Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Megszánnának...

Kedves Anyukák! Megszánnának egy kialvatlan apukát?

Figyelt kérdés
10.5 hónapos a kislányunk.Nagyon szépen elaludt eddig magától,de néhány napja csak ölben és/vagy cicin hajlandó elaludni.Ha letesszük,akkor sír,ha úgy néz ki,elaludt,letesszük,akkor is sír.Nemrégiben tanult meg felállni,ezért folyton feláll.Bár pár napja csak felül és úgy sír.Mindegy,milyen fáradt.Nem csináltunk semmit másképp,mégis ez lett.Így a nagyágyban alszik a feleségemmel én pedig a földre szorultam.Egyikőnknek sem jó így,ennek véget akarunk vetni,míg rá nem szokik teljesen.Ilyenkor egyébként jóval ritkábban kel,mint míg külön aludt.Próbáltuk,hogy ottmarad vele feleségem,míg elalszi,,hátha fél,de ez sem jött be.Míg ki nem vesszük az ágyból,sír.A furcsa,hogy nappal ugyanígy ölben (illetve a térdén feleségemnek van egy párna,arra ráfekteti) alszik el,de többnyire gond nélkül be lehet tenni az ágyába.De az este katasztrófa.Bármire hajlandóak vagyunk.Mit tanácsolnak?
2010. jún. 16. 09:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Én azt tanácsolom, hogy próbáljanak kitartani.

Nálunk is ez volt, amikor megtanult felállni, éjjel ezerszer felállt, és visítva sírt.

Volt, hogy aludt, amikor felállt, és állva ébredt meg, és sírt, gondolom nem értette, mi van.

Nehéz időszak, de el fog múlni.


Én azt tanácsolom, hogy próbálják meg a kiságyba lefektetni, ha feláll, akkor újra, aztán újra, aztán újra...

Kb. milliószor kell ezt végigcsinálni, de megéri, mert el fog aludni, és a kiságyában fog elaludni.

Sajnos első pár éjszaka éjjel is meg kell ezt csinálni.


Ha már így is, úgy is sírás a vége, akkor érdemes megpróbálni, hogy mindig visszafektetik, ha feláll, aztán majd megoldódik ez a probléma pár nap alatt.


Mi hetekig szenvedtünk, mire rájöttem, hogy mindenkinek az a jó, ha ezt végigcsináljuk.

Azóta alszik szépen az ágyában, éjjel, ha felébred, feláll, visszafektetem, megsimogatom, és alszik tovább a helyén.


Ezek a nagyobb mozgásfejlődési előrelépések sajnos a napirend, és a megszokott dolgok rovására szoktak menni...


Üdvözlettel: 16 hónapos lányka anyukája

2010. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen egyetértek az előttem író anyukával. Sajnos a nagymozgások valóban ezzel járnak, plusz hozzájön még egy kis szeparációs szorongás, éjjel megijed, és nincs ott mellette anya, akkor katasztrófa alakul ki:)

Türelem, és kitartás. Vissza kell tenni, simogatni, nyugtatni, de következetesen mindig a kiságyba, mert később még nehezebb lesz visszaszoktatni. Mi is végigcsináltuk, egy hét után már nem volt gond, addig valóban vért izzadtunk, és kóvályogtunk egész nap a férjemmel, de megérte, mert a gyerek már nyugodtan alszik egész éjjel, így mi is.

2010. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

"míg ki nem vesszük az ágyból sír"

azért sír, mert kiveszitek az ágyból. Tudja, hogy beválik. És ahányszor ki lesz véve az mindíg megerősíti ebben és képes egyre tovább sírni, mert tudja, hogy ez a módja, hogy elérjen valamit, hiszen eddig is bevált.

Az elején még rövid sírás után abbahagyta volna,most már ki kell bírni hosszabb időt,ami nehezebb a gyereknek is és a szülőknek is, de más út nincs. (vagy amostani megoldás, ami szerintem nem megoldás)

Tehát nem kivenni, be lehet hozzá időnként menni, lehet, hozzá beszélni, meg lehet simogatni, de ha csak egyszer kiveszitek, az megerősítése annak,hogy ez így működik és a következő sírás megint hosszabb lesz.

Tehát kitartás és legközelebb először gondolkodni,lehet, hogy az a megoldás ami jónak tűnik rövidtávon,hosszútávon rossz mindenkinek.

2010. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is így van,de én nem veszem ki az ágyból, ott hagyom,mert nem akarom 10 hóap után az ágyunkba szoktatni. Van hogy megvárom még elalszik ott maradok vele, ez akárfél óra is lehet, van hogy hagyom sírni, és abbahagyja, de nem hagyom hogy elérje,hogy kiveszem,mert rászokik.egyszer ez is elmúlik....
2010. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mi sem szeretnénk,ha odaszokna,ezért is kértem tanácsot.Mint említettem,ez néhány napja van így és azért mertük a nagyágyra tenni,mert volt már vagy 2 ilyen éjszakánk még régebben,de akkor gond nélkül vissza lehetett a kiságyba tenni másnap.(ennek kb 2 hónapja).Annyi kérdésem lenne még,hogy ha néhány nap múlva elutazunk,az nem befolyásolja a dolgot?Kb. mennyi ideig tarthat,mire el fog aludni?
2010. jún. 16. 09:50
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Így van!

Sajnos vissza kell szoktatni mielőbb az ágyába! Nálunk is ez volt, mikor megtanult felállni a lányom (20 hónapos). Pár éjszaka kemény lesz, de aztán helyre fog jönni minden. (az embernek fáj a szíve, amikor üvölt a gyerek, de muszáj keménynek lenni!)

Sok sikert!

2010. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

09:52 újra

Valamiért meghalt a gépem írás közben, szóval újra nekifutok.


Az elutazás alap esetben is megbolygathatja a kicsi alvási szokásait, de gondolom, ebben az esetben nincs mit tenni.

Azért próbálkozni a nyaralás(?) alatt is szabad.

Az a helyzet, hogy minél kevesebbszer alszik a szülői ágyban, annál könnyebben sikerül visszaszoktatni a helyére.

Hamar hozzászoknak a jóhoz, és ahhoz is, hogy sírással ezeket a dolgokat könnyen ki lehet zsarolni! ;)

2010. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és sajnos kitartóan hagyni kell sírni! Egy idő után belefárad. Rájön, hogy nem kapja ki az ágyból senki, beletörődik, és visszafekszik aludni.

Csak a szülőnek nehéz megállni...

2010. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Leülni viszont még nem tud állásból.Fektessük vissza és jöjjünk ki vagy maradjunk bent?
2010. jún. 16. 10:02
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Én is azt ajánlom, hogy hagyjátok kicsit sírni, találja meg a helyét. Legyetek ott vele, éreztessétek, hogy szeretitek és hogy nincs egyedül, de az ő helye az ágyikójában van. Kemény lesz 2-3 este, de utána meglátjátok, alvás lesz a jutalom. Az én fiam 2 éves és 8 hónapos, de máshol nem alszik olyan nyugodtan, mint itthon. De ezt gyereke válogatja.
2010. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!