Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha passzív GYED alatt születik...

Ha passzív GYED alatt születik meg a 2. manónk, akkor őrá kaphatok ugyanúgy passzív GYED-et, vagy már csak a TGYÁS jár utána?

Figyelt kérdés
A munkaviszonyom a TGYÁS ideje alatt szűnik meg, a 2. babát úgy tervezzük, hogy még a passzív GYED alatt szülessen meg. Úgy tudom, TGYÁS-t kapok, de a GYED-em is folytatódik, vagy csak GYES-t kapok majd? Vagy esetleg a 2 között ha bejelentkezek álláskeresésire, akkor kaphatok GYED-et?
2008. dec. 26. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én munkaviszonyom is a tegyás alatt szűnt meg, tehát most passzív gyeden vagyok, a kislányom 16 hónapos. Tervezzük a 2. babát és az index.hu szakértőjétől a következő tanácsot kaptam az ügyben: a legjobb ha még a gyed alatt születik meg a 2. baba, akkor minden járandósság (tegyás, gyed, gyes) jár. Ha később, annyi időre kell bejelentkezni a munkaügyibe álláskeresési járadékra, amennyivel belecsúsztok a gyes-be, de maximum 180 napra. Amúgy azt is olvastam már, hogy az álláskeresési járadék összege magasabb mint a gyes, így baba nélkül is érdemes azt választani.

Remélem segítettem!

2008. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy akkor is be kell jelentkezni álláskeresésire, ha még a gyed-be születik a 2. baba, de akkor csak a szülés előtt 1 hónappal elég.
2008. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!