Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem fog megnémulni?

Ugye nem fog megnémulni?

Figyelt kérdés
Babám 5 és fél hónapos és egyáltalán nem gagyog.A legutóbbi státuszon kérdezték (3 hónaposan) és akkor "beszélgetett" néha.De azóta sem.Hangokat hallat,néha nyávog is vagy sikít,de nem gőgicsél.Minden ennyi idős baba "beszél".A múltkor kedvesen megjegyezte vki,hogy lehet néma lesz.Ugye nem?
2010. jan. 12. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát én is ezen gondolkodtam. Bocs, h nem a kérdésedre válaszolok, de a babám 2 hós kora körül tök sokat dumált egyedül a játékainak, most meg szinte csak akkor szólal meg ha beszélünk hozzá, de akkor sem mindig. Ez kb. azóta van így mióta forog.

Most 4 hós és én is nagyon félek.

2010. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor a tied azért nem beszél,mert most mással van elfoglalva.Szerintem az tök normális.Az enyém még csak nem is forog.Most kezd próbálkozni.
2010. jan. 12. 14:53
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan nem lesz semmi baj :))

A kislányom sokáig nem gőgicsélt meg ilyesmi, most 1O hónapos és hálistennek be nem áll a szája, annyit halandzsázik. Én is aggódtam anno...

Ha sokat foglalkoztat ez a "gond", akkor konzutláld meg a dokitokkal, biztosan meg fog nyugtatni. Ja, és ne hallgass meg senkit, aki olyan hülyeségeket beszél, amit írtál.

2010. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek a védőnővel, és ha az megnyugtat benneteket akkor kérjetek beutalót hallás vizsgálatra. Néma csak akkor lesz egy gyerek, ha süket is.

Ha a hallásával nincs gond, akkor egyszerűen csak nem egy szószátyár... :)

2010. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már hallottal "dumcsizni" nyilván való, hogy a szervei rendben vannak, képes rá. A gyerekek mindig mást tartanak épp érdekesnek, nem kell megijedni, ha netán épp csendesebb időszakukat élik. Figyeld meg, hogy hangokra reagál-e, akkor lehet gond, ha mondjuk a hallása sérült, akkor nem hallja (jól) saját magát és nem elégíti ki az a bizonyos rezgés, amit a hangja kelt, így elveszítheti az érdeklődést a beszéd iránt. Ilyen viszont elég ritkán van, tehát, ha amúgy a hangokra reagál, meg sikongat stb, a kedves jó, nem hinném, hogy bármi baja is lenne.
2010. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
* kedves = kedve :)
2010. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne idegeskedj, ez igy normális - a baba elöször gögicsél, hangokat ad ki, de nem tudaotasn, csak éppen úgy sikerül neki. Ezután van egy idöszak, amikor figyeli a környezetét és hallgat, majd utánna kezd teljesen más hangkészlettel beszélgetni - de ekkor már a környezetében hallott hangokat tanulja.
2010. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Megnyugtatásképpen kérj hallásvizsgálatot,ui ha baj van a hallásával,akkor is elkezd gagyogni,de abbahagyja,mert nem hallja magát.
2010. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Minden babának egyéni fejlődési üteme van, és mást preferál. Van aki beszédben gyorsabb, van aki mozgásban. Attól, hogy jelenleg a te babád egyikben sem produkál semmi kiemelkedőt még nem jelenti azt, hogy baj van. Ha néma lenne nem tudna más hangokat sem kiadni. Egyszerűen csak ez a része még nem indult el nála a fejlődésnek. Nekem 3 gyerekem van. Mindegyik tök más időben és tök más dolgokat produkált. Ne aggódj. Lesz még neki hangja, és akkor néha arra fogsz majd gondolni, de jó volt amikor még nem beszélt. :DDD
2010. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy a hallása rendben van (szerintem),az egész halk hangokra is odafigyel.
2010. jan. 12. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!