Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a 7 hónapos...

Miért nem alszik a 7 hónapos kislányom? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
5 hónapos koráig nagyon jól aludt, 7-től reggel 8ig, enni felkelt de csak 1X max.2x, aztán volt egy hét amikor nagyon sokat fenn volt csak nyűglődött-de ezt tudtam miért, jött a foga, volt hőemelkedése is. Kibújt 2 kis foga utána megint olyan volt mint régen, aztán olyan 5 és fél hónapos korától lassan már minden éjszaka az van, hogy alszik kb.11ig aztán óránként felkel, vagy van úgy hogy félóránként és nem csak nyöszörög, hanem sír, csak a cici nyugtatja meg, de ez megy egészen reggelig, próbáltam hátha éhes, este már tejpépet adtam neki, de akkor is ugyanaz van, már lassan 2 hónapja nem alszunk már kezdek elég kimerült lenni.. (napközben se alszik, max.3x fél órát)A foga miatt lenne megint? De miért tart ilyen sokáig?Volt valakinek hasonló? Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 3. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, pont most olvastam róla, hogy sajnos aneheze csak ezután jön, a következő fogak kibújása még jobban megviseli, tehát szerintem nálatok is ez a rossz éjszakák oka.
2010. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ugyanez a helyzet nálunk is.most 8 hónapos a fiam. 6 hónaposan jött ki az alsó két foga,azóta éjjel nem alszik rendesen. én már éjfél után nem bírom és magam mellé veszem,mert már hulla voltam az ugrálástól.na meg a cicim is kivan reggelre. bocs az offért.csak tudd nem vagytok ezzel a problémával egyedül. én már azt gondolom,a cumi helyett használja a cicit, hozzászokott.
2010. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia, eddig nekem is a kiságyban aludt, de én sem bírtam már kivenni, ezért mellettem alszik :) nekem a hátam fáj, a sok oldalt fekvéstől.. hát akkor majdcsak lesz jobb, kitartást nektek is!
2010. jan. 4. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor olvastam a kérdésed, olyan volt, mintha én irtam volna ki! 9 hónapos a kislányom, akinél uez a helyzet, 6 hós koráig nagyon jó alvó volt, 6 hetes korától végigaludta az éjszakákat. Mi is már nagyon kivagyunk emiatt, főleg h 6 hónapig semmi gond nem volt, igy nem szoktunk hozzá az éjszakázáshoz. Sajnos én is bevettem magunk mellé az ágyba és óránként felkelek hozzá és cicizik. Tejpépet mi is próbáltuk, meg turmixolt gyümit is, nem használt. Próbáltam már azt is, h nem engedem aludni nappal (hátha alszik éjszaka) de akkor meg végigsirta, nyűglődte az egész napot, majd éjszaka megint uez előlről...

Szóval sajnos nem tudok használható tippet adni én sem, bizzunk benne, h elmúlik magától ez az időszak.

2010. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnénim mesélte, hogy a babák kb éjfélig alszanak mélyen, aztán óránként, félóránként kicsit felébrednek, vagyis inkább ébrenalvók. Szerintem ha a kiságyban a helyükön hagyjátok sírni, akkor le fog szokni rólatok. Tudom, nagyon nehéz dolog, de nálam bevált, bár kb egy hét kellett hozzá, és nagy lelki erő, kitartás. Persze mindíg megnéztem, hogy nincs-e valami baja. Pelust cseréltem, ha nagynak éreztem, ha a fogára gyanakodtam, bekentem az ínyét kenőccsel, tápot adtam neki. Megsimogattam, aztán kimentem a szobából. Persze nagy sírásba kezdett. Kb egy hét után ismét átaludta az éjszakát. Most 16 hónapos, még mindíg előfordul,hogy tápot kell neki adni, de nem sír. A nyöszörgéséből tudom, hogy éhes. Megkapja a két és fél deci tápját, az oldaláőra fordul, és már alszik is tovább reggelig.
2010. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kismamablog.hu-n tudsz kérni tanácsot Vida Ágnestől az alvásproblémára.Próbáld ki!
2010. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 hónapos fiamnál is ez a helyzet. 1 hónapja tart a kínlódás. Kész vagyok! Ráadásul nappal sem sokkal jobb a helyzet.

Ráadásul panelba lakunk és az egyik kedves szomszéd tegnap éjjel már verte a falat :-(

Most kérdem én, hogy magyarázzam el egy ilyen kicsi babának, hogy ne sírjon, mert zavarja a szomszédot?????

2010. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

El foglak szomorítani.

11 hónapos a kislányom, három hónapja küzdünk a szemfogával, és most törte át az egyik az ínyét, a másik még csak egy dudor.

Szóval valószínűleg még egy jó ideig nem alszunk.

Ugyanúgy van, mint nálatok.

Kb. három órát alszik egyben (nyolctól tizenegyig), aztán utána óránként, félóránként, most éjjel kb. 10 percenként nyöszörög, aztán sír.


Nálunk sem megoldható a sírni hagyás egyébként, mert a félhülye szomszédunk nálunk is ütötte már a falat, mikor görcsöl a picurkám hasa egyik éjjel.

A vicc az egészben, hogy nekik is van egy gyerekük, aki kb. fél évvel nagyobb az enyémnél, és egész nyáron a sírását hallgattam, valószínűleg ő akkor fogzott erősen...

Nagy az isten állatkertje.


Neked, kedves kérdező, kitartás, mert bizony, ha a foga a ludas, akkor még sok idő lehet hátra.

2010. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, látom nagyon sok helyen ez a probléma sajnos.. próbáltuk mi is a sírni hagyást, nem bírtuk csak fél óráig, már szinte fulladozott úgy üvöltött nem tudom meddig bírta volna én nem bírtam tovább. Mindenkinek kitartást kívánok, csak eltelik ez a korszak is!

Panel ismerős..6 évig laktunk és 2 hülye szomszédunk is volt,szerencsére már elköltöztünk onnan...

2010. jan. 5. 19:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet! :(

Mi újépitésűben lakunk, és a szomszéd akkorát ledörömbölt éjjel, h azt hittem ránk szakad a fal... Azt hittem csak mi fogtunk ki ekkora bunkó parasztokat, de úgy látom más is kűzd ezzel a problémával. Arra nem gondolnak h talán nem önszántából sir a baba, vagy hogy mi mindent megtennénk h segitsünk rajta...

2010. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!