Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, mióta megszületett...

Úgy érzem, mióta megszületett a lányom, Őt jobban szeretem, mint a kisfiamat, érzett valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem magam, és természetesen eszem ágában sincs ezt kimutatni a kisfiam irányában, de valami nagyon furcsa érzés kerített hatalmába, amióta világrajott a kislányom, aki már 3 hónapos is elmúlt...


Amikre gondoltam, mint lehetséges okok:

1. A kislányomat születése óta TUDOM SZOPTATNI, míg a fiamat sohasem tudtam, Ő sajnos tápszeres volt.

2. A kislányom a nap 24 órájában velem van (talán főleg a szoptatás miatt is), hordozom magamon, míg a nagyobb gyerekem, aki már másfél éves, nagyon sokat van távol tőlünk, mert annak idején családi okok miatt inkabb nagyszülők vigyáztak rá, most meg már bölcsődébe jár.

3. A kisfiam most lépett nem olyan régen a dackorszakba, ami tudom, hogy teljesen normális majdnem 2 éves kisgyereknel, tehát akaratoskodik néha, hisztizik, és féltékeny a kishúgára.


A lányom teljes mértékben az én feladatom, Vele vagyok egész nap, mióta csak a világon van, és imádom szinte rajongásig, mellettem alszik az ágyban egy kis babaöbölben.


Úgy érzem, Őt a szívem mélyén, kimondatlanul sokkal jobban szeretem, mint a nagyobbik gyerekemet.


Érzett valaki hasonlót? El fog ez múlni?


Természetesen a fiamat is imádtam mindig, de valahogy az van bennem, hogy elképzelni se tudtam korábban, hogy egy pici babát ennyire nagyon is lehet szeretni, mint a kislányomat... Tőle elválaszthatatlan vagyok, mindent együtt csinálunk, alig teszem le, és kimondom: azt érzem, hogy Ő tett engem igazán Anyává...



2021. dec. 15. 10:27
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
87%

Szegény kisfiad.. dehogynem mutatod ki, csak nem veszed észre.

A gyerekek hiper érzékenyek mindenféle külső behatásra, hidd el megérzi hogy épp feldúlt érzelmi irányába megszületett egy riválisa, akit anya jobban is szeret.

Keress fel egy pszichológust, mert ennek semmi köze a szoptatáshoz. A gyereked fogja egy életre megsínyleni.

2021. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%

Eszembe jut egyik ismerős, hasonló felállásban a már középiskolás gyerekeinél simán kimondta hogy a problémahalmaz (értsd a fia) után kapott egy jófej gyereket. Ugye mondanom sem kell hogy melyik gyerekkel milyen a viszony, ugye?


Egyébként a helyzeten az egyes javaslatai mellett azzal tudnál segíteni, ha lefejtenéd magadról pajszerral a csodagyermeket egy időre, és a nagyot nem lepasszolnád bölcsibe meg egyéb helyekre, hanem vele is foglalkoznál, és megpróbálnál kötődni hozzá.

2021. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom az elsőhöz. És szerintem is érzi a fiad, meg 2 évesen nem hülye,látja,hogy folyton a kicsit babusgatod. Lehet ezért is "rossz",máshogy nem tudja magára vonni a figyelmedet. Ő meg külön szobában is alszik? Mert ez is rosszul eshet neki. Én is javaslok pszichológust. Szegény kisfiú.
2021. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is az jutott eszembe, hogy a nagyot a bölcsiből ki kéne venni. Nyilván nehéz a két gyerekkel együtt otthon, de így most a nagy (dehogy nagy! 2 éves sincs!) valóban ki van rekesztve az anyukája életéből. Azért ez nem ugyanaz, mintha dolgozni járnál és azért menne bölcsibe.

(Egyébként én úgy tudtam, ha a szülő nem dolgozik, nem is járhat a gyereke bölcsődébe, de úgy látszik, rosszul tudtam.)

2021. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
45%
Nem érdemled meg egyik gyerekedet sem :/
2021. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Félreértitek: a fiammal ugyanúgy foglalkozom, foglalkoztam mindig! De ezt bele is írtam a kérdés alatti leírásba, hogy természetesen Őt is imádtam mindig, CSAK korábban elképzelni sem tudtam, hogy ennél sokkal jobban is "oda tudok lenni valakiért, mint Érte"... valahogy így....


A kisfiam egyébként szeret bölcsibe járni, 2 nagyon jó kis barátja is van, egyikül egy kislány.. imádják egymást a 'hármas banda tagjai'.


Nincs vele kiszúrva, sőt, nagyon is el van kényeztetve: elég, ha valamire rámutat, megkapja.


Szóval nagyon is tévhit, hogy Ő valami mostoha gyerek lenne, ezeket sürgősen eloszlatnám!

Egyszerűen úgy érzem, hogy (átmenetileg) a kislányom hozta meg nekem azt az érzést, amire mindig is vágytam: sikerélmény a szoptatás terén, elválaszthatatlan ragaszkodás, mellette élem meg az Anyaságot a leginkább.


Ez később még szerintem változhat, de inkább kioktatás helyett a hasonló szituációkon keresztül ment édesanyák véleménye érdekelne.

2021. dec. 15. 10:48
 7/58 anonim ***** válasza:
65%
Na most meg magyarázkodsz.
2021. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
96%
Nem szabad kivenni a közösségből. Viszont abban igazuk van, hogy ezt megérzi a kisfiad. Nem arra van szüksége, hogy rámutasson akármire és azt megkapja. Arra van szüksége, hogy anya ugyanannyira szeresse mint a hugit. Igenis oda kell adnod a babát az apukájának és neked a kisfiaddal is kell közös programokat csinálnod kettesben. Ha ezt most nem teszed meg örök életedben bánni fogod.
2021. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nagy betűkkel írod büszkén, hogy tudsz szoptatni, illetve az anyaságot is mindig nagy kezdőbetűvel írod..

Kisfiadat sokat le kellett passzolnod, kudarcélmények értek a szoptatás alatt, és ez miatt bűntudat árnyékolta be a fiaddal való kapcsolatodat. A mindent megvesztek amire rámutat is, ezt kompenzálja.

Az hogy a lányodat tudod szoptatni, és jó anyának érzed magad, amit ki is hangsúlyozol a nagy kezdőbetűvel, ez szimplán abból adódik, hogy vele problémamentes az életed.

Azt kell magadba elrendezned, hogy az hogy tápszeres volt a fiad, és kevesebb időt töltöttetek együtt az nem a gyerek hibája, és ne érezz bűntudatot miatta. Neked itt lelkileg kell rendbejönnöd, hogy rájöjj a dolgok miértjére. Ezért kell szakember.

2021. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim válasza:
92%
Ha mindent megkap, amire rámutat, később kezelhetetlen hisztigép lesz, aki addig nem áll le, amíg meg nem kapja, amit akar.
2021. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!