Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babakocsi státuszszimbólumá...

A babakocsi státuszszimbólumá vált?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt veszem észre hogy a mai világban nagyon nem mindegy milyen a babkocsija a gyereknek és nem olyan értelemben hogy melyik biztonságosabb,kényelmesebb stb, hanem hogy milyen márkás, mennyibe került. Csak én érzem így, mi erről a véleményetek? Ti is ez alapján döntöttetek, vagy belejátszott a döntésbe? És tényleg ciki egy használt vagy olcsóbb kocsival járni, de légyszi őszintén! Köszönöm!
2010. febr. 28. 20:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
46%
Így van ,de én lesz@arom ! Nem fogok több tízezerért venni ,amikor a használt is jó ! Abból is nagyon jókat ki lehet fogni a fele pénzért !
2010. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%

Nem ciki az olcsó,legalábbis nekem nem tűnik fel.De a drágát megnézem.De az tény hogy nagyon elszállt az a babakocsi dolog.És tényleg sokaknak számít hogy mi az aktuális "trend".

Én is anno jobb márkát választottam egy vagyonért,és hamar el is adtam,mert nem vált be. De ha lenne rá pénzem(ami nincs,meg már nem kell), akkor valószínűleg én is megvenném akár a stokke-ot 250ezerért.Hogy miért? Mert jó érzés lenne hogy ennyire felkapott és sznob dologra nekünk is telett:)Hát ez van. Azt hozzáteszem hogy a férjem nem engedné:)

2010. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Mi örököltünk egy Pierre Cardint ( ami már két gyereket kiszolgált). Elég masszív és jól bírja a strapát. Egyáltalán nem érdekel, hogy használt! Akinek meg nem tetszik, vegyen nekem egy vadiújat!! Egyébként az egyetlen hátránya, hogy elég nehéz, így majd bkv-val közlekedni nem lesz könnyű. Valószínű veszünk egy újat, de nem a márka lesz a meghatározó, hanem a súlya.

2010. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%

Mi újat szerettünk volna és sikerült is vennünk egy szép és praktikus babakocsit 40ezer ft-ért minden tartozékkal együtt.

Szóval nem a márka számított!

2010. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
64%

Vettünk egy babkocsit nekem tetszik szép sárga színe van. Nem márkás (értsd: a neve nem mond semmit).

Időnként megnézek egy egy klassz babkocsit az utcán és azt mondom magamban: de jól néz ki.

Nem nagyon érdekel hogy más esetleg mit gondol a babkocsinkról. Tisztán van tartva a lány jól érzi benne magát.

De: ezügyben nem érdekel más véleménye. Ha eki telik rá élvezze és tolja büszkén.

Amugy halkan megjegyzem nem nyomom fejből a babakocsik árát és sok drága kocsi megszólalásig hasonlít olcsóbb testvéreihez.

2010. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%

Igen ez tényleg így van.

A babakocsinkat 20ezer forintért vettük. No name.. kicsit rossz érzés volt mikor az utcán velünk szembe jött egy fullos babakocsi, de túltettem magam rajta. Én nem szeretnék több babát, ezért úgy gondoltam felesleges vagyonokért venni. Megteszi ez is...főleg ha nem is fogja sokáig használni:)

2010. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hát igen,magyarul az számít menőnek meg gazdagnak aki ilyen drága kocsikkal futkorászik? Mifelénk nem így van,megfigyeltem, hogy a gazdagabb lakóparkokban olcsóbb kocsikat tolnak mint a lakótelepen, bár kitudja miért van ez?

Már csak azt nem tudom mi számít menő kocsinak? 100 ezren felül vagy mi?

2010. febr. 28. 20:35
 8/35 anonim ***** válasza:
64%
Én sem foglalkoztam a márkával, azt néztem, hogy mennyire praktikus, kényelmes. Így vettünk 42 ezerért új Bergon babakocsit. Így jövőre sem kell újat venni mert jó lesz akkor is. Van olyan ismerősöm aki márkásat vett és már kicsi a gyereknek (8 hónapos) így vettek egy másikat használtan. Én mindenből a kényelmeset, praktikusat vagy azt ami bevált azt veszem, függetlenül attól hogy márkás-e vagy sem. Na és persze azért az ár is fontos, mert pl én nem költöttem volna 80-100 ezret egy babakocsira.
2010. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%
Kicsit én is irígykedtem, amikor láttam mások új 60000 ft-os kocsiját, aztán szenvedtek is vele a hóban, mert belefagyott a kerekébe!
2010. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire státuszszimbólum a babakocsi nem tudom. Amikor mi vettük a babakocsit, akkor nálunk a praktikusság volt fontos. Mi ugyan új babakocsit vettünk és márkásat is, de nem a snobság miatt, henm mert 3 gyerekre tervezzük és sajnos mi eddig mindig befürödtünk a használt dolgokkal. Igaz, a babakocsit elkezdtük keresni akkor mikor kiderült terhes vagyok és a 9. hónapban jártam mire megtaláltuk a megfelelőt mind a mi igényeink mind a pénztárcánk szempontjából. Hogy mi mennyire ciki, azt nem tudom, szerintem csak az ciki, amit annak érez az ember. Engem személy szerint nem érdekel mások véleménye, sem a babakocsiról, sem más használati eszközről.
2010. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!