Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít minden elalvás előtt?

Miért ordít minden elalvás előtt?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 hónapos. Az utóbbi időben úgy gondolja, hogy nem akar elaludni. És nem sírdogál, nem sír, hanem torka szakadtából ordít, mihelyt észre veszi, hogy le akarom fektetni. Pedig nem hagyom egyedül, mellettem alhat el, vigyázok rá nappal, éjjel pedig becsempészem a kiságyába. Akkor sem nyugszik meg, ha felveszem, és járkálok vele. Magára az álmosságra haragszik. Mosolyogva ébred mindig, mintha mi sem történt volna. Egyszerűen nem értem! Mit tegyek???
2008. okt. 21. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

szia

azért ordit,mert nem ott ébred,ahova letetted.olvasd el a suttogót-az lépésenként bemutatja mit tegyél.nagyon sokan kritizálják,de sztem azok,akik nem voltak kitartók -nekünk bevált.ajánlom nektek is

2008. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Napközben simán elalszik? Lehet hogy nem fárad ki eléggé és játszani akar hogy lefáradjon.Nem igazán tudok segíteni mert az én Kisfiam 4,5 honapos és semmi probléma az alvással.Ő már ülésbe állásba huzza magát,forog jobbra ballra és a hasára is át tud fordulni.Szerintem már nagyon lefárasztja magát.Lehet hogy a Babádnak rendszertelen a napja...nem leszolni akarom a nevelésedet csak agyalok a lehetőségeken.Szerintem az öledben meg kéne nyugodnia...nem vagy feszült?Lehet hogy azt érzi.dudolj neki mikor sír.Én a komoly sírásnál megprobálom elterelni a figyelmét valami csörgővel hogy kizökkentsem a sirásból.Probáld meg és szerintem hagyd egyedül a kiságyában mert késöbb már nehezebb lesz.Mostmár nagyon érdeklődő,pár nap sirdogálás után le fogja foglalni magát és elalszik.Most érzi hogy ott vagy,tudja hogy történik valami ha sír ezért csinálja a "programot" neked hogy foglalkozz vele.Talán ha többet játszanál vele(mozgatós) játékokat,erősődne az érdeklődése.Remélem tudtam segíteni....Még az jutott eszembe hogy esetleg más a bioritmusa mint ahogy te gondolod.Lehet hogy neki késöbb termeli a szervezete az "elalvós" hormont.Más ötletem nincs.Sok boldog pillanatot kívánok nektek. E.
2008. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából az egész a nappali alvással kezdődött... Most először csinálta este is. A játékos megoldást próbáltuk, attól megnyugszik. Aztán elkezdi törölgetni a szemét, ásítozik. Vinném aludni, de mintha még a szándékot is megérezné, azonnal rázendít. Egy idő után már nem használ a játék sem. Egész nap játszunk, mókázunk, mesélünk, zenélünk, lehet, hogy épp az a baj, hogy túl fáradt? Nem gondolom, hogy az a baja, hogy nem ott kel, ahol elaludt, mert mindig mosolyog, jókedvű, beszélget magában, ha felkel... Aztán meg egyik este hamarabb aludtam el, mint ő, az apukája meg éjszakai műszakban dolgozott, és ott felejtődött mellettem. Amikor felébredt, nagyon megijedt, mert nem tudta, hogy miért nem a helyén ébredt éjjel... Nem tudom, hogy mi lehet a baj...
2008. okt. 21. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyancsak 4 hónapos korátol csinálja az én most 7 ós babám is!!!Szerencsére csak a nappali alvásoknál, este nem gond. Mikor elkezdi dorgolni a szemecskéjét és mindenki azt hiszi, álmos, én tudom, hogy onnét fogva még legalább másfél óra kínlódás lesz, úgyhoyg már meg sem próbálom lefektetni.Amúgy is kiabál, ha meglátja a kiságyat. Játszunk, énekelunk, sétálunk és nézelodunk a lakásban, beleteszem a babahordozoba stb, szóval jól elfáradunk mindketten, és mire beleteszem a kiságyba, szinte alig ellenkezik. Nekunk ez vált be. Esetleg kimegyunk a friss levegore, elég akár csak félora is, ha bemegyunk, szépen elalszik (mondjuk o már ul a kocsiban, tehát belefárad a nézelodésbe). Ezek a trukkok váltak be. Sokszor bizony úgy kapaszkodik a játékába, mintha attol félne, ha felébred, már nem lesz ott. Szerintem ahogy fejlodnek a babák, egyre inkább érdekli oket a világ, és attol félnek, alvás kozben lemaradnak valamirol.
2008. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nálatok is ez van, de az én fiam bizony nem alszik el ha lefárasztom. Sőt! Este fürdés és szopi után sosem játszunk vele, mert akkor nem alszik el. Vagy 3 hete kezdődött, este bármennyire is ragadtak le a szemei, amikor a kiságyába került csak sír, nem tudott elaludni. Egyébként az elejétől a kiságyában alszik el és sosem altattam. Most, hogy rengeteget mozog és estére nagyon elfárad, nehezebben alszik el. Azt szoktam csinálni, hogy büfi után leteszem az ágyunkra és halkan beszélek hozzá, simogatom az arcát max. 10 percet. Amikor teljesen nyugodt beteszem a kiságyba, simogatom még pár percet aztán magára hagyom. Szerencsére ezután mindig elalszik. Amit még praktizáltunk, hogy 6 körül mindig hagyom aludni. Nappal max. fél órát szokott aludni, így fél 7-ig alszik. Ha ez az alvás kimarad biztos, hogy sírós esténk lesz és még tovább kell altatnom... Ezért nem hagyom hogy este nagyon fáradt legyen...

Minden jót!

2008. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helyesbítek: többször fél órát (4 alkalommal) alszik nappal.

Amúgy 4 hónapos.

2008. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt a kérdést, mintha én írtam volna. Nálunk ugyanez van 3 hónapos kora óta. Most 5 hónapos. Este és reggel minden oké az elalvással, de napközben kész horror. Most az vált be, hogy jól kiszellőztetem a szobáját, már szinte hideg van, leteszem, jól betakarom, rázom a popóját, míg be nem alszik. De ez sem mindíg jön be, van hogy folytatja az ordítást. Akkor irány a babakocsi, ott egy perc alatt bealszik. A múltkor kinn aludt a 9 fokban, mert benn nem volt hajlandó és semmi baja nem lett. Jól beöltöztettem. Egy ismerősöm mesélte, hogy náluk is ez volt, addíg míg a baba nem forgolódott, mászott, mert akkor elfáradttestileg is, mert most még igazából csak szeelemileg fáradnak le, és azért alszanak el nehezen. Kitartás nektek! Igazán átérzem a helyzetedet. Ha gondolod írj privit, és megdumálhatjuk kinek milyen praktika jön be!

2008. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most merem leírni (7 hónapos a kisfiam): kinőtte:) Már nem ordít, max. nyöszörög, de azt már csak azért, hogy ez is meglegyen:)

Hasonló problémákkal küzdőknek: sokat segített a BABA ZENE, és mikor már majdnem 6 hónapos volt azt játszottuk,hogy bebújtunk együtt a takaró alá. Nagyon nevetett rajta. Most mikor álmos azt csinálja, hogy bújik magától a takaró alá:) Szóval mi igyekeztünk az alvást valami vicces tevékenységgé tenni, és bejött. Persze ehhez kellett egy bizonyos szintű értelmi érettség, és az, hogy ne húzzam fel magam már akkor, mikor lefektetni készülök. Kitartást mindenkinek! Remélem, egy kicsit tudtam segíteni!

2009. febr. 2. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!