Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sajnálom a gyerekem, félek,...

Sajnálom a gyerekem, félek, hogy magányos lesz. Más is érzett így?

Figyelt kérdés

Gyászba érkezett a kisfiunk, azóta is halnak meg a rokonok körülöttünk (fiatalok, idősek egyaránt). Amúgy sem nagy a családunk, nagyszülei még élnek de ők is idősek, betegek már (60-70), ezért nem igazán fognak tudni már úgy aktívan unokázni...


2 unokatestvére van (5 és 7 évvel idősebbek), ők a testvérem gyerekei, akikkel jó a viszonyunk, de ritkán tudunk találkozni kb. évente 5x, mert dolgoznak, betegek stb. Ezért a gyerekekkel sem olyan szoros már a kapcsolatunk.


Barátoknál is nagyjából egyidőben születtek gyerekek, de mind kislány és velük is ritkán találkozunk, mivel ők is százféle beosztásban dolgoznak és gyerekeznek. Sokan lemorzsolódtak, mivel nekem inkább lazább, időszakos baráti kapcsolataim voltak.


Nem tervezünk több gyereket vállalni, és mostanában rámtört ez az érzés, hogy nem lesz senkije, mire eléri a felnőtt kort. Vagy mi lesz ha velem is történik valami?

Persze ott van az iskola majd barátkozni, de mi van ha ő is ügyetlen lesz ebben mint én? Szeretném ha sok támogató ember lenne az életében, de úgy néz ki ez nem annyira sikerül.


2023. máj. 24. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt magadon van dolgoznivalód. A saját erzeseidet kellene rendbe tenned. Pillanatnyilag pontosan azt neveled bele a gyerekedbe, hogy jajj de rossz, "gyaszba erkezett", es mindenki meghal, es te nem tudsz baratkozni ugyse, es jajmilesz. Ha ez veszi körül, ezt fogja másolni. Szedd össze magad és valtoztass, akkor a fiadnak is több eselye van.
2023. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az, hogy valakinek van családja az nem azt jelenti, hogy támogató háttere is van. Ezen kár aggódnod.

Amit tenni tudsz, hogy sokat viszed közösségbe. Menjetek játszótérre, játszóházba, gyerekprogramokra, ahol más gyerekekkel tud találkozni és jobb szociális érzéke alakul ki mint neked.

2023. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a te látásmododon kellene változtatni. Nem irtad a korát de

"Barátoknál ....... de mind kislány" meglepett. Talán erösen serdülö koru és a szüleik veszélyesnek tartják a fiadat? Vagy a fiuknak fiu játszotársai lehetnek csak? Szoval zavaros. Vidd közösségbe sokat és majd megtanul beilleszkedni.

2023. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van családom, de rengeteget kivesznek belőlem és szinte semmit nem kapok tőlük. Velem nagyságrendileg egy korú rokon csak a testvéreim. De rengeteg barátom van, alig győzöm rotálni őket, hogy mindenkivel jusson időm találkozni. A férjem családja is nagyon cuki, igazából ők töltik be a család szerepet az életemben. A család tud egy jó kezdőpont lenni kapcsolatokra, de ha nincs egy élő rokonod sem, akkor is lehet rengeteg boldog kapcsolatod. Családja meg majd lesz saját.
2023. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy így érzel, hasonló helyzetben vagyunk mi is. Nekünk alapból nem nagy a család, gyerekek pedig egyáltalán nincsenek a kisfiamon kívül. Én egyke vagyok, férjemnek egy testvére van, de ő nem szeretne gyereket, szóval unokatestvérek sincsenek. Kistestvér valószínű nálunk sem lesz. Én is szoktam gondolni rá, hogy szegénynek nem lesz túl nagy családja, mire felnő, másrészt én is egyke vagyok, és szintén alig volt gyerek a családban, de úgy gondolom jó életem van, mindig voltak barátaim, pedig nem vagyok egy nagy társasági ember, és most sem vagyok magányos, főleg hogy már itt a férjem és a kisfiam. :)
2023. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbálok dolgozni magamon is, pszichológushoz is jártam egy darabig.

Nem sajnálgatom azért még csak kicsi baba, nem fogja fel. De azért az állandó depressziót maga körül érezheti hogy hetente temetésre járunk meg mindenki zokog és rosszkedvű.

Én próbálom azért nem ezt átadni meg nem is vagyok annak a híve hogy ne sírhatnánk a gyerek előtt de azért ez nagyon tömény egy pici gyereknek.

Mire ezt leírtam megint meghalt az egyik barátunk közeli hozzátartozója...

2023. máj. 24. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egyik rokonod közeli hozzátartozója azért nem olyan közeli eset. Ne vegyél mindent magadra. Ugyanúgy halnak meg emberek, mint ahogy születnek. Nekem egy testvérem, nagynéném, nagymamám, szomszédom halt meg, amióta megszületett a kicsi, folyton mennek a családi drámák, apukám kéthetente bejelenti, hogy szeretné a gyerekeivel megszüntetni a kapcsolatot, mert már nem szeret minket, mi elköltöztünk messzire, nem nagyon tudom tartani a kapcsolatot a régi barátaimmal, de ettől még boldognak érzem magam. Persze, az ember szomorú és meggyászolja a szeretteit, de ne láss ebbe bele többet. Ne úgy gondolj a gyerekedre, hogy gyászba született. Valaki halála és a gyereked születése két egymástól teljesen független dolog. Lehetsz boldog a gyereked miatt és közben szakadhat meg a szíved, amiatt, aki meghalt. Tapasztalatból mondom, a nagymamámnak pont nem tudtam megmutatni az egy hetes unokáját, pedig nagyon akartam, a mai napig a szívem meg érte. Barátaid lesznek újak, nekem csak a környékről és a baba mama programokról van annyi barátom, hogy csak akkor megyek egyedül sétálni, ha úgy van kedvem. Ugyaninnen vannak kortárs gyerekek is, az egy éves lányomnak már fiú barátja is van, akivel cserélgetik egymással a cumijukat. :) Próbálj kicsit pozitívabban hozzáállni. Nem minden rossz és elmossa a jó dolgokat, hanem egy intenzív időszakot élsz, amiben nagyon jó és nagyon rossz dolgok is történnek. :)
2023. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Na, pontosan a hozzád hasonló anyák telepszenek rá teljesen a gyerekeikre, és teszik tönkre ők maguk szerencsétlenek életét.


Sürgősen keress szakembert, mert itt TE küzdesz nagyon komoly problémákkal.

A barát hozzátartozóján mit kell sírni? Semmit, ő egy idegen.

2023. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz nem egy darabig kell járni, hanem több évig terápiába vagy csoportos önismereti csoportba (pl pszichodráma) ha tényleg dolgozni akarsz magadon és nemcsak mondani.
2023. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyke vagyok, egy percig se bántam soha. A férjemnek 3 testvére van, egyikkel se jó a viszony. Viszont olyan baráti körünk van, akik éjjel nappal, hétvégén és munka után is jöttek segíteni, mikor a házunkat újítottuk. Barátokkal többre megy az ember szerintem. Persze vannak nagyon jó testvérek is, ismerek ilyet is, de a többség sajnos nem ilyen.

Egyébként nekünk is egy gyerkőc van.

2023. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!