Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól használhat bébikompot...

Mikortól használhat bébikompot a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de folyton feláll benne. Nem baj? Ez nem korai még?
2008. szept. 30. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem baj.Az én kisfiam 7 hós korában kezdett el kompozni, 8 hós korában már ugy ment vele, mint a villám.Ha már tud állni, onnantól fogva beleteheted.
2008. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésedre válaszolva én semmikortól nem engedném a bébikomp használatát. Persze hogy fel akar állni, az sokkal izgalmasabb mint a mászás és egyszerűb is. Esetleg ha nem érne le a lába, akkor lehetne függőleges helyzetben, dehát akkor ugye nem tud menni. A kis lábacskáit és a csípőjét is nagyon megterheli, nembeszélve a gerincéről, ami még nem bírja ezt az erős függőleges terhelést. A javaslatom tehát az, hogy inkább másszon a baba még.

Gygógytornász anyuka

2008. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Gyógytornászok, konduktorok nem javasolják a bébikomp használatát (lásd 2. válaszoló). Még nem is tud a pici rendesen állni, de már löködi magát előre, ezzel nem a megfelelő izmokat erősíti, és helytelenül rögzülhet a járás mechanizmusa. Megesik, hogy nagyobb bajt csinál, mint hasznot.
2008. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Én is azt olvastam, hogy rossz neki, minimum lúdtalpas lesz tőle.
2008. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Én csak azt nem tudom,ha ez rossz neki akkor mért javasolják sokan pl a kismotort,hogy az milyen jó???Mert én még orvostól is hallottam,és ott is lábbal hajtja magát:?
2008. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
A babakomppal az a baj, hogy ő úgy megy vele, hogy magától még képtelen lenne felállni, és ez nagyon leterheli az egész gerincoszlopát. Majd ha fel tud állni magától, szalad ő egyedül is, még futhattok utána bőven!
2008. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
én is a báttyám is és az öcsém is használta,gondolom közületek is sokan.És van v.mi bajotok mert nekünk nincs.ja és a fiam is fogja csak még pici
2008. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A lányom nem volt 8 hós mikor megkapta,most 11 hós lesz és már mondhatni hogy jár(20-30 lépés egyedül)És már jó ideje nem teli talpas a lába,Pedig eleinte alig tudtam kikönyörügni a kompból annyira szerette.
2008. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Az 5.válaszolónak üzenem,h amikor motorozni kezdenek már állnak és járnak.Vagyis az izomzatuk elég erős és fejlett.A kompozásnál ez még nem mondható el róluk.Vagyis ártalmas.Ez pont olyan,mint mikor vki párnákkal körül bástyázza és úgy ülteti.A baba magától még nem tudna ülni,mert a hátizomzata még gyenge,de így igen.A kompnál se tud még járni,de mivel leér a lába,hát teszi egymás után őket.És ott az ülőke tartja a súlyát.Különben össze csuklana.Valóban régen is volt ilyen,mégis felnőttek a gyerekek és nincs gondjuk.De ha már napról napra fejlődik az orvostudomány és sokkal többet tudunk a dolgokról,akkor éljünk is a tudás adta lehetőségekkel,és direkt ne ártsunk...20 hetes baba anyukája
2008. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
nem értem attol hogy ma fejlettebb az orvos tudomány attol nekem még nem lett tőle semmi bajom
2008. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!