Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tucat...

Miért van az, hogy a tucat vezetéknévűeknek születik több fiú gyereke?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt látom: Nagy, Kis, Szabó, stb... vagy pedig a szláv eredetű vezetéknévvel születik a legtöbb fiú.


A hagyományosabb magyar nevek ki fognak halni kb. 200 éven belül?


Náluk azt a trendet látom, hogy lányok születnek, vagy max. 1 fiú csodával.



2022. szept. 17. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a tucat nevűek többen vannak…
2022. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk gyönyörű magyar vezetéknevünk van, azonban pont nem érdekel, hogy kisfiú vagy kislány lesz a pici, akit a szívem alatt hordok.


Sokkal gyakrabb egy Nagy, Kiss, Szabó vezetéknévvel rendelkező ember mint pl a mi nevünk, ezért is figyelheted meg azt, amit leírtál.

2022. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1,2: természetesen arányok szerint szól a megfigyelésem.


2: mivel nő vagy, nyilván nem igazán érdekel.

2022. szept. 17. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy mivel nő vagyok? Vannak bajok...


A férjem meg FÉRFI még sem érdekli, sőt.. Sokszor azt hangoztatja, hogy bárcsak lány lenne, olyan szép mint Én.


Tehát elég nagy butaságot mondtál...

2022. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Sok logikád nincs, ugye? Véletlenül sem jut eszedbe az a nyilvánvaló következtetés, hogy a gyakori nevűeknek a nagy számok törvénye alapján összesen több gyerekük születik, mint a ritkábbaknak, így nemcsak több fiú születik gyakori családnévvel, hanem több lány is?
2022. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

"mivel nő vagy, nyilván nem igazán érdekel."


Szóval te férfi vagy, akinek vagy nem született egyáltalán gyereke vagy "csak" lánya, és a különlegesnek tartott családnevedet nem tudod örökíteni, bezzeg az a sok rohadt Nagy, Kovács és Szabó, ugye?

Szomorú az élet. 😅

2022. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugye tudod hogy a lányod már nyugodtan adhatja a gyerekének a saját nevét? Vagyis a te gyönyörű magyar nevedet.
2022. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nemesi nevem van, és valóban lányunk lesz. Én amúgy kicsit sajnáltam, hogy nem viszi tovább az én nevemet (kötőjelesen nagyon hosszú lenne, simán az enyémet adni meg rosszul esett volna a férjemnek). De ez van. Meg ugye akkor sem vinné tovább ha fiú lenne.

Viszont a lányom unokatestvére 2 fiú, ők majd ezt a nevet adják tovább a gyerekeiknek. Ha lesznek gyerekeik. És ha az apjuk nevét kapják. Nem hiszem, hogy ez 20-30 év múlva is ilyen evidens lesz mint most.

2022. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Párom vezetékneve elég különleges magyar név, kisfiunk született, és a párom családjában is több a kisfiú. Akkor mi vagyunk a kivétel? :D
2022. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: igen.
2022. szept. 18. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!