Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HALAT milyen fajtát és hogyan...

HALAT milyen fajtát és hogyan adjak 11 hónapos gyerkőcnek?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran kell vagy lehet ennie halat?

köszönöm


2010. máj. 5. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám 10 hónapos, de már 2-3 hónapja kap heti 1-2-szer halat a védőnő javaslatára. De szerintem akár 3-szor is kaphat egy héten, vagy még többször, ha szeretitek.

Szintén védőnő javasolta, hogy natúr tengeri halfilét vegyek neki, mert annak nincs az a túlzottan erős halíze - és viszonylag könnyű kibányászni a szálkákat.


Én nagyon egyszerűen csinálom: felrakok egy kis vizet forrni (1-1,5dl), bele egy halszeletet, bele kis só, mirelit kapor, fokhagyma, és ha nem lenne tejfehérjeérzékeny a kicsim, akkor feltétlenül tennék bele teavajat is, mert az nagyon jó ízt ad a halnak. Akár kis citromlevet is csöpögtethetsz a vízbe.

Pár perc alatt megpárolódik a hal.


De lehet halas bébiételeket is kapni, mi azt is sűrűn veszünk.

2010. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Milyen márkájú halat veszel? Iglo halrúd? panírozott?

2010. máj. 5. 08:05
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem panírozott!

Nálunk a panírozott szóba sem jöhetett, ételallergia miatt, de szerintem ha már 11 hós a babád, és nincs ételallergiája, akár süthetsz is neki sütőben halrudat. Simán rakd be egy tepsibe a rudakat, be az előmelegített sütőbe. Szerintem még korai a kis gyomrának, hogy olajon süsd.


A natúr tengeri halfilé több márkában is létezik, az legyen ráírva, hogy "Natúr tengeri halfilé". 1 kg-os kiszerelésben kapni ezeket. Nem tudok hirtelen márkát mondani, sok helyen kapni (Lidl, Spar stb...).


Belenéztem a fagyasztóba, nekünk most éppen TESCO-s van itthon, és most nézem, hogy arra nincs is ráírva, hogy "natúr", hanem csak hogy "tengeri halfilé" -ez sem rossz, de ezt most azért vettem, mert nem kaptam azt a "natúr tengeri halfilét".

2010. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Csak tanácsképpen mondom, de lehet, hogy Te is tudod:


Ha esetleg halrudat adsz neki, akár Iglo, akár más, NE add csak úgy a kezébe, hogy ő rágcsálja, mert mi elég sűrűn veszünk a nagyobb gyerekünknek halrudakat, és bizony már jópárszor volt abban is szálka. Az a nagyobbfajta, jó hegyes, kemény, szúrós szálka!

Nehogy valami baja legyen picurnak!

2010. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam mindent szeret, ami paradicsomos. Vettem konzerv olajos rio mare tonhalat (így legalább nem kell a szálkákat bányászni), két krumplit csipet sóval pici vízben megfőztem, hozzáraktam a halat, felöntöttem házi paradicsomlével, összerottyantottam, és mivel még nincs foga, turmixoltam. Gondolom a te babidnak már van foga, csak összetöröd, és kész. És isteni finom! Szomszéd 18 hónapos kisfiú kinézte a kisfiam szájából. Ez az ő kedvenc kajája is, úgyhogy tegnap ebédre ezt ette ő is. :)
2010. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Pont Iglo halrúd volt, amit legutóbb ettünk, és én pont egy olyat fogtam ki, amiben több szálka is volt.


Úgyhogy óvatosságra intelek. :-)

2010. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

08.38!


Hát ez tök jó ötlet, nekem eszembe sem jutott a konzerv hal. Ezek szerint konzervhalat is lehet már adnunk? Én is kipróbálom ezt a paradicsomos cuccot. :-)

2010. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!! :)

Mi nem eszünk igazából halat, de a picinek adnék, hátha megszereti :) A májat is imádja, én ki nem állhatom :D

Ezek szerint konzerv tonhalat is kaphat? :O :)

2010. máj. 5. 08:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az a Rio maare tonhal nem csak olajosban létezik, hanem van natúr sós lében is, és van egészen ici-pici kiszerelésben is.

2010. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bizony, létezik a rio mare natúr változatban is, ahogy már írták előttem, és én azért vettem ezt a fajtát, mert valóban tonhal, és jó minőségű. Ez garantáltan szálka mentes. És én is 80 grammos kiszerelésűt vettem, tényleg kis miniatűr a konzerv. Ja, és azért vettem az olajosat, mert fontos omega3 zsírsavat tartalmaz, és már minden kajához szoktam tenni egy kiskanálnyit. Ezen pont annyi mennyiség volt, amennyi kellett a kajába.
2010. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!