Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos a babám. Elkezdhete...

Öt hónapos a babám. Elkezdhetem a hozzátáplálást? Mit adhatok neki először?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Mostanáig csak anyatejet kapott, de nagyon kevés már a tejem és a tápszert nem fogadja el. Mit csináljak?
2008. okt. 17. 18:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha kevésnek érzed a tejed akkor beszélj a védőnővel hogy Ő mit tanácsol,mert pótlás mindenképp kell neki.Kicsi még ahhoz hogy rendes kajcsiból meglegyen neki a napi tápanyag bevitel.
2008. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is 5 hónaposak( és 2 hetesek) vagyunk. Nekem a doktornő azt javasolta(kedden), hogy adjak gyümölcsöt ( alma, őszibarack, banán)és főzeléket is bátran, de tápszert nem fog felírni, mert egyébként nagy baba. Mi is csak szopiztunk eddig, de úgy néz ki, hogy már nem elég neki. Reggel, délben és este szopizunk, tízórai, uzsonna gyümi és főzlék.Egyszerre csak 1 félét kóstoltass vele 2-3 napig. Fokozatosan vezesd be a babádnak az új dolgokat. Remélem tudtam segítni. Bogi
2008. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, mi a 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. 4-5 napig egyfélét, aztán a következő. Nekünk a főtt krumpli az első. A mi receptünk: egy 4-5 centis krumplit megmosni, meghámozni, apró kockákra váni. Kislábosban (én vettem egyet csak a babának) annyi vízben ami épp ellepi párolni fedő alatt 10 percig. Ha villával omlik, akkor tuti jó, pici lyukú szűrőn áttörni és már adható is! - baba ízlése szerint a főzőlével higítható, vagy én az első két napban anyatejjel higítottam. aztán főzőlével is elfogadta. kb 2-3 hét alatt kell eljutni addig hogy egy teljes étkezést kiváltson a mennyiség amit megeszik kanalazva, szóval türelem!nem egyszerű megtanulnia a kis nyelvével pakolni a kaját. Bár érdekes az én kislányom kifejezetten sűrűn szereti, a hígabb főzit nem eszi meg.

jó főzőcskézést!

2008. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok.kezdés: főtt: krumpli, sárgarépa,alma...és kombinációik így mondta a mi dokink.
2008. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!