Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON NAGYON NAGY segítségre...

NAGYON NAGYON NAGY segítségre ötletre lenne segítségem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Babám 3 hét múlva lesz 1 éves,és napok óta nem hajlandó ebédelni,pedig reggel fél 8-kor iszik tápszert és még délben fél egy kor nem eszik.Ha eszik is csak úgy ha kis falatkákat adogatok a szájába.ha kiskanállal akarom elforditja a fejét.most mit tegyek már nem nagyon birom,3 foga van.most jön a felső jobb.tanácsoljatok valamit.köszönöm.
2010. máj. 26. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mit adsz neki ebédre? nem most van az átállása 1 alvásra? tízórait miért nem kap?
2010. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fözeléket adok neki,de hajlandó enni.csak ha a kezemből ha adogatom neki.Mit értesz az átálássl? AZért nem kap mert akkor végképp nem enne délben.azért kérem a segítségeteket..
2010. máj. 26. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Szomszédunkban ugyanez volt, fogzott a kisfiú elég erősen. Úgy kellett belekönyörögni pár falatot, a tápszeren kívül szinte semmit nem fogadott el. A lényeg: adj neki sok-sok folyadékot, és örülj neki, hogy legalább a tápszert megeszi, abban nagyon sok vitamin és ásványi anyag benne van + folyadék is. El fog múlni ez az időszak is, nyugi. Kínáld gyakrabban, adj neki tízóraira is valami olyat, amit nagyon szeret, és ne görcsölj, mert megérzi. És minél inkább erőlteted, annál inkább nem akar majd enni.
2010. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem kötelező az ebédnek délben lennie :) nekünk ilyenkor tízóraizik valami kis gyümölcsöt, vagy joghurtot, ebédet meg 3 körül kap. Pépesen adod neki? Vagy darabosan? esetleg húzd tovább, adj neki később enni, hátha éhesebb lesz :) nincs jobb ötletem :(
2010. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is vannak nemevős korszakai. Én nem csinálok belőle nagy ügyet, néha megkínálom, eszik eszik, nem eszik nem eszik. Nem a szemem előtt fog éhen halni.

Próbálgasd, de semmiképpen ne erőltesd, mert rosszabbul jársz, teljesen elveheted a kedvét!

Ha nem kell neki a főzelék akár 1 hónapig se, akkor sincs semmi. Adj neki szendvicset, vagy gyümölcsöt, vagy joghurtot, vagy bármit, amit elfogad. Mindegy hogy mit, a lényeg, hogy egyen egy keveset.

És ha fél 1-kor még nem éhes, az se baj, próbáld meg 1 vagy 2 óra múlva megint.

Ne aggódj, nem lesz semmi baja, ha pár hétig keveset eszik. Amíg a tápszert megissza, addig nincs gond, abban van egy csomó vitamin.

Én nem szoktam nagy ügyet csinálni a nemevésekből, próbálj te is "ellazulni".

2010. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
átállás: ilyen tájban szoktak átállni egy alvásra, ami lehet hosszabb és keservesebb időszak. Alig bírják ki ébren ebédig, szenvelegnek, stb vagy elalszanak az etetőben. Ha fáradt, akkor nem eszik. Ezért kérdezem mennyit alszik egy nap és hány alkalommal? a napi 5 étkezést mindenképp be kellene tartani, mert összeszűkül a gyomra és még kevésbé fogja érezni hogy éhes. És hát egy 1 évest még bátran lehet kézből etetni, örülj neki hogy így legalább eszik
2010. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
7-kor kel.fél 11 kor alszik,délig.utánna fél 4 kor megint alszik.és este még fürcsi elött egy fél órát.
2010. máj. 26. 13:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 14-én lesz 1 éves :), ő sem eszik rendesen 2-3 napja. Már lassan egy hónapja kínlódunk az 5. fogával. Most már fújkálja a nyálát, nagyon puha az ínye, meg púpos is, remélem, napok kérdése. Tápszer, tea nálunk is beválik, meg amit még nagyon szeret. De egymás után dobálom ki a neki elkészített kajákat, persze amit tudok, lefagyasztok...

Nyugi, nem kell erőltetni az evést! Tudja ő, hogy mikor kell enni!

2010. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
értem, akkor ő még messze van az egy alvástól ((: viszont ha délben ébred akkor próbáld meg hogy csak fél-1 órával kelés után eteted. És semmiképp ne hagyd ki a tízórait, gyümi, joghurt, vmi. meglátod hogy pont fordítva lesz.. megjön az étvágya.
2010. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia nálunk ugyanez a helyzet most! :(

Gőzöm nincs mit csináljak vele pont én is kitettem a kérdést amikor valaki belinkelte ezt. Mai ebédet is végig hisztizte, semmit nem evett. :( Utána is nyavajgott a kezem rágta volna, nem látom hogy foga jönne. 7 foga van.


Itt az én kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!