Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha elgondolko...

Szerintetek baj, ha elgondolkodik egy gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, eleg h.lyen tettem fel a kerdest, de nem hiszitek el, amiota a baratnom emlitette nekem ezt a fajta elbambulos epilepszia rohamot, mivel az o 5 eves kislanyanak van, de neki mar minden fele, a feje leesik, vagy a szeme felakad, de van bizony elbambulos is.


Na es en azota semmi mast nem figyelek, csak ezt. A kisfiam tobbnyire akkor szokott, ha kozeledunk az alvashoz. Vagy esetleg kerdezek tole valamit, elbambul egy 5 masodpercre, es valaszol. Vagy mikor rajta kapom, h nez maga ele, kerdezek valamit, es bambulas kozben valaszol. Vagy rogton utana. A kezemet a tuzbe tennem, hogy o olyankor gondolkodik.


Kerdeztem egy masik baratnomet, hat neki meg nem szokott a gyermeke. Erdekes..... Szerintem meg mindenki elszokott. En is nagyon gyakran, mikor kint alvos ido van, egesz nap bambulok magam elott.



Nyugtassatok mar meg, h ti a gyerekeitek is szokta csinalni es minden oke, mert komolyan megbolondulok mar ettol.


Egyebkent a fiam 22 honapos, nagyon baratsagos, beszel mar, szavakban, nem mondatokban, nyugodt termeszetu. Nem hisztis.


Koszi



2023. jan. 18. 18:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amig nem emlitette meg ezt a baratnom, addig ez eszembe se jutott volna, hogy baj lehet. Meg egyutt is szoktunk magunk ele nezni eves kozben.
2023. jan. 18. 18:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"A kisfiam tobbnyire akkor szokott, ha kozeledunk az alvashoz"


Eszedbe sem jut a legracionálisabb dolog: fáradt? Szerintem fogd vissza a paramamiságot, beteges, hogy a barátnőd gyereke miatt folyamatosan a gyerekedet mustrálod, jeleket keresve.

2023. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Tudom miről beszélsz, érintett vagyok. A kérdés, hogy mennyire könnyen lehet ebből kizökkenteni?

Ilyenkor a gondolatok mennék tovább, látás sem problemás, csak reagálni nem tudunk.

Nekem 2 percig is tart, és a kezemet se tudom mozgatni, ki se lehet zökkenteni pl, de ritka, amikor ennyire durva.

A gyerekeimen szoktam látni, az egyiknél gyakori, a masiknál nagyon ritka. Ha pl a kezemmel integetek a szeme előtt, azért elmosolyodik, pedig a szeme még se rebben. Alapvetően nem okoz problémát az életben, amíg nincs olyan, hogy járás közben megáll emiatt, vagy hasonló. Tehát úgy értem, amíg csak akkor jön elő, amikor nyugodt, fáradt, ilyenkor rengeteg embernek van, szüleimnek is, őket se zavarja, és soha nem akadályozta őket semmiben. (Pl nálam ez máskor is előjön, akkor zavaró, de átlagosan nagyon rövid, tehát nem okoz problémát. A 2 perces is itthon történt, az mondjuk ijesztő volt kicsit.)

2023. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#de igyekszem jozan paraszt esszel gondolkodni, de mikor mar megijedek, akkor valahogy nemmegy. Es most megijedtem bizony.


Egyebkent igy ahogy irod, eszembe se jutott, tok normalis dolognak tartottam, ha elgondolkodik, hat ki nem?

2023. jan. 18. 18:32
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 es a gyermekeidnek van valami baja? Vagy csak siman elgondolkodnak?
2023. jan. 18. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizsgáltattam ki őket, de nem gondolnám, hogy lenne bajuk. Még kicsik, és az is lehet, kinövik. Amíg nem romlik, addig nem foglalkozunk vele. Jelenleg pár mp-es bambulás van csak.
2023. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként annyit hozzátennek, hogy én is csak azért "figyelem" őket ebben a tekintetben, mert nekem "durvább"/hosszabb/kizökkenthetetlen a dolog, de átlagos "elgondolkodás", elbambulás minden embernél van, tehát emiatt felesleges figyelgetni, kivizsgálni, google-t meg végképp ne olvass, mert az megmondja ám ennyiből is, hogy agydaganat, stb, közben meg csak fáradt valaki...
2023. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 pont e miatt felelmetes egyebkent ez az egesz dolog, mert igy ahogy mondod, minden ember elbambul, hat hogy az egbe ne. En peldaul nagyon nagyon gakran egy nap. Szinte egesz nap nezek a semmibe, mikor kint rosz az ido es alhatnak. Detto a gyermekemnel is, sokaig nem vettem eszre, vagy tebyleg csak par masodpercre nez maga ele, es kibok egy szot, mondjuk hogy vonat, mert elotte nap latott vonatot. Tehat nekem ez olyan egyertelmus, hogy tenyleg agyal.


Amuota mondjuk figyelem, ma volt kicsit olyan szembe tunobb, mert jott felem kint, en mondtam h gyere, megyunk haza. Es megallt, maga ele nezett ures tekintettel (sztem felfogta h haza), egy kb szerintem 3-4 masodpercre, ram nezett, es elmenekult azzal, h meg be is intett es azt mondta szia. 😆🤦🏻‍♀️


Vagy mikor epp eszik a kis szekeben, es eszre veszem h hosszasan nez maga ele, mondjuk tobb mint 3 masodperc, akkor lehajolok csendbe, es ugy teszek, mintha ennem meg a labat, de mar a lehajolasomnal eszre vesz es rugdos visit, kacag, h ne csinaljam.


Viszont van olyan is, h nem zavarom, csak megsimogatom az arcat, es kerdem h min gondolkodsz? Es nem szol... Lehet h pisil? De ez is csak par masodperc, aztan mintha semmi nem tortent volna... Kozbe oersze, eszik...

2023. jan. 18. 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tényleg csak ilyen elgondolkodások. 🙂
2023. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Szerintem jó, hogy kérdezed.

Ha ennyire foglalkoztat bennünket valami, akkor sztem jó kérdezni.

Csak olyan nagy különbslg tud lenni válasz és válaaz között.


Nekem volt életemben egy-két olyan igazán fontos, nagy kérdés, amire a válaszok egészen érdekesen alakultak.

Nem sikerült rögtön kiválasztanom, hogy melyik, ami a pont nekem való.

A sok különdéle válasz eleinte nyomasztó. A legtöbb igencsak logikus, pont ez a rossz, mi a csuda alapján döntsön az ember...


És volt hogy csak jóval később jöttem rá, melyik, ami a pont nekem való.

Mert ez a lényeg: melyik, ami a pont nekem való?

2023. jan. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!