Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Társadalmilag mért nem elfogad...

Társadalmilag mért nem elfogadott ha valaki nem akar gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én szerintem ha valaki tudja magáról h alkalmatlan a gyermekvállalásra az ne vállaljon gyereket ilyen egyszerű.


Azokkal van a baj akik ezt nem tudják magukról és mégis gyereket vállalnak van hogy nem is egyet...


Ha valaki elmondja a véleményét mért kell ezen kiborulni?



2022. márc. 14. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Bocsáss meg,de nem így látom. A legtöbb anya társam,én is,tök elfogadóak vagyunk,hisz nincsen ebben semmi. De te jártál már a gyerekmentes övezeten? Na ott ami megy,tenyészkoca,momzillák,csokért szült..én ott látom az ítélkezést,és sajnos nagyon tenyérbemászó,rosszindulatú módon.
2022. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
A társadalom elfogadja, nem érdekli.
2022. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit ellentmondást magadnak a kérdésben. Szóval, ha te mondod el a véleményed, az ne legyen gond, de ha valaki más véleményen van az gond. Egyébként nagyívbol kakil a többség rá, hogy akarsz e gyereket vagy nem, maximum a családot ok kéri számon rajtatok, az pedig nem a társadalom
2022. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Az eddigi válaszolókkal ellentétben én nagyon is azt tapasztalom, hogy társadalmi szinten se elfogadott a tudatos gyerektelenség. Rengetegen gondolják úgy, hogy gyerek nélkül nem család a család, a szaporodás az élet értelme stb. és folyamatosan előjön a gyerek téma főleg a húszon-harmincas korcsoportnál. Ha nincs még, akkor "mikor lesz már?", ha nem akarnak, akkor miért nem, ha van már, akkor mikor lesz a következő stb. Aki nem akar, annak meg mindenféle kifogásokat kell gyártania, hogy békén hagyják, pl. meddőség, genetikai betegségek, anyagi okok stb. mert azt általában nem találják az emberek elfogadható indoknak, hogy "nem akarok gyereket". Munkáltatók is természetesnek veszik, hogy a női alkalmazott mindenképp el fog majd menni szülni, és nem hiszik el, ha valaki azt mondja, hogy ő nem akar gyereket. Szerintem ebben nagyon benne van az, hogy a korábbi generációkat még arra nevelték, hogy az egyetlen helyes és normális életút az, hogy az ember felnő, megházasodik és gyereket vállal, és azt hiszik, hogy ha valaki ettől eltér, az nem normális, a nem normálisnak bélyegzett dolgokat pedig sokan elítélik.
2022. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

#2 Nem, nem fogadja el. Nekem egy kifejezetten intelligens, széles látókörű ismerősöm fejtette ki a minap, hogy ahol nincs gyerek, az nem család. Mit mondjak, nagyon jólesett.

N

2022. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Ki nem szarja le a társadalmat
2022. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

A lőtéri kutyát se érdekli, hogy vállalsz gyereket vagy sem. 🤦‍♀️


Ki borult ki ezen? Gondolom senki, de muszáj mártírkodni, olyan izgis az életed.

2022. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Engem egyáltalán nem érdekel, hogyha valaki nem vállal gyereket, a magánügye. Nyilván ebben a korban vagyunk, így baráti társaságokban fel szokott merülni a kérdés, hogy ki miért vállal(t), vagy nem akar egyáltalán. Nem szoktak belőle viták lenni. Valakinek ez az élet értelme, másnak meg nem. Nekem tök mindegy. Megértem az érveket ellene is és mellette is. Kívánom, hogy sose bánják meg a döntésüket a gyermektelenek!:)
2022. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Én elfogadom,nem baj,ez is kell,nem lehet mindenkinek gyereke.

Viszont ne szólja le azokat,akik viszont szeretnének gyermeket,családot,mert nekik ez az élet értelme.

2022. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Mert még ez rögzült a társadalomban. Az idősebbeknél, 30-ól fölfelé. Csak már a másik oldalról is megy a köpködés, hogy akinek kölyke van az milyen. Ha egy huszonéves bevallja, hogy szeretne gyereket, az a ritka madár, mert ebben a korban az a menő, aki utálja őket. A hagyományosnak nevezett férjhez menés, gyerekszülés lenézendő a mostani huszonévesek körében.
2022. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!