Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások is ennyire elhidegültek...

Mások is ennyire elhidegültek a párjuktól gyerekvállalás után? Helyre lehet ezt még hozni?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a gyerekem nemsokára.

Már egy ideje, nem tudom pontosan mióta, de rossz a kapcsolatom a párommal. Egy ideje már azt is érzem, hogy van valakije. Kerül, kifogásokat keres, hogy miért ne legyünk együtt. Nyáron is 3 hónapig könyörögtem neki, hogy menjünk el kettesben wellnessezni egy-két napra, vagy menjünk el éjszakai pecára, vagy csak pattanjunk be a kocsiba, és menjünk el Mekizni. Igent mondott a wellnessre, a mekire, a pecára, aztán nem lett belőle semmi, mindig valami indoka volt, hogy ne menjünk. Tegnap is ha én nem megyek oda hozzá megölelni, megpuszilni, akkor ő se. Élünk egymás mellett, mint két idegen.


2022. márc. 11. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ugyan még nem született meg a baba, áprilisra várjuk, viszont az én terhességem nem épp problémamentes. Kb. mindentől el vagyok tiltva, tiltott a házas élet a legelejétől kezdve, szigorú ágynyugalom… sajnos emiatt itthon is minden feladat ráhárul, de szerintem még sose volt ennyire kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. De ez mind szerintem nagyon emberfüggő.

Leültél már a férjeddel ezt megbeszélni? Elmondtad neki őszintén, hogy hogyan érzed magad? Szerintem ez lenne az első lépés, és ha mindketten egyetértetek lehet lenne értelme párterápiára elmenni, hogy visszataláljatok egymáshoz. Kívánom, hogy megoldódjon a problémátok!

2022. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanez volt velünk , nálunk kicsit necesebb volt mert voltak vitáink … nem kevés !

Aztán amikor a lányom 2 éves lett fogtam azt el cuccoltam vele anyamhoz, a gyerekem apját meg hagytam “had élvezze a család és felelősség mentes “ életet !

Tudni kell hogy előtte soha nem voltam jó én soha nem csináltam semmit itthon …

Aztán elhagytam es minden amit eddig én csináltam az ő nyakába szakadt (ő csak eljárt dolgozni kb ) na fel évig voltunk külön…úgyhogy a fel év alatt folyamatosan kert hogy próbáljuk meg újra … stb

Most úgy hogy mindketten megbeszéltük / elmondtuk a serelmeinket es mindent tisztaztunk -újra kezdtük- természetesen azokon a dolgokon változtatva amik elromlottak!


Kiváncsi vagyok működni fog e hosszútávon !

Sokan mondjak nem jó igy újra kezdeni … de én azt gondolom meg kell adni egy második esélyt , legalábbis az én lelkem igy nyugodt, es ha nem működik bizony nem leszel rest újra össze cuccolni a Lányommal es elmenni de akkor már végleg !

2022. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A gyerek (konkrétan a vele járó változások, amiket a felnőtt nem tud kezelni, tehát nem a gyerek hibája) nagyon sok házasságot képes tönkretenni. Ami azért szomorú, mert csak az romlik el, ahol előtte se tudtak teljesen mindent megbeszélni a párok. Én nem gondolom, hogy ott valaha is minden rendben volt, ahol a gyerek képes megcsaláshoz vezetni az adott párt. Ott vagy az egyik, vagy a másik, vagy mindkét fél hibás.

Mondhatjuk azt, hogy az ami most veletek történik, "normális" is lehet. Kb mint a gyermekágyi depresszió az anyáknál.


Viszont csak rajtatok múlik, hogy kilábaltok e belőle!

A gyereketek viszont már 2 éves, itt az ideje, hogy válasszon a párod, mert neked nincs mire várnod. Vagy te és a gyereketek, vagy a válás! Én konkrétan szembe állítanám azzal, hogy van e valakije, vagy ennyire gyűlöli csak a családját, hogy nem foglalkozik veletek semmit. Válasszon.

2022. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
10 éve vagyunk együtt. Házasok vagyunk. Több év sikertelen próbálkozás, 10 vetélés és korszaszülés után most újra terhes vagyok. Volt nálunk is kisebb hullámvölgy. A kommunikáció, a tisztelet és a szeretet tartott minket egyben. Mivel minden bajunkat megbeszéljük, így hamar túljutottunk rajta.
2022. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Az elején nem, sőt… mi sokkal jobb csapat lettünk, tök jó megtanultunk egymás keze alá dolgozni legyen szó a gyerekekről, háztartásról, kertről, stb. Viszont a covid az minket is megviselt, felborult a jól működő rendszerünk, a férjem még mindig home office-ban van, ezáltal én nem tudok a vállalkozásommal foglalkozni, mert sokkal nyafkábbak a gyerekek, nem értik, miért nincs velük apa, ha itthon van. A sok itthon üléstől fizikailag is rosszabb a helyzet, én is nagyon belekényelmesedtem a mindennapokba, a férjem is. Most igyekszünk tudatosan legalább 2 havonta 1x randizni és várjuk a szeptembert, hogy egy kicsi rendszert hozzon az életünkbe a kicsiknek az ovi, a legnagyobbnak pedig az iskolakezdés. Dolgozunk rajta gőzerővel, mert semmit nem akarunk jobban, mint egymást.
2022. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
2 éves a lányunk. És nagyon távol vagyunk egymástól a férjemmel. Egyikünk se csalná meg a másikat (ezt tudom, hogy senki nem hiszi el, de én tudom, van rá okom, hogy miért), viszont intimitás sincs meg... Már a terhesség alatt elveszett. Most próbálunk visszatalálni egymáshoz párterapeuta segítségével. És pedig mi mindig, mindent megbeszéltünk. Egyszerűen az, hogy szülés után semmi segítségünk nem volt és nagyon rossz alvó a lányunk valamint a covid miatti 0-24ben összezártság felőrölte a kapcsolatunkat. De nem hagyjuk veszni! Teszünk érte.
2022. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Minden házasságot megvisel, hiszen nagyfokú alkalmazkodást igényel az új jövevény. Annyi a különbség, hogy minden pár máshogy veszi az akadályokat. Valaki könnyedebben, jobban, valaki meg rosszul. Az biztos, hogyha egyedül akarsz javítani a helyzeten, az nem fog működni. Kommunikáljatok.
2022. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ez gyerek nélkül is sikerült.
2022. okt. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!