Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beteges lesz így nagyon a család?

Beteges lesz így nagyon a család?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden: Most fogja a bölcsit kezdeni a fiam, 2 éves elmúlt. Nagyon nem beteges, max csak náthás volt, de még közösségben nem volt kb soha. Mi a párommal elég gyakran vagyunk betegek, megfázás, torokgyulladás, mellyel nem tudunk mit kezdeni, gyakran beleteszünk. Már előre riogatnak minket, hogy mind a 3-an folyamatosan betegek leszünk, de totál náthásak mindenképp, ha kezdődik a bölcsi ovi. Ez mennyire igaz? Saját tapasztalat érdekel.

márc. 8. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezt nem lehet előre tudni. Engem is riogattak. A gyerekem bölcsisen és ovisan is kb fél évente volt 2-3 napig beteg. Van a családban olyan, akinek meg kb 1 hónapban 1 hetet tud menni oviba a gyerek...
márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyakoribb az, hogy sokat beteg a gyerek, mint a nem, ez nem riogatas, ezek a sajnalatos tenyek.

Az, amit az elso ir, ritka es nagyon szerencses eset, ahogy legalabbis en lattam a kisfiam bolcsijeben.

Nalunk egy gyerek volt, aki tenyleg jol birta a strapat, a tobbinel (es nalunk is) a szokasos 1 hetet megy, 2 hetet nem. Vagy ehhez hasonlo felallas.

Az elso fel evben mindent benyaltunk tole a ferjemmel, azota mar csak mondjuk minden harmadik betegseget😅

márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyikonk se volt beteges, sokat jártunk gyerek közé, programokra, étterembe. Na ovi óta én egyfolytában beteg vagyok. A kicsin volt hogy 2 hétig beteg volt, de van hogy kis orrfolyassal letudja, én viszont minden egyes alkalommal triplan kapok el mindent. A hányós vírus csak rajtam jött ki, mikor tombolt az oviban. Pedig én se voltam beteges eddig..
márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ez jellemző, mi sem voltunk soha betegesek, a gyerekek sem. 2 évesen kezdte mindkét gyerekem a bölcsit, néha voltak náthásak, ritkán lázasak. Oviból is ritkán hiányoztak, suliból meg (nagy bánatukra) szinte sosem. A fiam még nem kapott antibiotikumot sem (13 éves), a lányom 4 évesen egyszer, mikor mandulagyulladása volt. Pedig semmi különöset nem teszünk, szerintem genetika. Vitaminokat szedünk, de a fiam extra válogatós is, sokan mondták, hogy így biztos beteges lesz, de nem. Kívánom, hogy nálatok is hasonlóan alakuljon.
márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hét itthon 1 hét bölcsi. Egyszer szerintem covid is volt, mert nálam a teszt pozitív volt és hát ugye akkor a gyerek is az lehetett. Na azóta benyelminden felső légúti vackot ő is meg én is. A tél ilyen tavasszal már nem nátha lesz hanem vmi más.
márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kettes írja, általában igaz sajnos. Vannak kivételek, én is reménykedtem hogy azok leszünk, és az eleje jól indult, de sajnos nem. Decemberig egy betegséggel megúsztuk, január óta katasztrófa. És én utoljára a saját ovis koromban voltam ennyit beteg, de lehet még akkor sem... Férjem rossz immunrendszerű, november eleje óta kis megszakításokkal folyamatosan beteg. A féléves kicsi húzza a legjobban, bár már ő sem betegségszűz.


Az oviban vegyes csoport van, tíz kicsi, ugyanennyi nagy. Az iskolába menő 6 évesek keveset betegek, de a kicsik kivétel nélkül az 1 hét ovi, 1 hét otthon felállást tolják.

márc. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szeptember óta bölcsis. Legtöbbször nátha szerű betegsége volt, kb.havi 1x.

Február elején kapott el valami durvát, akkor másfél hétig volt itthon, antibiotikumot kapott, meg oda is volt.

A férjem rendszeresen elkapja tőle. Amikor a gyerek antibiotikumot kapott, az apjának homloküreg gyulladása lett.

Én általában nem kapom el, a nagyobb gyerek se.

Én 1x kaptam el tőle egy nagyon enyhe náthát. Meg 1x kaptam el valamit, de akkor ő nem volt beteg, azt valószínűleg a férjem hozta haza.

Szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy az egész család folyamatosan beteg lesz. De az se, hogy a gyerek az lesz.

márc. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy, amikor bölcsis volt, 1 év alatt összesen 2 hetet hiányzott betegség miatt. Egyszer covid, máskor meg elvileg influenza. Ezeket mi is elkaptuk. Kiscsoportban picit gyakrabban volt beteg, de az is max nátha, enyhe köhögés, lázas nem volt kb soha. Megszületett a kicsi, ő egy éves koráig gyakran volt beteg, mindent elkapott a nagytól. Ő most bölcsis, szeptember óta most először volt náthás februárban. A nagy szintén, szeptember óta ment egyhuzamban (Középsős most). Mi nem kaptunk el semmit, pedig nálam a munkahelyemen is rengeteg volt a beteg. Nem olyan ritka az, hogy valaki nem beteges.
márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Nálunk többet van otthon mint bölcsibe.Megnagyobbodott orr-garat mandulával küzdünk amire folyamatos kezelèst kap.Folyton olyan mintha tele lenne az orra de semmi ezért folyton azt javasolják hogy maradjon otthon meg vigyük orvoshoz.Nyilván ha tényleg beteg lenne nem lenne probléma.De már a gyerek orvos is kb hülyének néz "de anyuka megbeszéltük hogy ez a mandula miatt van a kezelèsnèl többet én se tudok ,nem fertőző mehet közössègbe".Úgyhogy mi ezzel küzdünk hiába van szakorvosi papír az állapotrol kezelèsről orvosi igazolás hogy nem fertőz minket folyton otthon marasztal a bölcsöde.
márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A saját tapasztalat az, hogy 5 hónap bölcsi után most lett elegünk, és kivesszük onnan. 5 hónapja folyamatosan beteg az egész család. 1 hetet jár, 2 hetet itthon. Láz, nátha, torokgyulladás, lepkehimlő, most a héten a hányós-hasmenéses vírust hozta haza, ami most át is megy az egész családon, és csak ezen a héten kezdte a bölcsit 2 hét kihagyás után. Máris láz és hányás egész éjjel. Arra számítottunk, hogy többet lesz beteg, de arra nem, hogy állandóan, és hogy mi is állandóan elkapjuk tőle.
márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!