Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ritkán hordoznám szerintem....

Ritkán hordoznám szerintem. Ilyenkor is nagy kàrt tehet a kenguru?

Figyelt kérdés

Nekem az előre tett hordozói módszer tetszik, de úgy, hogy a baba kifelé nézzen. Ha nem látna ki rendesen, akkor félek nem lenne el a hordozóban, ha meg a hátamon lenne, akkor én nem látnám őt rendesen. (Pl elmennénk valahová és meg akarná csípni egy darázs, akkor nem làtnám.)


Ha csak néha használnám a kengurut, akkor is ártanék a gerincének?


Még nem vettem meg a hordozót.



ápr. 30. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak néha lógatnának fel az ülepednél fogva a hátadat kifelé homorítva, az tetszene?

Sokkal reálisabb veszélyei is van annak, ha kenguruban és rossz irányban lógatod, mint hogy a hátadon megcsípi egy darázs.

ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen kárt tennél így is a csípőjében, gerincében. A kenguru önmagában is nagyon káros, pluszba kifele fordítani a gyereket, ezzel meg is alapoznád szegénynek a gerinc problémákat egy életre. Inkább ne hordozd egyáltalán, ha a normális nem jön szóva.
ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Ebben az esetben az nem nagyon kompromisszum, hogy neked mi tetszik sajnos. A gyerek érdekei az elsők. Tudom javasolni a karikás kendőt, ha abban csípőre teszed, azaz oldalra, akkor ki is lát. Nekem is olyan a kisebbik, hogy ha épp nem alszik, akkor nem lehet előre tenni, mert háborog, pedig csak 2 hónapos. A nagynak mindegy volt. A kicsit még nem raktam hátra, de oldalra igen és nem cirkuszolt.
ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

De ha a hatadon van, csak feltunik hogy hadonaszik vagy sir a gyerek, ha megcsipi egy darazs, nem? Ezt pl akkor se biztos, hogy ki tudod vedeni, ha elotted van, mert nagyon gyorsan megtortenhet.

Vagy azt hiszed, hogy felteszed a hatra es onnantol kezdve megszunik letezni a gyerek?

Azt is elarulom neked, hogy siman meg lehet allapitani azt is, ha alszik, anlkul hogy raneznek, mert ilyenkor elnehezul a kis testuk es a legzes is valtozik.

De amugy meg kis tukor, telefon kameraja, ha meg akarom nezni valamiert :D

A kifele hordozas karos. De egyaltalan nem is muszaj hordozni, akkor inkabb hagyd az egeszet, az is jo.

ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Amíg nem hordoztam, én se értettem, hogy mi a baj a kenguruval. Így pár év hordozás után már látom, és nekem fájdul meg a derekam, ha kifelé fordított babát látok. De nehezen tudnám szavakkal érzékeltetni, hogy mi ezzel a baj. Elmagyarázni igen, de érzékeltetni nem.


Szerintem is jó ötlet az oldalt hordozás.

ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél karikás kendőt vagy csípőhordozót. Kengurut semmikepp.
ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem hordoznám kifelé a gyereket. Ezt majd akkor érted meg, amikor először magadra kötöd. Érezni fogod mennyire "rendellenes" tartásba kerülne kifordítva.

Egy jó hurci egy kisebb vagyon. Mi is alig használtuk, nem szerette a kislányom se a kendőt, se később a csatost, így nem bánom, hogy használtan vettünk egy kevésbé jó fajtát, potom pénzért, de az alap hordozási elveket azért így is tartottuk. Szerintem ennyi használatra ez így teljesen jó kompromisszum volt.

ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Az előző válaszolókat csak megerősíteni tudom. Az sem mindegy most mekkora a babád, ha már nagyobb és eddig nem hordoztál, akkor nem fogod bírni az elején hosszabb ideig hordozni, mert nincs hozzáedződve a gerinced. Ezért ajánlják már az elején a rugalmas kendőben való hordozást, hogy te is fokozottan hozzászokj a terheléshez. 7-8 kg-os babával elkezdeni nem olyan jó móka.
ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jo 9-es, de aki addig csak kezben cipelte a gyereket, annak a haton hordozas pl szerintem konnyebb, ha jo a hordozod.

Nalunk igy volt, kisfiam nagyon szerette a kendot olyan 2 hos koraig, aztan tartottunk egy szuntet mert nem viselt el semmi mast. Vegul 8 honapos koraban kezdtem el ujra hordozni, a szeparacios szorongassal csak rajtam/ velem akart lenni. Nekem konnyebb volt haton, mint kezben.

ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!