Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám egy ideje nem...

5 hónapos babám egy ideje nem "beszél", miért lehet ez?

Figyelt kérdés
3 hónapos korától gügyög, kommunikál velem, apjával, és most kb. 2 hete már nem "beszél", csak sikongat néha,és persze mosolyog, nevet. De annyira megszoktam, hogy ha kérdezem válaszolgat a maga kis nyelvén, és a játékokhoz is folyamatosan beszélt, de mostanában nem teszi. Meg vagyok ijedve, miért lehet ez? Másnak is volt hasonló tapasztalata?
2010. jan. 13. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is volt ilyen csendes időszaka,de aztán egy kis idő után újra a régi lett.


5 hós

2010. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tegnap volt tök ugyanez a kérdés. :D

Biztosan minden rendben van a babáddal, csak most nincs mondanivalója. Lehet most valami mozgásfejlődésre készül. Nem egyforma ütemben fejlődnek a gyerekek. Mire iskolába megy, addigra kell elérnie egy bizonyos szintet. Addig sok-sok különbség lehet köztük.

2010. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szinte minden egyes dolgával ugyanígy lesz, napról napra tudnak 180 fokos fordulatot venni. Beszéd, mozgás, vagy bármi..
2010. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a bajom.Én is olvastam a tegnapi kérdező kérdését és a rá érkező kommenteket. Engem egészen megnyugtatott.Olvasd el te is
2010. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kerestem, de nem találtam. Hogy tette föl a kérdést, hol találom? És köszi a válaszokat.
2010. jan. 14. 07:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rám gondolnak:) http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

mi jövő héten megyünk neurológushoz,egészen más okból,de erre is rá fogok kérdezni.Ha gondolod,megírom,mit mondott.

2010. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia utolsó válaszoló.Engem is érdekelne mit mond a gagyogás kérdésére a neurológus.Kérlek írd meg!


Köszönettel:


+ egy aggódó Anyuka

2010. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Oké,ide megírom és mindenki elolvashatja,akit érdekel:)
2010. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bocsi, véletlenül a félig hasznos gombra nyomtam, pedig a te válaszod nagyon is hasznos nekem, hisz egy cipőben járunk. Lécci írd majd meg ide, hogy mi volt a neurológusnál, nagyon kíváncsi vagyok. A védőnőnk sajnos elég link, már 3 napja nem veszi fel a telefont, és kb. 1-2 havonta egyszer csak beállít hivatlanul (már nagyon idegesít), szóval tőle nem tudok tanácsot kérni, amúgy is most jött az iskolapadból, és úgy gondolom, néha jobb egy már tapasztalt anyuka véleménye.:) Utána olvastam én is, és a fejlődésével hozták kapcsolatba, hogy most más érdekli, pl. a mászás. Ezért nem beszél úgy, mint régebben. Remélem azért hamar visszatér a beszélőkéje, mert imádom, ahogy válaszolgat a maga kis nyelvén, és gagyarászik.:) Várom a válaszod addig is!
2010. jan. 14. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Voltunk dokinál és szerinte teljesen rendben van a lánykám.Nem beszél,ez tény,de hangot hallat és adoki szerint ez teljesen elég (ő még ezt is beszédnek nevezte).Egyébként meg azt mondta,hogy mindig más időszakukat élik.Bár már nálunk ez másfél hónapja tart...A vizsgálatot is csendben tűrte,egész végig egy szava nem volt (mint úgy általában).Egyszer-kétszer nyekkent,szóval a doki szerint beszél.Egyébként meg rendkívül figyelmes (ezt én is észrevettem).Azt mondta,hogy ő ilyen alkat.Az apja is elég csendes típus (bezzeg nekem be nem áll a szám egész nap:)) és a doki szerint ilyenkor már meglátszik a genetika is.Szerinte sosem lesz egy szószátyár,hiperaktív típus.Ő ilyen csendes.Azt hiszem,nem aggódom tovább.Szerintem ti se tegyétek:)

2010. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!