Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposnak marhahús?

4 hónaposnak marhahús?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki nekem esne, még a hozzátáplálást sem kezdtük meg, pénteken lesz 5 hónapos a fiam.

Ma voltunk DM-ben, és láttam egy olyan bébiételt, amit 4 hónapos kortól ajánlottak, és rá volt írva, hogy marhahúsos! Kicsit nagyot néztem...

Kicsit odébb van még a marhahús ideje, nem? Vagy ezek az üveges bébiételek máshogy működnek?


2010. júl. 6. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Sok 12. hónap előtt ajánlott bébiételben van pl. banán, mandarin, amit pedig csak 1 éves kor után szabad adni. A marhahússal én még pár hónapot várnék.
2010. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a bébiételek összetétele nem mindig egyezik meg az ajánlottal. Viszont valahol azt olvastam, hogy a kérdéses dolgokat úgy dolgozzák fel, hogy mégis alkalmas legyen a babáknak. A banánról egyébként még annyit (1. válasz), hogy megoszlanak róla a javaslatok. régebben az elsők között volt, csak újabban száműzték az első év végére.
2010. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy jól láttad? A bébiételgyártóknak van szabályzata, amelyben szerepel, hogy melyik ételbe mit tehetnek, és hány hónapos kortól. És abban az szerepel, hogy legfeljebb 5 hónapos kortól adható hús. Lehet, hogy hibás volt a bébiétel.
2010. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20:42-es valaszadonak igaza van. Ugy dolgozzak fel, hogy adhato legyen. Ez a helyzet a tapszerekkel vagy a baba pepekkel. Tehentejbol keszultek ami ugye nem adhato 1 eves kor alatt mert sok benne a feherje es a baba szervezete nem tudja feldolgozni igy alergiat valthat ki nalla. A gyartok kivonjak a feherje egy reszet igy gond nelkul eheti a baba. Ez csak egy pelda volt, mert gondolom kb. igy mukodhet a marhahusos kaja 4 honapos kortol vagy a banan.
2010. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, jól láttam! Még le is emeltem a polcról, hogy tényleg jól látok-e, de öcsém is velünk volt, és ő is marhahúsosnak olvasta...


Mindenesetre nem szándékozom még ilyesmit adni neki. Holnap terveztem hogy kezdünk egy kis almalével. A marhahús meg várhat még bőven!


Köszi a válaszokat!

2010. júl. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!