Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 4 hónapos, csodálatos...

Van egy 4 hónapos, csodálatos kisbabánk. Terveztük, úgy gondoltam, tudom, mit vállalok. Sajnos mostanában egyre többet jut eszembe, hogy ez miért kellett nekem? Munkahelyem is jelezte, nem vesznek vissza szülés után.

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám megszeretni az anyaságot? Elfogadni, hogy itt vége az életemnek?
2023. nov. 9. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ott a probléma, hogy azt gondolod, vége az életednek. Pedig nincs. Persze, most nehéz, minden a pici körül forog, magadra semmi nem jut, sem idő, sem energia, de ez könnyebb lesz. Segít, ha amint elég nagy a baba ahhoz, hogy ellegyen pár órát mással (apukával, nagyszülővel pl.), tudsz tervezetten énidőt biztosítani magadnak. Már az a néhány óra is nagyon sokat számít kezdetben.

Egyébként apuka mennyit segít? A munkahelynél pedig ha jól tudom, van valami törvényi előírás, hogy vissza kell venniük... nálam nem aktuális, de olvastam valamit ilyenről, talán más válaszoló többet tud erről.

2023. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Hogy lenne már vége az életednek??? Csak most egy kicsit beszűkült az élettered, de élvezd ki, amennyire tudod.

A munkahelyedet meg ne bánd, ha előre szólnak, hogy kirúgnak, akkor úgysem viselték volna el a táppénzeket meg az anyáknapi korai elkéretőzéseket. Így lesz lehetőséged egy családbarátabbat keresni.

Kettesnek: nem rúgják ki most, csak tudatosították benne, hogy ha visszamenne, másnap megteszik, erre van lehetőségük.

2023. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Nehezen, ez van. Fogadd el nincs kiút, nekem most 5 éves, most kezd jobb lenni minden téren. Dolgozok 3 éve, oviban van, értelmesebb stb
2023. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Most kezdődik az életed.. Ez az igazán fontos. Érkezett valaki, akinek te jelented a világot, aki tőled tanul és téged csodál, rád számít. Hol van ez egy szaros munkahelyhez képest? Legyél ügyes, oszd be a napjaitokat, figyelj a jelzéseire, hangolodj vele össze és élvezd, hogy kettesben tudsz lenni ezzel a csodálatos kisbabaval. Ne arra figyelj mid nincs, hanem, hogy mid van!!
2023. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy van vége az életednek.

Most kezdődik.

Baromi nehéz,mert már nem csak magáért felelsz, hanem egy masik életért is.

Nemsokára élvezni fogod ne aggódj.

2023. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Normális, amit érzel. Erre ugye nem készítettek fel az ún. szülésfelkészítők, kismamás találkák, más anyukák. Hidd el, idővel könnyebb lesz, és visszatér (bár nem pont ugyanúgy), de a korábbi életed. Munkahelyet meg fogsz találni, el kell időben majd kezdeni a keresést.


Bár nekem az volt a tapasztalatom, hogy körülöttem mindenki szó szerint a legrosszabbra készített fel. Na, ahhoz képest könnyebben éltem meg.

2023. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6# Amúgy erre valahogy tényleg nem készítik fel.

Évekig vártunk a lányunkra, de még így is arcon csapott a valóság. Teljesen más elképzelni, mint belekerülni,szerintem. Az hogy felelsz másért, 0-24 figyelsz, stb. De ahogy telik az idő egyre könnyebb, jön más nehézség, de azt már az ember szépen csinálja, mert belerázódott. Szépen kiakakul, könnyebb lesz. Miért nem vesznek vissza, a cég megszűnt? Találsz jobbat majd.

2023. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak nem vesznek vissza azt nem tehetik meg. Nem köteles es ugyan abba a poziba vissza venni fe fel, fel kelll hogy vegyen.


Ha aktuális akkor nyugodtan elmlitsd meg a munkaügyi pert. Legalabb végkielégítést adjanak, ne hagyd magad

2023. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy jár végkielégítés? Nem írta mióta volt ott.
2023. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Járni fog, mikor visszamennék.

Igen,erre a 4 fal/üvöltés kombóra senki nem készít fel.. persze számítottam rá, de vhogy mégsem..

2023. nov. 9. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!