Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjam aludni a 4 hónapos...

Hagyjam aludni a 4 hónapos babámat 6 órát vagy keltsem még 4-5 óránként enni?

Figyelt kérdés
Korababa. 35 hétre született toxémia miatt. 2120 g volt jelenleg 6290 g. Az elején 3 óránként aztán 4 óránként kellett keltenem. Őszintén szólva már ki vagyok. Persze mindent a gyerekért. De nagyon fáradt vagyok. Párszor aludtam be mostanában. Elméletileg 5-6 órára kel csak hogy éhes. 3 óránál másfél órákat tudok aludni és nagyon kevés. Ti keltenétek?

#Éjjeli keltés
febr. 20. 06:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyi maradt le hogy védőnő szerint sok 5-6 óra hogy nem eszik. A doktornő meg kérdezi is mindig hogy átalussza e az éjszakát. Amikor tőle is kérdeztem ő azt mondta hogy legalább egyszer adják neki éjjel mert sok ennyi idő és mivel több idő eltelt többet elfogad. Így hogy hasfájós baj lenne belőle. Bár már sokat csökkent a hasfájóssága már szinte alig alig.
febr. 20. 06:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez rajtad múlik. Én 4 hónaposan már nem ébresztgettem, örültem, hogy többet alszik. Ha ébresztettem is kb. "kikérte magának", max egy kortyot evett, majd alig tudtam visszaaltatni, így gyorsan elengedtem ezt a jó védőnői ajánlást.
febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom alapján a legnagyobb baromság ezért felébreszteni.
febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem időre született, de 1 hónapos kora után már nem keltettem. Csak az első pár hétben van az hogy nem tudják "értelmezni" az éhség érzetet, a sárgaság miatt aluszékonyak lehetnek. Később már felébrednek ha éhesek egy 4 hónapos an már bőven meg lehet bízni hogy érzi mikor kell ennie.


Nekem nem is enne ha ébreszteném, aludna rajta.

febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És csak azért is félek kicsit amúgy sem eszi meg amennyit "kéne". Napi 940 g meg kéne egyen de 700-800 között eszik. Ha többet alszik lehet kevesebbet enne nem?
febr. 20. 07:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sárgaság miatt kellett ébreszteni 3 óránként. 3 hét után a doki és a védőnő is mondta éjjel hagyjuk aludni elég lesz nappal. És pár hét után a nappalit is elengedhettük. 4 hónaposan már tudja mi az éhség. Én nem kelteném.

A súlya meg. Nézd meg nőtt-e hosszra. Ha igen azért nem gyarapodott. A kettő együtt nem megy. Ha van kakis pisis pelus akkor jó. Az én fiam se eszi meg mindig az adagját. Bele diktálni nem fogom. Ez amit írsz szerintem nem olyan extrém eltérés.

febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is elég sárga volt, és őt is kelteni kellett az elején, de pár hét után éjszakára már nem kellett ébreszteni.

Én is úgy gondolom, hogy ő már nem lehet sárgaság vagy más probléma miatt kórosan aluszékony ebben a korban, ébresztene ő téged, ha éhes.

Így, hogy gyarapszik is szépen, én nem kínoznám sem őt, sem magamat az ébresztgetéssel.

febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sose keltem fel (5 hós múlt).

Kb 1 hós kora óta átaludka az éjszakát. :)

Jelenleg úgy néz ki a napunk, hogy 7kor kel fel, 3 óránként eszik egy nap (5x), és annyi. A vacsi után vagy beszélget még, vagy el is alszik 7-8 körül.

febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 6 kiló. Éjszaka hagyd aludni. Valószínűleg többet is fog enni, ha magatól ébred 6 óra után.
febr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém se eszi meg amennyit kéne, de már nem stresszelem rajta magam. Beleerőltetni úgyse tudom. Csak nap végén mérem, de annál is tisztában vagyok hogyha épp mérés előtt kakilt akkor kevesebbet fog mutatni, hetente kell figyelni hogy nagyjából meglegyen a gyarapodása.
febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!