Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról hogy a...

Mit gondoltok arról hogy a gyereknek csak jogai vannak de kötelezettségei nem?

Figyelt kérdés
11 éves lányom ezt tanulja az iskolában, ezt látja a baráti körében és kb semmire sem vehető rá, pedig milliószor és ezerféleképpen próbálkozok nála, szép szóval, jutalmazással, érveléssel, szigorral, 100ból 1x jön magától érdek nélkül hogy mit segíthet. Nem kérek sokat egyébként. Én dolgos családban nőttem fel, napi 2 edzés, kitűnő bizonyítvány, hétvégente mentünk a nagyszülőkhöz segíteni a földmunkákban, terményt betakarítani stb, néha tehernek éreztem de leginkább természetesnek. Nagymamám mindig elmondta h amit segítek neki azt sem neki kell, erre igyekszek nevelni a gyerekeimet de süket fülekre talál. Leginkább azt mondja h ez már más világ. Hiába mondom h 10edét sem kérem annak amit anno tőlem elvártak.
2022. júl. 24. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Minden kamasz ilyen.
2022. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez tipikusan olyan dolog, amit otthon tanul meg a gyerek, nem az iskolában. Kis korától kezdve így kellett volna nevelni.
2022. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha vannak jogai,de nem tesz semmit akkor csak a minimumot ad meg neki. Semmi zsebpénz, mozi stb csak kaja, ruha és társai. Engem nem ugráltathat majd a gyerekem.
2022. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézd kérdező, ha semmi súlya nincs a szavadnak, nem fog segíteni neked.

De semmi baj, csinálhatod azt, hogy mostantól nem mosod ki a ruháit, nem takarítod a szobáját, nem veszed meg a kedvenc ételeit. Nem kötelező a csillámos matekfüzet és a zsebpénz sem, hiszen ha ő nem csinál semmit, te miért törnéd magad?

2022. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

En mikor hasonloval probalkozott akkor elmondtam h persze van joga ezelhez ruhahoz es lakhatashoz.

Ez alapszinten biztositom

Vagy telo, pc, jatek, egyeb "luxus" dolog akkor elveve.

Mire hazaert kipakkoltam a szobajat. Agy, asztal szek es szekreny, iskolai dolgok es ruhak. Ruhabol is csak az alap maradt, hazert elkertem a telojat. Es siman fozelek volt vacsira. Kaja penzt nem kapott. Maradt az iskolai menza.


Erdekes modon 3 nap alat megtanulta mi a modi. Azota ezzel nincs gond.

2022. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak azt nem írod le, szerinted mi az amit szerinted meg kéne tennie, de nem teszi. Nem tanul, nincs kész a leckéje vagy a szobájában hagyja a mosatlant?
2022. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kitűnő tanuló, a szobája egy hányás, a szennyes leesik róla a fürdőben, ha fel kell pakolni étkezéshez vagy leszedni az asztalt, az már gyerekmunka, ha a mosógépet kell berakni, kiszedni,az fájdalmas,ruhát hajtogatni kín, ha én osszehajtva a kezébe adom, megtalálom 1 hét múlva a szekrénye mélyén ahogy a kezébe adtam, rohadt gyümölcs sulitáskában és társai, szoktam még kérni pl h hámozzon zöldséget v rakja be szedje ki a mosogatógépet.

#2-es gyakorlatilag 1,5 éves kora óta kérek tőle a korának megfelelő dolgokat, 1,5évesen még adogatta a kezembe a vizes ruhát h rátegyem a szárítóra. Amióta iskolás azzal jön h bezzeg az osztálytársai napi 4órát gépezhetnek és cserébe őket kiszolgálja az anyukájuk. Egyáltalán nem vagyok anyarabszolga, egyszerűen nem találok rajta fogást, jelenleg ott tartunk h napi 30p teló/ipad van, cserébe házimunkázik.

2022. júl. 24. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:
2%

A házimunka nem a gyerek dolga.

Azt nem értem miért baj, ha az összehajtott ruhát a szekrénybe teszi. A szenbyesét meg a koszos edényt vigye ki. Ennyi.

2022. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: Az lehet, hogy te bő 9 éve kéred valamire, attól még eredmény nincs.
2022. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én 12 éves lányom egy az egyben ilyen!

Én is pici korától nevelem de sz@rik mindenre. Ő tanulni is gyűlöl sajnos, másodszorra bukik meg matematikából alsó tagozatban... Ha megvonok tőle mindent, akkor is képes az ágyában aludni és nem csinálni semmit. Csak meg ne kelljen mozdulni. Fürdeni is gyűlöl...

A kisebbik lányom egyáltalán nem ilyen és a fiam sem. Pedig ugyanazt a nevelést kapták 🤷‍♀️

Nem tudom mi a megoldás..

2022. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!