Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segített a család szülés...

Hogy segített a család szülés után? Kellett a segítség vagy jobb volt hármasban az első napokban?

Figyelt kérdés

37. Hétben járok, nagy a készülodes a szülésre. Császár lesz. Eddig minden olyan harmóniában ment, viszont most kezdek bestresszelni. Anyukámmal egy városban élünk a párom szülei nem messze 25 km re. Anyósom most közölte hogy ő ide jönne hozzánk az első hetekben segíteni meg ellátni a babát, ő furdetne, stb. Nem tudom ez csak nekem esik rosszul? Vagy én miért vagyok akkor csak megszülni? Én szeretnem ellátni a babamat a férjemmel és senkit nem akarok hogy ide költözzön.

Kicsit úgy érzem anyósom most fúj anyukámra hogy ő helyben van, de anyu se költözik ide, ilyenről szó sincs. Jobban esne ha anyósom is segíteni jönni főzni, vasalni, agyazni nem a gyerek felett anyaskodni.. velem van a baj?

Kétségbe vagyok esve hogy családi botrány lesz (már nem egy volt) és jelenleg nem erre szeretnék koncentrálni.


febr. 28. 13:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%
Mi az első 1 hétbe hármasban/négyesben voltunk. Utána anyum jött segíteni. Másik városba lakik de apum elhozta vagy a férjem beugrott érte munka után. Megfőzött, takarított, a baba ellátásában csak akkor segített ha kértem. Bár nekem nagyon furcsa, hogy ennyire elutasítóak az emberek a segítséggel kapcsolatban (a valódi segítségre gondolok), én most a másodikkal mai napig szólok anyumnak, hogy ha van kedve, ideje jöjjön már le mert nem mindig adja ki az idő, pedig 2hónapos múlt a baba. Ő pedig örömmel jön, beszélgetünk, kaja is van az asztalon.
febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is ilyen kérdező,de pont ezért kell kiállnod magadért,különben az ilyen típusú majom a 3 hónaposnak majd tömi a szájába a kakaós csigát,a te neved meg kb kuss lesz,ha szólni mersz. Nekünk is volt 1x,hogy lement alpáriba,akkor kinyitottam a bejárati ajtót és közöltem,hogy most azonnal takarodás van kifele vagy rendőrt hívok. Kivonult,azóta meg tartja a száját,mert tudja,hogy simán kirakom,ha kell,nem érdekel ki ő mi ő,tisztelem,akkor elvárom tőle is. Ha ő sem tisztel,én sem fogom. Én nem tűröm az ilyet a saját otthonomba,de nálunk a férjem se hál isten.

A putriba meg felneveltek 10-et,megmondhatod neki nyugodtan...semmit sem jelent. Sajnállak kérdező az elkövetkező időre. :(

1# voltam.

febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
81%
11# Nem a segítséggel van baj,hanem hogy ha nincs rá szükséged,ergo nem szólsz,akkor ne tukmálja már senki. Én például szólok,ha kell segítség. Ha nem szólok,akkor nincs rá szükségem nyilván,nem kell erőltetni. Nyilván más az is,ha apuka nem tud otthon lenni. Nálunk a lányunk a nyári nagy szabija alatt jött,hónapokig együtt voltunk. Mihez kellett volna segítség egy 3. felnőttnek,mikor a férjem 0-24 itthon volt? Egy 3 kg-s picihez minek 3 felnőtt ellátni? Most a 2. is pont így jön nyáron,úgyhogy nagyon jó lesz így együtt heteken át. 12# voltam.
febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy te vagy a férjed mondjátok meg neki vagy csak annyit fogtok észre venni hogy amikor haza mehettek a kórházból már aznap csenget 2 bőröndnyi cuccal. Persze akkor is meg lehet neki mondani de azért csak jobb lenne már most tisztázni.
febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%

A legnagyobb segítség az lett volna, ha hoznak komatálat. Nem hoztak. Igaz, mi sem kértük, de a kutya sem kérdezte, én meg nem fogok kaját kunyerálni. 😃

Ellenben anyámék azt hitték, bármikor jöhetnek bejelentés nélkül, egy iszonyat ideges pillanatomban elküldtem őket a fenébe.


A baba körüli feladatokban nem akartam volna segítséget.

febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Ilyen ötösöm legyen a lotton hogy ezt most komolyan gondolta.. most hívta a férjemet azzal hogy ő mégse jönne hetekre de az első hétben itt aludna akkor hogy babazzon. Értitek babazzon.. a férjem megmondta neki hogy köszönjük nem kell szülés után jöjjenek látogatóba esetleg. Aztán jött hogy ezt most megint a feleséged találta ki igaz? Hal isten mondta a férjem hogy meg ne merjen bántani most ebben a helyzetben.. sajnos anyosomnak nincs esze. Természetesen a fejéhez vágta hogy ha segítség kell akkor se hívjuk őt.
febr. 28. 14:20
 17/38 A kérdező kommentje:
Meg én érezzem magam szarul... Én is hülye vagyok és nagyon érzékeny.
febr. 28. 14:22
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán jött hogy ezt most megint a feleséged találta ki igaz?"


Ez lenne az a pillanat, hogy kivenném a telefont a kezéből, hogy megmondjam: igen, Icuska, képzeld, én találtam ki, hogy a gyermekágyi időszakban nem akarlak kerülgetni, a gyerekemet meg én és a fiad látjuk el, elvégre a mi gyerekünk.

febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Nekem is fiam lesz.. tökéletes példa arra hogy milyen anyós NEM akarom majd lenni.
febr. 28. 14:31
 20/38 anonim ***** válasza:
91%
A szüleim a szomszédban laknak és anyósnak is útba esünk. Nem tukmálták a nagymamák a segítséget, de felajánlották. És tényleg segíteni akartak, nem babázni meg kiszolgáltatni magukat. Néha persze nem egyezett a véleményünk, de elég jól fogadják a mai napig, ha ezt kulturált stílusban megmondom. Ami hatalmas segítség volt, hogy hoztak főtt ételt és a második szülésnél sokat foglalkoztak az elsőszülöttel. Tulajdonképpen abban segítettek, hogy én tudjak babázni.
febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!