Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most tényleg így van?

Most tényleg így van?

Figyelt kérdés
Anyukák akinek van nagyobb gyerkoce, esetleg ismerőse akinek bölcsis volt a gyereke kb 10 éve...Régen tényleg nem voltak annyit betegek a gyerekek? Egyszerűen csak én meg az ismerőseim szívnak azzal,hogy hiába a bölcsi ha 1 hetet megy ,2 otthon.Ismeroseim akinek nagyobb a gyermeke,nem érti ,hogy most a mai világban mi van,mással sem dobaloznak,hogy nekik 3 havonta ha 1 hetet hiányzott a gyermekük,és nem kellett semmiféle segítseg,dolgoztak.Valami baj van a mostani gyerekekkel ,hogy ennyit betegek...
márc. 27. 11:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

A lányom 13 éves. Másfél évesen ment bölcsibe, és nagyon sokat volt beteg. A második évben már nem. Aztán óvoda kiscsoportban megint sokat volt beteg. Utána már megint nem.

Nem 1 hét bölcsi/ovi, 2 hét itthon, de azért 2-3 hetente összeszedett valamit.

márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát, az idő megszépíti az emlékeket :)
márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt gyereke is válogatja szerintem.

Anyukám is mindig mondja, hogy alig-alig voltam beteg, már oviban is. Iskolás koromból se rémlenek hű de nagy betegségek. Max orrfolyás, kis köhögés. Nem olyan régen került a kezembe az ált.iskolás bizonyítványom, hát volt olyan év, hogy 2 napot hiányoztam összesen... de amikor többet, akkor is max egy hetet 2 részletben, egyetlenegy év volt, amikor 10 napot.

A fiam végigbetegeskedte a bölcsit, aztán a kiscsoportot is, még a középsőt is gáznak mondanám, nagycsoportra lett látványosan jobb a helyzet. Mióta iskolás, azóta viszont 2 hetet beteg minden évben, egyszer ősszel, egyszer márciusban. Idén utóbbi ki is maradt eddig.

Aztán jött a lányom, aki már bölcsiből is 2-3 havonta hiányzott egy hetet, tavaly szeptemberben ment oviba, egy hetet hiányzott eddig...

Semmit nem csinálunk másképp, ugyanaz a környezet, ugyanabba a bölibe/oviba is jár a kicsi, mint anno a nagy. Ugyanaz a család, nevelés, étkezés, ugyanannyi szabadban levés, minden ugyanolyan mint a fiamnál volt, és mégis. És mindketten tápszeresek is voltak, bár ez szvsz nem nyom semmit.

Meg hát az se mindegy, hogy régebben nem küldték haza a gyereket az oviból azért, mert tüsszentett kettőt.

márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%
37 éves vagyok. És ameddig nem vették ki a mandulámat, állandóan beteg voltam. Folyamatosan. Már a hallásomra is ráment az állandó felsőlégúti betegség. Aztán nagycsoportos voltam, amikor kivették. Na onnantól szó szerint soha nem voltam beteg.
márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Fiam születése előtt (10 éve) bölcsiben dolgoztam. Akkor is "betegek" voltak a gyerekek, csak mi nem küldtük haza őket azért, mert folyik az orra, vagy köhög kettőt napközben... Akkor tényleg minden 2. héten otthon kellett volna lenniük ősztől tavaszig a gyerekeknek. Kértünk zsepit-orrcseppet és nem csináltunk ekkora ügyet belőle mint most. Rokonoméknál történt pár hete, hogy szóltak, hogy náthás-köhög... (kiderült hogy sírt vmi miatt mert elmesélte a gyerek- ezért folyt az orra) - otthon egyáltalán nem köhögött.. elvitték dokihoz a doki igazolta, hogy egészséges, semmi baja.. erre nem vették be a bölcsibe, mert tuti hamisítják az igazolást.. Én kiakadtam, nemhogy a szülők, akik nem szórakozásból járatják bölcsibe, hanem mert dolgozniuk kell. Otthon kellett tartaniuk még pár napig, míg fogadta a bölcsi. Nem mindig a betegség több-a gyerekek betegebbek... hanem a gondozónők mintha "nem szeretnének dolgozni" és keresik a kifogásokat-okokat miért ne vidd-miért nem viheted a gyerekedet.
márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez gyerek- és nem időfüggő.
máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!