Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Újszülöttnek mekkora bundazsák...

Újszülöttnek mekkora bundazsák kell?

Figyelt kérdés

Sok olyat látok online, ahol nem a ruhaméretezést használják a bundazsákoknál, hanem cm-ben megadják a hosszt és a szélességet.

Kaptunk egyet rokonoktól, de 95 cm hosszú, hatalmasnak tûnik.

Mekkora kell egy újszülöttnek?


2018. dec. 6. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

56-62 koruli.

Sokan a 62-est veszik elsonek, mert az 56-ost alig prhet hasznalni.

Nekem mindharom gyerekem teli, az elsonek egybol 62-est vettem es hiaba szuletett 58 cm-rel es 4 kiloval, megis eltunt a 62-es overallokban (kettot is vettem), mert magzatoozban vannak a babak nagyreszt eleinte, osszehuzzak kezuket labukat, igy alig tapaltuk meg a gyereket a 62-esben.

A masodik es most a harmadik babanak epp ezert mar vettem 56-osbop egyet es 62-esbol is.

A pici most 5 hetes es egy par napja hasznaljuk a 62-est, egy honapig jo volt az 56-os (54 cm-rel szuletett).


Rendes meret nincs abban, amit kaptap? Mert gondolom a 95 nem az, mert altalaban 6-ossaval ugralnak fel a szamozasok, 92 utan 98 jon, nincs 95-os.

2018. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de pont az a bajom, hogy nem a ruhaméretezést használják. Úgy nem lenne gond :)

95cm hosszú (lemértem), és egy csomót úgy látok neten is, h pl. 100 hosszú.

2018. dec. 6. 14:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Illetve akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy hol lehet olyat kapni, amin ruhaméretezés van?
2018. dec. 6. 14:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta az elsôt, legalább vehetné a fáradságot, hogy válaszol...
2018. dec. 6. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy bundazsák és bundazsák alatt mást és mást értenek.

Amit te kaptál (sejtésem szerint), az egy sportkocsiba köthető bundazsák, szőrmés lábzsák. Nincs konkrét méretezése és nem újszülöttnek való, hanem akkora gyereknek, akit már nem mózesben tologatsz.

2018. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet, de ugyanilyenek vannak a minimanó webshopban is, rájuk is van írva, hogy ùjszülött kortól.

De akkor milyen az újszülöttnek való bundazsák?

2018. dec. 6. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen:

[link]


56-ost vettem. Elég volt vagy 2 hónapos koráig. 51 centivel született a gyerek.

2018. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben újszülöttnek is használható, hogy van aki rögtön vízszintig döntött sportkocsiba teszi a gyereket, kihagyva a mózest, csak épp nem praktikus egy 100 centis zsákba 50 centis gyereket csomagolni. Illetve van hordozóba köthető bundazsák is, ami jóval rövidebb.

Az első pedig ezt érti bundazsák alatt és ez ugyanúgy számozott, mint a ruhák:

[link]

Nekünk ilyen sose volt. Overált adtam újszülöttként a gyerekre, plusz ha kellett takarót, plusz a babakocsi mózesének vékony szélvédett tetejét.

2018. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a linkeket, így már beljebb vagyok 🙂
2018. dec. 6. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!