Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha egy nő...

Mi lehet az oka, ha egy nő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl az, h rengeteg lemondással, és kötöttséggel jár. Van, aki szeret "szabad" lenni, esetleg karrierista, vagy csak szimplán nem kedveli a gyerekeket.

Ez olyan dolog lehet, mint az, h vki ápolónő/tanárnő/orvos/fodrász akar lenni, más meg nem.

Kell bizonyos elhivatottság.

Rengeteget kell feladni magadból, a vágyaidból, a szabadságodból, ...stb. a gyerekért. Vki nem akarja ezt.

Én nem tudom, h mi lenne velem a kislányom nélkül. Nélküle már elképzelhetetlennek tartom az életet, a jövőt. :)

Vannak, akik soha nem akarnak gyereket, mások pedig idővel meggondolják magukat. És vannak azok, akik így érzik teljesnek az életüket (egy v több gyerekkel).

Ezt így kell elfogadni.

2009. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hozzá indíttatása, ennyi. Nem ítélem el, ők tudják. Én örülök, hogy van gyerekem. Igaz, hogy kevesebb időm jut magamra, kárpótol ez a pici kis fiúcska. És ettől még azért nem maradok ki abból, amit a többi fiatal csinál, csak ritkábban jutok el szórakozni. Én örülök, hogy fiatalon lettem anya, 20 évesen.

De megértem azt is, hogy van, aki nem akar. Amúgy sokaknál csak idő kérdése ám. Legjobb barátnőm 24 éves, ő azt mondja, egyáltalán nem szeretne. 2 éve még duci volt nagyon, kemény munkával lefogyott, sőt, izmos lett, valahol megértem, hogy nem szeretné, ha "kárba veszne" a kitartó munkája. Persze szerintem eljön majd az idő, amikor már nem ez lesz a fontosabb. Ő élvezi, hogy szabadon jöhet-mehet, bulizhat, nincs gondja másra, csak saját magára. De valahol jogos ám, neki 8 testvére van, és sokszor mondta, hogy nem szeretne arra a sorsra jutni, mint az anyja, aki 50 évesen tudott először munkát vállalni, mert fiatalon végig babázott, aztán meg ennyi kisgyerekkel nem kellett senkinek, aztán meg az volt a baj, hogy már erősen középkorú. Persze nem kell mindenkinek ennyi gyereket vállalni, de megértem, hogy mitől tart.

2009. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Én is fiatalon lettem anyuka de minden vágyam volt már 15 éves korom óta hogy babám legyen.Tipikus kislány voltam,állandóan babáztam.De van aki pl fiúsabb és eszébe sem jut h babája legyen,vagy nem is tudna mit kezdeni vele,vagy félti az alakját!!Én tudok olyan párt akik annyira szeretik egymást hogy nem szeretnék hogy egy baba közéjük álljon ezért nincs gyerekük.De ha tudtok olyat aki babát vár és nem kell neki akkor mondjátok meg neki hogy adja nekem ,mert én már 2 éve próbálok teherbe esni sikertelenül,és akár már más babáját is felnevelném nagyon szivesen!!!
2009. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

vagy csak egyszerűen nem bízik magában, és fél, hogy nem lesz jó anya, vagy baja esne a babának, stb. Ezzel nyugtatja magát, hogy bemeséli még saját magának is, hogy nem akar.

Vagy csak az igazira vár.

De ennek is számtalan oka lehet.

2009. febr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
87%

Én pont egy ilyen nő vagyok. 31 éves. Nem akarok gyereket, mert:

-nem szeretnék senkit a párom, és magam közé engedni,

-nem szeretném elveszíteni azt, amit eddig elértünk,

-az életszínvonalunkból nem szeretnénk engedni,

-nem akarok társadalmilag halott lenni,

egyéni problémáim:

-félek az elhízástól (alkati dolog nálam),

-nem akarom, hogy a párom félidőben ráeszméljen, hogy ő mégsem érett még az apaságra (családi tapasztalat)

-nem szeretnék egyedülálló anya lenni.


röviden-tömören ennyi

2009. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!