Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okozhat komoly egészségkárosod...

Okozhat komoly egészségkárosodást?

Figyelt kérdés
Ma olvastam egy cikket az öblítőkről, mint "angyalarcú" gyilkosról.Na már most azt kell tudni, hogy a kislányom kb 9 hónapos korától nem cumizik, hanem van egy plüsse, és ennek a fülét rágja, szopogatja.Mivel így hamar koszolódik 2-3 naponta mosni kell.A kérdésem arra irányul, hogy okozhat a gyereknél egészségkárosodást, hogy a kimosott (öblítőds) bari fülét rágcsálja folyton?Van esetleg olyan öblítő ami teljesen öko, bio, mindenmentes, nemnkáros az egészségre?Vagy használjak csak sima ecetet?Vagy netalántán csak túlaggódom?Köszi a válaszokat!
2022. jan. 9. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én a baba samponnal szoktam kimosni kézzel.
2022. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Ha megeszik belőle egy felest, az sem lesz káros hatással rá. Tapasztalat. Szóval nem kell aggódni.
2022. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ne foss, semmi baja nem lesz!
2022. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Mostantól lehetőleg a ruháit se mosd semmivel csak tisztított és előforralt esővízzel,mert még a végén a vízben lévő mindenféle általános és minden napos anyaghoz is hozzá szokik a szervezete.

Ja és a tápszerhez használt vize is csak palackos baba víz legyen,lehetőleg bio vagy öko,vagy ha már ott vagy nézd meg,hogy biztosan újrahasznosított anyagokból van-e.

Ja és mielőtt elfelejtem az evőeszközeit se mosd majd mosogatószerrel és véletlenül se tedd mosogatógépbe nehogy a végén a paprikás krumplival lecsússzon egy kis citromos Jar is.



Mi az ördög baja lenne a több 10 liter vízben higított majd kiöblített,kicentrifugázott öblítőtől?

Fog még olyan dolgokat a szájába venni,hogy csak nézel majd mint hal a szatyorban.A homokozó homokja legalább egyszer úgyis a szájába fog kerülni,és igen,úristen abban több más gyerek is megfordul nap mint nap!


Ő egy kis ember,nem egy szál virág.Minél jobban óvod a semmitől is annál hajlamosabb lesz arra,hogy a szél is megártson neki.

2022. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A ruháit simán mosom, csak a kedvenc plüssöt mosom babasamponnal,de csak mert frisse mosva nem szerette rágcsálni, biztos fura íze volt számára. De baja nem lesz tőle az fix. Később mivel mosod majd ki a plüssöt? Pár hónaposan meg oké érzékeny mindenre, de 1 évesen már simán moshatod. Én sem féltem túl, simán mászkálhat ide-oda. Sógorom gyereke már fél a kerttől annyira túl féltették.
2022. jan. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Én mindig is Lenor öblítővel (kék <3) mostam a ruhákat,sose váltottam le semmit,nincs is értelme.Indokom se volt rá,hiszen semmilyen érzékenységet vagy allergiát nem mutatott a baba sose.

A kedvenc plédjét is egész pici kora óta mióta felfedezte az illatokat imádja szaglászni,kb 3-4 naponta van mosva (a szó szoros értelmében MINDENT azzal a paplannal csinál.enni,inni,aludni,játszani is elő veszi :D).Máskor rágja,vagy a földön húzza,mégsincs semmi baja pedig nekünk állat is van a lakásban.Ha túl félted az lesz a veszte,annyi allergiája és érzékenysége fog kialakulni,hogy nem fogod győzni venni a sensitive cuccokat..

2022. jan. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen öblítőt nem használok, felesleges, kimosod ennyi, de egyébként az öblítőtől sem lesz baja, csak nem kell.
2022. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!