerre terhelik meg őket a kiadások, és nem szabadon választották a kis korkülönbséget, hanem így hozta az élet.

De én komolyan nem értem ez miért fáj bárkinek is! Mostanában állandóan azt hallom, hogy azon rágódnak az emberek, hogy a másiknak miért jár ez, meg az! Most komolyan attól jobb lenne, ha neki sem járna?! Jó, aláírom nem vagyunk rászorulva semmiféle támogatásra, de ha rá lennénk sem hiszem, hogy az zavarna, hogy más miért kap.

Azt a részét megértem, amikor olyan családról beszélünk, ahol csak azért születnek a gyerekek, hogy legyen lehetőség felvenni a támogatásokat, de itt nem ezt érzem a háttérben.

2011. júl. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok! Tehát NEM az ő döntése,hogy ikreket szül. Én speciel nem sajnálom tőlük!
2011. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

hogy az ilyen anyukák,mint te puffoghassanak,és legyen miért utálniuk a világot...

egyébként a valós választ fentebb leírták..

2011. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sajnálom tőlük a dupla Gyest. Viszont az tény, hogy a családokra manapság egy kicsit több támogatás is ráférne. Mind anyagilag, mind erkölcsileg. Sajnos a legtöbbet nem azok a családok kapják, akik tényleg megérdemelnék. Én jobban megbecsülném azokat a családokat, ahol egy, kettő, három, vagy több gyerek van és törődnek is a gyerekekkel. Ahol odafigyelnek, hogy a gyerek járjon óvodába, iskolába, tanuljon, tovább tanuljon. Sajnos ismerek családokat, akik több gyermeket nevelnek a gyerekek jól tanulnak, tisztán járnak, jól neveltek, mégis szűkölködnek. Mert az anya nem kap munkát a kisgyerekek miatt, apa minimálbért (itt ugye hiába több gyermeket nevel az adókedvezmény, semmi) keres. Na jó tudom, ez nem ehhez a kérdéshez tartozik, de ez is a családokról szól. Tehát nem az ikres családoknak sok a dupla Gyes, hanem úgy egészében kevés amit a (rendes!)családok kapnak. Sajnos a pénzek nagy része a léhűtő, munkaundoros gyerekeiket vakvilágba szülő nemtörődöm emberekhez kerül.
2011. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én sosem foglalkoztam ezzel, de egy ikres anyuka mondta, ha két gyereked van kis korkülönbséggel a másodiknak jóformán a pelenkán kívül semmit nem kell venned, mert minden marad a nagyobb gyerekről.

Neki viszont mindenből kettőt kell venni egyidőben.

Így míg a kis korkülönbséggel született gyerekek nem dupla költség, az ikrek mindenképp azok.

2011. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az en gyermekeim kozott 14 honap a kulonbseg, de en speciel nem hianyolom a dupla gyest. Foleg azert, mert ki sem tudnam hasznalni, en a kisebbik ket eves koraban visszemegyek dolgozni, mert nem tudok tovabb otthon maradni a gyes mellett. Viszont nem tudom elintezni, hogy csak max 6 orara legyek bejelentve, tehat bukom a gyest. Ha duplat kapnek, akkor sem erne meg otthon maradnom.

Mellesleg ha dupla gyes lenne kisebb korkulonbsegre, akkor nagyon hamar csodbe menne az orszag, mert a mi falunkban a romak igy is max 2 evente szulnek, ha lenne lehetoseguk dupla gyesre, akkor egy ev se lenne ket gyerek kozott, ugy inteznek. Ennyi penzt nem sokaig tudna allambacsi kifizetni.

Szoval jol van ez igy.

2011. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

E miért zavar téged,hogy ők duplán kapnak?

Hidd el,egy ikreseknél még a tripla gyes is kevés lenne!

Ne sajnáld már tőlük!

2011. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal, a kis korkülönbséget te választottad a 2 pici között, viszont ahol ikrek vannak, ott (többnyire) nem volt kívánságműsor, hogy 1 vagy 2 gyereket akarnak
2011. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerre hozták össze a két kicsit. És amíg az aki nem tud gumit húzni saját döntése volt, az ikreseknek így jött ki egyszerre áldásnak és sorscsapásnak a gyermekvállalás (az ikreseké, hogy megtartották őket),

Minap néztem testvérbabakocsit mert 19hónap van a gyerekeim között. Hát a 100alattiak csak tesó kocsik, és csak felette láttam két újszülöttnek valót, vagy ami esetleg tényleg két kicsinek való az egyenlő a ciffra nyomorúsággal.

Na meg a második kicsire a beruházás: a nagynak egy amúgy is szükséges ágy, és egy téli overál, a pár lányos ruha csak az én allűröm volt, hogy már az újszülöttem is csajos legyen... Most egyszerre kellett volna venni 2rácsos ágyat, két szekrényt, két ilyet, két olyat dupla amolyat? Az első gyerek így is egy kisebb vagyon volt.

Hogy 8évig otthon lehetnek dupla gyesen, számoljunk.

Az anyuka 3évesen bölibe/oviba adja a kicsiket, és elmegy nettó120ért(min) dolgozni, vagy 2*25800+2*14000ft vagy 8évig 80000ft, persze ez is pénz, jóval több, mintha nem lenne, de, 8év után lehet annyi papírja végzettsége anyámkínja, amennyit akarsz, viszont 0gyakorlata, szerinted kinek kell?

Nem hiszem, hogy minden ikres anya kihasználja a lébecolást... És én attól sem több sem kevesebb nem leszek, mert Ő otthon marad, többet kap.

2011. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!