Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen etetőszéket vegyünk?...

Milyen etetőszéket vegyünk? Kinek mi a fontos egy etetőszékben?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, eddig a pihenőszéket használtuk. Még nem tud ülni. Annyi féle van, mégis egy csomó hasonló. Több szempont is érdekelne:

Kell e a dupla etetőtálca? (nem játéknak használnánk, hanem csak enni)

A lábtartónak van e jelentősége, hogy egyben van az üléssel, pl: [link]

vagy nincs, pl: [link]

Kell e, olyan stabil, gurulós váz, mint az első, vagy elég ilyen kis vékony láb, mint a PC-nál?

Altatni sem szeretném, de azért jobb, ha dönthető?


Bocsi, ha hosszú lettem, de már két hete nézegetem és nem tudok dönteni. Max 20.000-ünk van rá.

Ja, és a lényeg, hogy az asztalhoz később kényelmesen oda lehessen tenni.

A fentiekről mi a vélemény? Vagy nektek milyen van? Köszi minden választ!


2010. jún. 1. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én eleinte a pihenőszékben vagy a szopipárnába téve etettem.Szétszedhető fa széket vettünk.Nekünk az volt a fontos,hogy később legyen kis asztala székkel.Mostanában szétszedem és egyedül eszik rajta vagy rajzolgat ebben.
2010. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dönthetö azért jó mert a kicsi 6-hós még nem tud ülni.

stabil váz azért jó mert lesz nagyobb és erös is az a gyerköc.

vékonylábakat ,nyaraloba,nagymamihoz ajálják

2010. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

-Dupla tálca: praktikus, mert amíg az egyiket mosogatod, a másikat lehet használni,

-Guroló kerék: nekünk azt mondták, hogy ez így biztonságosabb, mint a kerék nélküli, ami könnyebben felborulhat,

-tömött lábtartó: fiam amikor leszórta a morzsákat, felfogta, hogy egybe van,

-állítható ülésmagasság is fontos, később, ha nagyobb, kisszékként is funkcionálhat,

-dönthető: ha még nem tud ülni a babád, akkor mindenképp dönthetőt vegyél.

Nekem az első link tetszik.

2010. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem is ilyen volt, emlékszem is rá, hogy azon gyurmáztam. De majd később mi vennénk neki normál asztalt meg kisszéket, és inkább a nagyasztalhoz raknám oda, ha már annyi idős. De köszi a választ!
2010. jún. 1. 13:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is, igen, ilyen tapasztalatokra is kíváncsi vagyok :o) nekem is inkább az első fajta tettszik, csak azért vacilálok, hogy valóban kell e ez a nagy? De akkor ezek szerint érdemesebb....
2010. jún. 1. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. nekünk ilyen van: [link]
2010. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első lányommal a legfontosabb szempont a helyhiány volt. Ezért vettünk olyan széket, ami közvetlenül az asztalra csatolható. (Plusz öröm volt, hogy nem is olyan drága! 6-7e között volt 2 éve).

Csak pozitív tapasztalatom van, már a másodikom használja (9 hónaposan), ha nagyobb lakásunk lesz, és jön még egy kistesó, akkor is ilyenünk lesz, az biztos!

Először is a baba bent van az asztaltársaságban kezdettől, nem érzi "kirekesztve" magát. 6 hónaposan könnyebb neki megtanítani, hogy mit nem szabad, mint ha egy évesen engeded először asztalhoz. Az enyémek így "hozzánevelődnek". Lehet, hogy ez babafüggő is, mert a nagyobbam nyugodtabb típus, de sosem használtunk műanyag edényt, egyből a porcelánból/üvegből kapott mindent.

Emellett hamarabb elsajátítja az evési szokásokat, mert jobban látja, mi hogy csináljuk (Együtt eszünk mindig!)


Szerintem lábtartóra nincs szükség (bár nem ítélem el), csak hát ez nem egy babakocsi, amiben órákig ül, emellett a babáknak más a súlyelosztásuk, nekik nem olyan érzés, ha lóg a lábuk, mint nekünk...


Szerintem az evés sem a játéknak nem színtere, még kevésbé az alvásnak, a dönthetőségre nincs szükség, ha már tud ülni.


Nekünk Pierre Cardin van, de sok márka gyárt hasonlókat is.

[link]

(lejjebb vannak az asztalra csatolhatók)


Jó választást, jó étvágyat! :o)

2010. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk PegPerego volt. Nagyon jó masszív, 5 fokozatban dönthető és 3 magasságban állítható, dupla tálcás és könnyen lapra csukható. Imádtam. Miközben főztem, abban nézegetett, ha elaludt evés/játék közben, csak eldöntöttem az ülést. Később a tálcát levettem róla és az étkező asztalhoz oda tudtam tolni...stb. Kb 3 éves koráig használtuk. Brednonban vettük, de most már "fillérekért" lehet venni vaterán és teszveszen használtan.

2010. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, én minden áron fát szerettem volna, mert jobban mutat és később kis asztal-szék kombináció lehet belőle. Ajándékba kaptunk egy műanyagot majd később egy fát így volt alkalmam összehasonlítani. A fa elég könnyen tisztítható, viszont kicsi a tálca része, nincs pereme és mindent le tud lökni róla. Ráadásul nem lehet összecsukni és időnként útban van. Szóval: legyen összecsukható, ha ki lehet venni a huzatát az jó, mert könnyen tisztítható, legyen dönthető háttámlája mivel a babád még nem ül, legyen biztonsági csatja, ha csak lábközép van az kevés. Inkább strapabíróbb legyen vastagabb vázzal.
2010. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!