Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és mikor adjak...

Mikortól és mikor adjak zöldséget a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

6 hósan kezdtük a gyümiket, jövő héten leszünk 7 hósak. A védőnő azt mondta, hogy egy hónap múlva elmondja hogyan adjak neki főzit. De nekem későnek tűnik, hogy majd 8 hósan kapjon először zöldséget.

Arra gondoltam, hogy ha betölti a 7 hónapot, elkezdeném a krumplit, répát. Szerintetek is jó így vagy tényleg várjak még jövő hó végéig?


A másik pedig, hogy mikor adjak zöldséget. Tudom, hogy ebédnek kéne lennie, de félek, hogy délelőtt túlterhelném nagyon a pociját, mert ilyen a napunk:

kel 7 körül, reggeli szopi

fél9 -9 között tízórai gyümi, plusz utána egy kicsi szopi és alszik 2 órát

12 körül szopi (elvileg ezt kéne most zöldséggel kezdeni)

15 körül szopi /de talán ezt lenne célszerűbb?!/

18 körül szopi

19:30 körül szopi

21 óra fürcsi, 21:30 körül szopi


Előre is köszi minden tanácsot!


2010. márc. 30. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Már nyugodtan adhatnád neki a zöldséget,ismerkedjen az új ízekkel.De 1kicsit sokszor szopizik a nap vége fele szerintem.Az én babám is cicizik,de a helyedben megpróbálnám elhagyni a 18 óra körüli szopit.Először adj neki krumplit valami gyümölccsel.Legyen kicsit hígabb. Aztán jöhet a répa krumplival.

7,5hós baba anyuja

2010. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én s 6 hónaposan kezdtem gyümölccsel,ebédre majd 8 hós korára fokozatosn lett zöldség-gyümölcs és végül zöldség.

Akkortól kapott uzsonára gyümölcsöt.

Nem maradt le semmiról, 1 éves imád enni és mindent megeszik, mellette 3-4x szopik.

2010. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 6 hónaposan kezdtem gyümölccsel. mivel még 1 hónap után se evett meg belőle annyit, hogy kiválthassak egy szoptatást, így csak 7,5 hónaposan kapott zöldséget, majd 8,5 hónaposan húst is. De a szoptatások továbbra is megmaradtak, igazán minden szilárd étel után szopott. Szerintem ez nem verseny, nem kell néhány hét alatt teljesen elhagyni a szoptatást., főleg, ha a baba még igényli. Kóstoltatni kezdheted, de nagyobb adagot csak az ő ütemében adj. Nem fog semmiről lemaradni így se! Az enyém 19 hónapos, 1 évesen már mindent szívesen megevett, de továbbra is szopott és máig is szopik. A súlya szépen gyarapszik, nincs vele semmi gond, egyáltalán nem válogat.
2010. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk,hogy alma,barack,meggy,sütötök,répa. Ezeket kb 7, 7 és fél hós koráig kóstolgatta 2 szopi között. Utána jött a krumpli,cékla stb,igy már rendes föziket kapott,a krumpli volt az alapja. Elöször ezt is 2 szopi között kapta,napi 1x,ekkor gyümit már nem kapott. Majd mikor megevett föziböl 1 nagyobb adagot,akkor délben szopi elött v után adtam neki. Kb 8 és fél hós kora óta eszik délben fözit,du-n 4-5 körül gyümölcsöt rizzsel,de mindig szopik utána. Ö 4 óránként szopik,ez általában napi 4-re jön ki,de éjjel is 2-3x szopik. Próbálj a 4 óránkénti szopira törekedni,mert kicsit sok igy :)
2010. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor ezek szerint még ráérünk. Ennek örülök. Mindenki riogat itt a "be kell vezetni ezt, meg azt 7 hós koráig" történettel és féltem, hogy elkésünk.

Szopit nem akarok elhagyni, mert nekem nem probléma, ő meg szereti.


Egyébként gyümit már megeszik 100-120at 1.5 órára a reggeli szopi után :).

2010. márc. 30. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!