Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ovis/iskolai anyák napjára...

Ovis/iskolai anyák napjára nagymamát?

Figyelt kérdés

Miért lett ez szokás? Azt most hagyjuk, hogy őt köszöntse a saját gyereke. Na de megint sok gyerek mindkét nagymamát hozza, én meg ikres anyaként 2 gyerek okán vagyok ott saját jogon és hátul a sarokban fél lábon álltam végig a tavalyit is mert a székeken a sok öreg nyanya ül (némelyik azt sem tudja milyen rendezvény, vagy el sem lát odáig ki mondja a verset).

Miért nem lehet véget vetni ennek a hülyeségnek?


ápr. 23. 13:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező én beszélnék a vezetővel a helyedben.
ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
30! 28 vagyok. A pontozás itt hasraütésre megy, ráadásul annyit sem említettem, hogy én melyik állásponton vagyok, csak a szervezés részéről. 😀 Mindegy, már letojom régóta ezt az idióta pontozásrendszert itt. Úgy vagyok vele, ennyi öröme legyen, így ismeretlenül, hogy nyomkodja a pirosat.
ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem engednék,vagy még lenne szabva,hogy csak az édesanyák mehetnek, akkor úgy mennének.Nálunk mondanak a nagymamáknak,sőt,akinek van,a dédiknek is.Előre meg van kérdezve,hogy hányan mennek,úgy készülnek az ajándékok is.Elhiszem,hogy van ahol korlátozott a lehetőség helyhiány miatt, akkor ott azt kell mondani,hogy nem férünk be,csak az édesanyák jöjjenek.Ahol viszont ilyen megkötés nincs,oda teljes joggal mennek a nagymamák,(akik sok esetben a gyerekek mindennapjainak részei),vagy akár a dédik is.Amúgy nálunk előre megvan,hogy hányan leszünk,és úgy van bekészítve szék.Lepontozva meg azért vannak a válaszok,mert azért egy nagymama ottléte nem nőnap szintű,ahol kb a szomszédnénit is köszöntöd,mert nő.Mellesleg tényleg úgy jön le a kérdésből,hogy azért mert neki ikrei vannak eleve két szék is járna neki,de egy se jut.Nos ez még azért van,mert néma gyereknek anyja se érti a szavát.Mondani kellene az óvónőnek,hogy készüljenek több székkel,vagy csinalják az aulában az ünnepséget ha nem tetszik,majd erre lenne valami válasz.De nekem.A gyakori kiírom,hogy az összes többi gyerek szülője idióta,mert a gyerek meg meri hívni a mamáját anyáknapjára(ezek szerint rajtuk kívül szinte mindenki hívja),meg hogy az összes nagymama egy felesleges konc,úgyis vének,vakok,süketek.(Ez sem igaz, azért 50-60évesek nem demens idióták még,pláne aki ki tud mozdulni még)Szóval alapból lenéző a hangnem úgy,hogy ő meg azt hiszi,hogy különb bárkinél,mert ő 2 gyerekkel van ott alanyi jogon.Hát...nem különb.Ppnt senkit nem érdekel,hogy neki 2 gyereke van ott,mindenkit a saját gyereke érdekel,mégse mondja senki,hogy mi a f@sznak jött Julcsi meg Pisti anyukája,ha ő nem lenne itt, akkor jobban elférne Gézuka famíliája.
ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
58%

31, na nehogy már azért kitiltsák a nagyszülőket, mert a kérdezőnek nem jutott szék...

Nyilván ha nem akarnának ott nagyikat, akkor már rég szóltak volna, hogy csak anyuka menjen.

ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
39%

34# Anyák napjáról kitiltani a nagymamát? Nálatok ő a gyereked anyja?Beszéljen velük, lehet nem is engedélyezett amúgy, csak nem szólnak. Az is lehet engedélyezett, ha emiatt kitiltanák őket, akkor nem is volt fontos a vezetőnek, nem gondolnám, hogy változtatnának ezen amiatt, mert felhozza a kérdező. De mondjuk arról beszélhetne, hogy több hely legyen esetleg, hogy ha még valaki ükmamát is vinne, akkor tudjon. Vagy jó ez a szervezés így szerinted?:D Bár nem tudom, hogy valóban a szék-e a probléma. Engem inkább az zavarna, ha emiatt nem férnék oda, hogy halljam a saját gyerekem. Mondjuk én nem ide írnék ki, hanem szépen kinyitnám ott a szám, ide felesleges.


33# Egyébként nagyon sok családba az a szokás, hogy mindenki a saját anyját köszönti. Ettől fontosak a mamák, napi szinten részesei voltak az én gyerekkoromnak, ahogy a dédik is, de mindenki a sajátját köszöntötte, ez így személyesebb. Mi anyát, ő és a tesói mamámat, dédi mamát. Ettől nagyon is szerettük őket, ez volt a szokás nálunk, de ahol felnőttem, minden barátnőmnél. A férjem más városból jön, de ott is ez ment. Ettől még nem rosszabb, aki tényleg a fél várost köszönti, csak meglenne ennek a helye és ideje, viszont ha az ovi- suli engedi a kérdező nem tud mit csinálni. Max rákérdez. Nálunk egyik sem engedélyezte.

ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
79%
Bakker,ahol készítenek külön ajándékot,meg mondanak verset a mamának,ott szerinted nem engedélyezett,hogy ott legyenek?Felénk mindenhol még meghívót is készítenek külön.Mi is csináltunk az én gyerekkoromban.
ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
29%
36# Ezt hol írta a kérdező? Én rá céloztam. Nálunk nem volt engedélyezett egyik helyen se, anyák voltak csak, olyan szép családias személyes volt mindig amúgy, vers és ajándék se volt nekik ott készítve, csak anyának. Ahogy a férjeméknél sem, megyeszékhelyen nőtt fel, 40 éves. Nem minden hely egységes láthatod. Kérdezzen rá a kérdező náluk mi a szokás, esetleg erre egy nagyobb helyet biztosítsanak.
ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
68%
35, teljesen természetes és normális (nálam alap), hogy a gyerekek nem csak nekem készítenek ajándékot, hanem a nagyiknak is. Nem is ismerek senkit, aki így gondolkdik, mint te, hogy nem ő a gyerek anyja.
ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 30# mi olyat írtam 29#-ként ami ne lenne igaz? Ezt az óvónővel kell megbeszélni nem a gyakori népének sírni, hogy ikrei vannak, de nem jut neki szék. Te vagy én megtudjuk oldani a problémáját? Ha te igen akkor szólj neki, hogy elintézed neki. Maga a kérdező stílusa bicskanyitogató


"a székeken a sok öreg nyanya ül (némelyik azt sem tudja milyen rendezvény, vagy el sem lát odáig ki mondja a verset)." Szerinted szép dolog ilyet mondani a nagymamákra, hogy nyanya? Azért a tiszteletet adjuk már meg az időseknek.

ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
75%
Ne is haragudj, de mire tanítod te a gyerekeidet, ha így nyilvánulsz meg, hogy "sok öreg nyanya"? Nálunk szokás volt anyák napján nagymamát is köszönteni családon belül, és miért is ne lenne nekik ehhez joguk, a név is beszédes: nagyANYA. Szerintem igenis megérdemlik, azt viszont nem, hogy valaki lenyanyázza őket. Egyébként pedig ha a gyerek szereti a nagyanyját, akkor örül, ha ő is elmegy.
ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!