Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyák!Ti nem...

Kisgyerekes anyák!Ti nem "diliztek be" egyedül a gyerekkel otthon?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos kislányom,imádom,szeretem,szeretek vele lenni,foglalkozni vele és stb.

De ugy érzem ez az állandó otthon lét megörjít és ez ott látszik meg,hogy heti szinten konfliktust generálok a férjemmel.Pedig utólag átgondolva tökre értelmetlen,és szebben is meglehetne beszélni.Legutóbbi is elég csúnyán sikerült,2napja haragszik rám,és várja,hogy bocsánatot kérjek,mert földbe döngöltem vele,és azt éreztettem vele hogy szar férj,apa.

Pedig csak annyit mondtam,hogy többet lehetne a gyerekkel és kivehetné a részét a házimunkában,mert hétvégén is inkabb a barátaival van,minthogy velünk lenne több időt,vagy ha itthon van nem esik ki a telefon a kezéből.

Vajon tényleg én vagyok túl hisztis,vagy ennyire megsértettem ezzel?!

Abban biztos vagyok,hogy kicsit túl reagálja,mert ismerem,de ennyire sértő lett volna számára..?

Szerintem teljesen jogosan kértem.

DE érzem,hogy ennek az állandó konfliktusnak valahol máshol keresendő az oka,és azthiszem a bezártság az.

Mit tudnék tenni annak érdekében,hogy ne érezzem magam magányosan,bezárva,hogyan kapcsolódjak ki a pici gyerek mellett? Néha kimegyünk sétálni,vagy a nagyiéknál elmegyünk,de ez semmi.



#anyaság #Kisgyerekkelotthon #Szabadidőgyerekmellett
2020. máj. 26. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem reagáltad túl. Ha azt érzed nem veszi ki a részét eléggé a szülőszerepből az nem véletlen!

Másodszor: feloldották a korlátozást, mozduljatok ki gyakrabban a babával ha jó idő van. Nagyon jót tesz!

Mindenki átesik ezen, nem vagy egyedül! Hívj el magatokhoz egy rokont nagyszülőt, barátnőt másik anyukát akivel kicsit tudsz beszélgetni.

Sportolj otthon amíg a pici alszik. Levezeted a feszkót. Pároddal mindig beszéljetek a problémátokról őszintén ne csak veszekedéskor kerüljenek elő a gondok! Hallgasd meg őt is, ő is téged!

2020. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Apuka nèha kettesben maradhat a picivel egy kis időre. Ez alatt te elmehetsz egyedül sètálni, boltba, egy cukrászdába stb. De pl.barátnőmmel hetente/kéthetente a házuk előtt találkoztunk, míg pici volt a babája. Leültünk egy padra és fél-egy órát beszélgettünk, míg apuka fent vigyázott a babára. Mindig mondta barátnőm, h. neki ezek életmentő találkozók voltak, lelki wellness.

Azért vigyázz, ok nélkül ne vállj házisárkánnyá!

2020. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha zavar az állandó otthonlét és holott mégcsak 3 hónapos már "nembirod" vele, akkor minek vagy állandóan otthon? Menjél el a kisgyerekkel, meg családdal együtt. Programok nem tűntek el, attól, hogy lett egy gyerek. Mi pici korától kezdve vittük ahova lehetett és kettesben is mentünk, itthon is sokat vagyunk együtt, kettesben is. Mivel én vagyok egész nap itthon, párom meg dolgozik, nem lenne pofám elvárni, hű ogy ő mosogasson el vagy főzzön. Talán pont ezért magától is csinálja, mert nem cseszegetem egész nap. Szexeltek? Vagy csak elegedetlenkedsz és cseszteted a parod? Érdekes, nálunk minden napos, full extra, többszöri, szexi fehérneműs, szó nélkül segít is és figyel rám mindenben. Talán mert nem diliztem be és fordultam ki önmagamból és fogok a gyerekre mindent és nem lettem hisztis p. ..? :)
2020. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
#3 jaj ne add itt elő magad...
2020. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy esetleg "bediliztél" a bezártságtól, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs igazad.

Lehet, hogy rányomja a viselkedésédre a bélyegét az, hogy 0-24 a kicsivel vagy otthon, és ingerültebb vagy, jobban túlreagálsz dolgokat. De ettől még az nem normális, hogy a férjed amikor csak tud, inkább lelép tőletek, vagy ha otthon is van, inkább bármi mást csinál, csak a gyerekkel, házimunkával, stb. ne kelljen foglalkoznia. Azt a gyereket (gondolom) ő is akarta, akkor viselkedjen is úgy...

2020. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Vicces a 3as


Pl Mi is szexelünk sokat, szexi fehérnemű is van


Ettől még én is néha kivagyok az otthonléttől.


Amikor ilyen idős lett a lányom, mi eljartunk anya-tornára, így volt mozgás és a baba is elkezdett ismerkedni más babákkal.


Szokott néha kettesben lenni apuka a babával?


Szerintem azért is vagy ingerültebb, mert azt látod hogy a férjed ugyanúgy eljár, otthon mobilozik, szóval csinalhatja amihez kedve van.

Ez engem is bosszantana.

Persze mindenkinek kijar a szabadidő, neki is, neked is. Valahogy ezt kéne egyensúlyba hozni

2020. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően neked is igazad van, de persze nem cseszegetve kellene ezeket előhozni, hanem normálisan megbeszelni, hogy te mit szeretnél, o mit szeretne, aztán valami mindkettőtok számára elfogadható megoldásra jutni. De persze ha ingerült az ember kicsusznak ilyenek, de figyelj, hogy ne legyen mindennapos, mert tényleg megkeseritheti a kapcsolatot. De mindkettőtoknek tenni kell, és nem csak neked. Amit többen javasoltak hogy valahogy oldd meg, hogy kimozdulhass egyedül vagy caaladosan, vagy hivj at rokonokat barátokat az is sokat számít.


Vagy amit a hármas javasol, mikor a férjed hazaer es ledoglik a mobiljaval a kanapérw, elegedetlenkedes helyett inkább vesd ra magad szexi fehérneműben hiszen megerdemli, az mindegy hogy neked nincs kedved vagy fáradt vagy :D persze ironikusan írtam. Nyilván akkor van kedve valakinek ezekhez a dolgokhoz, ha amugy is elegedett a kapcsolataval.

2020. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva 3 hónapos baba mellett még nem zavart a sok otthonlét. Extrém hasfájós volt, szóval én ekkor kezdtem ismét 1-1 óránál többet aludni. Nálunk is sok volt a konfliktus, részben mert baromi fáradt voltam és részben azért mert az én férjem is folyton a telefonját nyomkodta ha otthon volt, és b@szott segíteni. Nagyon nagyon sok kommunikációval jutottunk túl rajta. Ma már másfél éves a gyerkőc, és most már bedilizek az itthon léttől, de legalább a férjem már elég sokat segít és szerencsére az éjszakák is kb 1 éves kora óta elég nyugodtak.


Szerintem jogos a kiakadásod, csak próbáld meg nem hirtelen haraggal találni neki, hanem megfontoltan átbeszélni vele.


A 3-as válasszal ne törődj!

2020. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom 3as el ne ájulj már magadtól. Biztos csodanő lehetsz ha itt vársz megerősítést egy fórumon.
2020. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as vagy hazudik vagy egy bitang szerencsés nő akinek igazi eszik-alszik babája van. De inkább az első.


A legjobb barátnőmnek olyan csoda babája volt hogy csodájára jártunk, evett, aludt sosem sírt, éjjel is aludt. Mindig vidám volt és baromi jól el is szórakoztatta magát. De még ma is emlékszem milyen fáradt volt így is akkoriban.. Szóval csodababa mellett is baromi fárasztó ám mindent egyedül csinálni.

2020. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!