Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat valami problémát, ha...

Okozhat valami problémát, ha lányom fülbevaló lyukának a gyulladása nem múlik?

Figyelt kérdés
1 hete begyulladt,kezeljük,de nem javul.Lehet valami következménye.Még nem fáj neki.Ki kell vegyük??Csak a bal oldali.
2008. szept. 17. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint kivenni a fülbevalót nem szabad, mert a lyuk hamar beforr. Célszerű egy kis alkohollal megtisztítani a lyuk körül, és mozgatni a fülbevalót hogy ne "ragadjon bele".

Az van még a fülébe amit belelőttek? Vagy már kicseréltétek? Ha már volt cserélve akkor tegyétek vissza az eredetit, ha hagyja a baba. Az állítólag "gyógyfülbevaló". Legalábbis nálunk az volt.

3 hónapos kislány anyukája.

2008. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt begyulladva az vát be,hogy patikai 3 %-os hidrogénperoxid oldatba mártott fülpiszkával töröltem át.Ez nem fájdalmas,nem csíp.Addig kell folytatni a törölgetést,amíg habzik.Utána mindíg szárara kell törölni.
2008. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már kicseréltük.A lányom 7,5 hónaos.2 hónapja lötték ki a fülét.Azt mondták hogy 3 hétig hagyjuk benne.Aztán cseréljük.4 hét utánn kicseeltük,és most egy hete bevan gyulladva.kaptunk rá jódos ecsetelöt,de nem múlik.

Hallottam a tetrán kenöcsöt,de Németországban lakunk itt nincsen.Sajna azután gyulladt be,hogy beleakadt véletlenül a gyerekülés huzatába és meghúzta a fülét.

2008. szept. 17. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én alkohollal kezelném,utána Neogranormonnal kezelném. Szerintem ettől biztosan rendbe jön:-)

2008. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínű ez a probléma.Attól is begyulladhat ha lövik.Mert az roncsolja a szövetet-széttolja a bőrét,ezért érdemesebb szúratni,akkor nem keletkezik göb neki.

Meg kell próbálni kicserélni egy aranyra v.platinára,ezektől nem szabad,h.begyulladjon.Sajnos sok helyen hiába mondják ,h.orvosi fém,köze sincs hozzá..

Alkohollal törölgetheted neki,vagy hiperolos oldattal is jó amit az előbb mondanak..elvileg a jódnak is jónak kéne lenni.Egy ékszerész anyuka

2008. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aranyra van neki kicserélve.Így gyulladt be neki.Az oldattal reggel és este kenem.Lehet,hogy többször kellene??
2008. szept. 17. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál is ez volt, visszavittem oda, ahol lyukasztották, és ott befújatták neki valamivel, amitől rendbe jött. Ja, és pár héttel később nekem is lőttek egy lyukat, nekem is begyulladt, és ugyanez a módszer vált be.
2008. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez is jó tanács köszönöm.Csak az a probléma nyáron otthon voltunk nyaralni,és ott lötték ki a fülét.Németországban élünk.
2008. szept. 17. 17:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Betadin kenőcsöt probáld meg. Tegyél a fülbevalójára közel a lyukhoz és húzd át egy kicsit a másik oldalról ugyan így.

Én is ezt csinálom és már alig gyulladt neki.

2008. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!