Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Újszülött babának milyen...

Újszülött babának milyen ágyat vettetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lenne a jó. Van ugye a sima alap rácsos kiságy, de ebből is van csak az Ikeában 20ezertől a végtelenségig, nem annyira látom a különbséget, max a drágábbaknak van fiókja. Aztán van, ami egyben pelenkázó is. Ez talán helytakarékosabb. Láttam olyat is, ami aztán gyerek ággyá alakítható. Ez szimpatikus elképzelés lenne, csak nem tudom mennyire kényelmes aztán az ilyen kiságyból lett gyerek ágy. Van valakinek esetleg tapasztalata?

Amit még láttam, az a klasszikus bölcső. Erre azt hittem már kihalt műfaj, de elvileg az egészen kicsi babákat lehet benne altatni, és szeretik, jól alszanak benne. Nekem ez is tetszik, de én az vagyok, aki magának is vízágyat venne ha tehetné, lehet csak az én fejemben jó ha mozog kicsit alvás közben, a baba meg utálná. Esetleg bölcsővel tapasztalat valakinek?

Ti milyen baba ágyat vettetek? Árban mennyit reális kiadni rá? Nyilván nem akarok kényelmetlen fekhelyet a kicsinek, de nem tudom mennyire az árán múlik ez.



2022. aug. 30. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Más a méretük, anyaguk..

Plusz más az igénye az embernek.


Nem jó ha alacsony, mert hamar kimászik..

Ha nem akarsz hamar másik ágyat, akkor jó, ha ki lehet szedni rácsot.


Plusz az sem mindegy hány szintre tehető ( ha alacsony vagy nem tudsz pici babát mélyre betenni)

2022. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez pont az a téma, amit neked kell egyes egyedül eldöntened.


Mennyit áldozol rá? Hogy akarod berendezni a szobát? Mit vársz el egy ágytól? És még lehetne számtalan kérdést feltenni.


Én felcsaptam a marketplaccot, 15ezerért megvettem ami először szembejött velem. Ehhez vettem egy uj matracot és ennyi. 25ezerből megvolt a babaágyunk. Most a 2.gyerekünk használja.

Én nem flancolni akartam, annyi volt a kitetelem, legyen pelenkázó, illetve a matrac eleinte fent legyen, majd le lehessen tenni, hogy a gyerek ne másszon ki.



Velem szemben ott van barátnőm, neki ilyen fa,olyan festék, ilyen minta... mert ha jönnek a rokonok mit szólnak...

Egy kiságy és egy pelenkázó komód használtan (!) 120ezer forintért...


Szóval először is szerintem magadban tisztázd le mit is akarsz.

2022. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk babaöböl vált be.Ez megosztó téma,hülyeztek már le miatta,hogy velünk aludtak,de így gyakorlatilag az első perctől aludtunk éjszaka,ha fel is keltek enni,csak oda fordultam, aztán aludtunk tovább.5 gyerekem van,az elsőnél rácsos kiságyunk volt,mindig kelni kellett a gyerekhez,nem akart visszaaludni,stb.Magam mellé vettem,és láss csodát,fel se ébredt enni.Ebből kiindulva a többieket eleve nem kiságyba raktam,hanem a nagyágyhoz raktukuk a babaöblöt.Nagyon ritkán fordult elő,hogy fel kellett kelni valamelyikükhö,általában végig aludtunk az éjszakákat.Mire óviba mentek,mind átszokott a saját szobájába,nekünk nem okozott gondot,hogy addig velünk aludtak.Ha más az elképzelésed ezzel kapcsolatban, akkor abban én nem tudok segíteni,nekem ez a saját tapasztalatom.Nekem jó volt,hogy soha nem kellett éjszakáznom velük, kipihenten pedig jól el voltunk napközben.
2022. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Első babának kombi kiságyat vettünk, 70x140-es kókuszmatraccal.

Másodiknak ezt a matracot toltuk a mienkhez.

2022. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Használtan vettük, rácsos kiságy pelenkázóval (kombi kiságy csak nem vették meg egybe), én rendeltem hozzá magasítót meg egy kisszekrényt.
2022. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi Ikeás Sundvikot vettünk egy hab-kókusz mix matraccal. Aztán kiderült, hogy velünk/rajtunk szeret aludni, 4 hónapig csak dísz volt a kiságy...amúgy masszív darab, le lehet szedni az oldalát is később, és gyerekágyként funkcionálhat. Külön vettünk egy Sundvik pelenkázót, mert nem tudtuk, meddig fogjuk használni (pl. rokonoknál amint forgott a gyerek már az ágyon pelenkázták, most elszalad, stb. kombi kiságyat így nem akartam, a pelenkázólapról meg hallottam, hogy hamar kinövi a gyerek-de akkor mit csinálunk, ha még tovább használnánk), Nekünk nagyon bevált, lassan másfél éves, és még mindig elfér rajta a gyerek is, meg mellette minden cucc. Ha pedig nem használjuk majd, akkor komódként fog tovább funkcionálni.
2022. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Használtan vettünk egy 140x70 cm-es ifjúsági ággyá alakítható rácsos ágyat, aminek 3 szintre állítható a fekvőfelület magassága. Pelenkázónak egy sima ikea komódotunkat használtam, úgy hogy rajta volt pelenkázó alátét meg egy keret. Talán ha 2 hónapos koráig pelenkáztam azon, utána már lent a szőnyegen. Én megbántam volna, ha egy 2in1 pelenkázós ágyat veszek. Most hogy nagyobb és több a cucca, legalább nem kell gondolkodnom, hogy hova pakoljam, vagy hogy kéne még egy szekrény. Jobban lehet variálni a bútorokkal ha szükséges, az egész lakásban, nem csak a szobán belül.
2022. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én faktum Mia fehér kombi kiságyat vettem, meg vagyok vele elégedve:) a matracot simát akartam nem kókuszt, de nem találtam boltban, rendelni meg nem mertem anélkül hogy megnézném milyen kemény, így lett végül kókusz. 70x120as a kiságy rész, ebből a meretbol kevesebb matrac van, alapból 60x120asok vannak többségben
2022. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy ez nagyon egyéni, hogy kinek mi jön be. És legfőképpen a babának mi jön be.

Nekünk volt fa bölcsö az elején, ha jól emlékszem 40x90-es matrac illett bele. Ringatni is lehetett, de le lehetett fixálni is. A lányom szerette, 3 hnapos koráig használtuk, ennek ellenére ha lenne második baba, neki már next to me crib-et vennék.(az én lányom pici baba volt, egy nagyobb baba nem tudom meddig fért volna el benne..)

3 hónaposan került a saját szobájába a 140x70-es ágyba, ebben is jól alszik, ez a gyerekaggyá alakitható tipus, hamarosan leszedjük a rácsokat.


Amúgy szerintem a legfontosabb a minőségi matrac, abból kell jót választani és akkor kb mindegy, hogy ikeás, fiókós, használt, kombi vagy bármilyen az ágy.

2022. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 szinten állítható, 98%-ban fenyőből készült, fehérre festett később gyerekággyá alakíthatót vettünk 3 rétegű matraccal (alsó, felső réteg kókusz azt hiszem összesen 8 cm vastag) viszont szerintem praktikus a babaöböl, nekem nagyon tetszik, mint elképzelés vagy az olyan kiságy aminek az oldala teljesen lehúzható így könnyebb kivenni a babát.
2022. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!