Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti mikor így vagytok hogy...

Ti mikor így vagytok hogy vészelitek át?

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok, illetve első gyerekes! 9 hónapos a lányom és most először beteg köhög és lázas! Olyan kis kóbi szegény, nem mosolyog nem játszik! Csak fekszik az ölemben! Tegnap este kezdtük az antibiotikumot meg a köptetőt! Szerencsére ügyesen elfogadja! Eszik is de keveset, nem is erőltetem! Láza az hol felszökik hol alább megy! Kúpot adok neki :( Istenem bár én lennék inkább beteg :(

2012. ápr. 5. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

:( Jobbulást mielőbb!

Hát igen, amúgy ez ilyen dolog, én is rettentően odavagyok, ha az enyémeket szenvedni látom (2 és 3.5 évesek amúgy) - különben mióta megvannak a gyerekeim valahogy "gyengébb" vagyok, vagy nem is tudom, könnyebben/jobban megérint bárki szenvedése.

Nem sok mindent tudsz tenni. Dédelgesd sokat, nem baj ha sokat van ölben, beteg gyereket nem nevelünk, majd ha jobban lesz, visszaáll minden a régibe, napirend, szokások stb...itasd sokat, ha pár apró kortyot, akkor annyit. A lázat nézd folyamatosan, nekem az mondta a dokink, hogy 38.5 felett kell mindenképp csillapítani, de 38-ig lehet hagyni had dolgozzon a szervezet.

A kaját ne erőltesd, tejes dolgokat mellőzd, pl ha amúgy eszk joghurtot akkor azt hagyjátok ki stb. Főzhetsz neki zöldség v húslevest, a sós lé a sok tápanyaggal nagyon jó ilyenkor. Az esti fürdést hagyjátok ki míg lázas, törölgesd át, vagy max pár percig tartson és a szokásosnál kicsit kevésbé meleg vízben mosd le.

Remélhetőleg hamar túl lesztek rajta, kitartás!!!!! :)

2012. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :( Az a baj ha nem fürdetem nem alszik el, illetve ha elalszik, fel kel mert neki onnantól van hosszú alvás hogy megvolt a fürcsi! Tegnap mondjuk bemelegítettem a fürdőt (hősugárzóval) és 37 fokos vízben gyorsan leöblítettem! Inni iszik sokat hál'isten egyébként is kacsa... szeret inni! Akkor joghurt meg ilyenek mellőzve lesznek! Jól esett olvasni ezt a pár sort! Köszi! :(
2012. ápr. 5. 16:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindennel egyetértek, amit az első írt, de a fürdést ki ne hagyd!!!! A közérzetének is nagyon jót tesz, és láz ellen is kifejezetten hasznos! Olyan meleg vízbe tedd a kicsit, amilyen épp a testhője és hagyd pancsolni, játszani a vízben, így fokozatosan a kihűlő vízzel az ő láza is lemegy.

Jobbulást!

2012. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Szívesen! :)

A fürdéssel tényleg vigyázz, mert felugorhat tőle a láza. Ha mindenképp ragaszkodtok hozzá a napirend miatt, akkor fogd rövidre, és jól teszed, hogy állandó hőmérsékletet próbálsz hozzá biztosítani.

Szegény, nem elég, hogy a hidegfront nyom mindenkit, meg a szeles idő, most még a láz is kínozza :S De majdcsak jobban lesz már.

Nem tudom, hogy szokott aludni, de ha nem hasonalvós ,akkor megpróbálhatod, hogy magasabb párnát teszel neki, hogy a köhögés ne kínozza annyira. És ha elfogadsz egy tapasztalati tanácsot este 6 után már ne adj neki köptetőt, hogy nyugisabb lehessen az éjszakája. A gyógyító pihenésre is szüksége van, napközben elég neki a felszakadással bajlódni.

Antibibi mellé adsz neki probiotikumot?

2012. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást kívánok a babádnak!! Neked pedig kitartás!
2012. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A köptetőt valóban délután vegye jó beadni az utolsót, hogy ne éjjel kínozza a köhögés, tudjon pihenni. A fürdést szerintem se hagyd ki, biztosan jólesik neki, és valóban felhasználhatod a láz csillapítására is, ahogy előttem írták. Szerencsés vagy, hogy sokat iszik, így biztosan hamar rendbe fog jönni! Mindent ügyesen csinálsz, ahogy leírtad, ne aggódj! Antibiotikumtól tapasztalataim szerint 2-3 nap után már sokkal jobban vannak, de végig kell szedni. Csak arra figyelj, hogy a gyógyszertől változhat a széklete, mert az antibiotikum megöli a jó bélbaktériumokat is! Ezért javaslom a Normaflore adását máris! A joghurttal kapcsolatban: az is jót tesz a bélflórának, ezért ha kisebb mennyiséget is, de nyugodtan adhatsz. A tejtermékek egyébként ilyenkor azért kerülendők, mert fokozódik tőle az orrdugulás, ez tapasztalat!

Gyors gyógyulást nektek!

2012. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mindenki nagyon kedves :) Jól esik nagyon! Holnap el is megyek venni normaflort mert ma elég híg volt a széklete és két adag antibiotikumin volt túl.....! A köptetős témára barátnőm felhívta a figyelmem du., de ha nem szól simán kínoztam volna az én életem :'( Hát tudjátok nehéz ez, de megoldom...... :(
2012. ápr. 5. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Szörnyen viselem, ha csak náthás azt is. Sírok vele együtt, de van hogy csak én sírok, ő tök vidáman, hősként viseli a betegséget. Próbáld elterelni a figyelmét, játszatok sokat, sétáljatok, szeresd, öleld. Mást nem tehetsz, ki kell várni ezeket a napokat, remélhetőleg minél előbb meggyógyul. Cebion cseppet adnék még neki, hogy erősítse kicsit az immunrendszerét és sok folyadékot, teát.
2012. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Adom adom a cebion-t :) :( Mindent csinálok én az én kis drágámmal, ami tőlem telik....! De az mindenképp megnyugtatja a lelkem, hogy biztattok, hogy mindent jól csinálok :(
2012. ápr. 5. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugye túl lett rajta hamar :)
máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!