Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nyaralás tényleg csak...

A nyaralás tényleg csak kettesben jó (vagy amíg nincs gyerek)?

Figyelt kérdés

Sok szülő írta az interneten, hogy a nyaralás csak kettesben jó a pároddal, mert ha ott a gyerek akkor csak az ő szórakoztatásáról szól az egész és ez a szülőknek így nem pihenés, mert folyamatosan a gyerek szükségleteit kell kielégíteni.


Anyukámnak is ugyanez a véleménye egyébként. Van egy fiatal pár ismerősünk akik elég régóta szeretnének babát, de sajnos sehogy sem jön össze nekik, pedig rendszeresen járnak lombikra, beavatkozásokra. A pasi volt spermavizsgálaton, de nála minden rendben van, nincs semmilyen rendellenessége. A csaj viszont egészen 14 éves kora óta szedett fogamzásgátlót, azt mondták az orvosok, hogy valószínűleg az okozhat meddőséget.


A csajnak valamelyik nap volt 30 éves, és születésnapja alkalmából elmentek Máltára nyaralni, anyukám meg valahogy szóbahozta ezt a témát és azt mondta, hogy ők mehetnek nyaralni mert nekik nincs gyerek (ezt gondolom úgy értette, hogy gyerekkel szar a nyaralás), ők szabadok.


Nektek mi a véleményetek?


ápr. 23. 15:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%
10. Na, hát akkor egyrészt anyád tapasztalat híján nem tudja, csak jó magyar szokás szerint járatja a pofáját, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is. Másrészt meg valószínűleg nem róla fogják megformázni az anyai szeretet szobrát. Menj terápiába mindezeket feldolgozni, mert az, hogy kényszeresen kérdéseket írsz ki erről napi szinten Gyakorira, az nem épp ép lélekre utal.
ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%

11, de már mióta írja ki a kérdéseit...már vagy két három hónapja, heti, napi szinten .

Mindenről ír ki egy kérdést

Olvas egyet itt, és újra kérdezi más feldolgozásban.

ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
80%

Attól is függ, kinek mi a nyaralás. Amiket felsoroltál, például este későig bulizni, azokra nagyrészt nekünk eleve sosem volt igényünk. Szóval nekünk - egyelőre egy gyerekkel aki most 2 éves - alapvetően a tempó lett lassabb. Több a szünet, délelőtt egy óra játszóterezés, amíg a felnőttek ebédelnek megint játszóterezés, utána a gyerek eszik a babakocsiban míg mi várost nézünk, utána alszik és akkorra időzítjük a neki legunalmasabb programot.


Gyerekfüggő is, és itt csak egy gyerekről beszélünk, de én nem élem meg olyan lehetetlennek a gyerekes pihenést, mint amit a kérdező meg egy-két válaszoló leírása sugall.

ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
63%

"Én azt írtam, hogy olvastam több szülőtől is az interneten, hogy NEKIK gyerek nélkül (tehát kettesben) jobb a nyaralás, mert gyerekkel nem tudnak pihenni."

Tudom, hiszen minden kérdésed így kezded. Interneten olvastam/hallottam a szomszédtól/ anyám azt mondta stb. Aztán jön a példa, hogy milyen szar a gyerekkel és várod a cáfolatokat. Uncsi. Baromira. Nem csak én ismerlek fel, hanem itt mindenki.

Csakhogy nem akar téged itt győzködni senki. Van, akinek jó, van, akinek rossz. De egészséges lelkű ember nem foglalkozik azzal, hogy másnak épp jó-e, hogy szült vagy nem szült. Te viszont napi szinten kényszeresen írod ki erről a kérdéseidet. Orvos!

ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
65%

14, így van.

Minden anya fáradt, mindenki megbánta a gyerekvállalást, mindenki depressziós, mindenki utál gyereket nevelni ...mindig ezeket írja.

Már idegesítő.

Eleinte próbáltam tanácsokat adni neki, de mostanra már úgy látom felesleges mert nem akar ez soha gyereket, csak itt szítja a feszültséget.

ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
24%
Már a repülőn elkezdenek általában üvölteni, az összes többi utazónak tönkretéve az utazást. Én olyan kicsi gyereket nem is engednék repülővel utaztatni. Aki gyereket vállal, fogadja el, hogy pár évig nem megy távoli utakra, amíg tud viselkedni a gyerek. Úgyse fog emlékezni semmire. Ha meg nem tud valaki lemondani egy pár évre a távoli helyeken nyaralásról, akkor jobb lenne, ha várna még a gyerekkel.
ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%
12-13-14-15 Nektek is írt privátban? 😂
ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
16%

#17!Nekem neeeeem😭

Vagy lehet, hogy már letiltottam, valami régebbi trollkodása miatt és csak nem kapom meg😉

ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Amúgy nem veszitek észre, hogy ti is ugyanazok a válaszolók vagytok, és mindig mindegyik kérdésem alatt megjelentek (fogalmam sincs, miért), aztán nem is a kérdésemre válaszoltok hanem írkáljátok a szokásos hülyeségeiteket? :D

Itt nem azért kérdeznek az emberek, mert várják a provokatív válaszolókat, hanem mert normális tapasztalatokat, tanácsokat, ötleteket szeretnének olvasgatni.


Ja, és én pont nem azért teszem fel a gyerekvállalásos kérdéseimet mert szerintem szar és minden anya depressziós, hanem az ellenkezője miatt, mivel mostanában mindenhol csak a negatívat lehet olvasni és ez engem elkeserít, mert nekem az a véleményem, hogy egy gyerek nem csak kivesz az emberből, hanem ad is bőven. És de, szeretnék gyereket, miért zavar titeket az, ha szeretnéka nehézségekről is tájékozódni? Jobb az, ha valaki úgy vállal gyereket, hogy fingja sincs, mivel jár? Pont az ilyenek szokták megbánni a gyerekvállalást, akik azt hiszik, hogy egy gyerek csak cukiságbomba és egész nap megül a sarokban.


Azt sem írtam sehol, hogy szerintem mindenki megbánja. Aki pedig meg is bánja, arról beszélni kell, mert nagyon sokáig tabu volt, és rengeteg nő még magának sem merte bevallani.

ápr. 23. 19:17
 20/40 A kérdező kommentje:
Csak hogy tudjátok, senki sem kíváncsi rátok. :)
ápr. 23. 19:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!