Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A türelmem nagyon fogytán...

A türelmem nagyon fogytán van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom.A kezdetektől nagyon nehéz baba volt, rossz alvással, sok sírással. A mai napig sokszor kel éjjel, és csak a cici kell neki. Nappal nincs, sosem volt el egyedül. Próbáltam szoktatni az egyedül jtékra és alvásra is, de nem ment, csak csillapíthatatlan sírás lett mindig a vége. A legtöbb, amivel mentem valamire az jmindig a türelmes szelíd hozzáállás volt. De mostanra nagyon elfogyott a türelmem. Főleg, hogy mostanság nagyon durva napjaink vannak. Nappal ha lerakom és kimegyek pl a wc-be üvölt, jön utánam, kapaszkodik nadrágomb, hogy egy lépést nem tudok tenni. ha mosogatnék, vagy bármi egyéb, dettó. Ha késztem neki kaját, üvölt, kapaszkodik, amikor adnám neki, már nem kell. feszeng etetéskor, öltöztetéskor, pelenkázáskor. Játékaival nem játszik, minden egyébbel igen, 2 percig. utána eldobja, és jön hozzám. ha leülök mellé, ideig elvan, de hát dolga is vn az embernek... semmi segítségem nincs, az apja egész nap dolgozik, rokonok, barátok 400 km-re. Azt, hogy kikapcsolódás, egy éve nem tudom, mi. azt, hogy kialudni magam, szintén. 1 éve nem aludtam 2 óránál többet egybe. Úgy érzem, teljesen rongyokban lógnak az idegeim. Fog ez javulni valaha is?
2009. dec. 30. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
próbáld túlélni ezt az időszakot. pár hónap és már leköti magát. tudom, most még hihetetlen, de 18-19 hónapos korukra, mintha villámcsapásként megjönne az eszük. ezt a barátnőm mondta, és tényleg igaz:) szóval kitartás. addig 1 jó tanács: a hiszit ne engedd neki, ilyenkor már rafkósak elég jól. de ha sír, mert veled akar lenni, azt próbáld teljesíteni. tudom, h nehéz, mi is most vagyunk túl ezen, de már tényleg könnyebb.
2009. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fog javulni, majd egyszer valamikor...

Nekem a nagyobbik hihetetlen önálló baba volt, ezt észre sem vetem. A kicsi meg állandóan igényel, igen, még a vécére sem tudok elmenni. Húzza a nadrágom, játszani is kell vele, de most már néha elvan a tesóval is.

Az éjjelek is borzasztóak voltak, de aztán egyik napról a másikra most már 1 évesen 3x átaludta az éjjelt. A fogai gyötörték, ezért sírt sokat.

Az éjszakai kelésekről kellene leszoktatni, ehhez nagyon sok jó dolgot találsz a neten.

Máskülönben pedig még több türelmed legyen, csak így lesz könnyebb!

Én is 2 gyerekkel, férjem dolgozik, család nagyon messze. Én már lemondtam mindenről, ami engem érint. Egyedüli luxus az életünkben, hogy néha eljön egy bébiszitter, a család barátja, ilyenkor próbálok pihenni. Keress te is valakit, mert a pihenés az anyáknak is JÁR, különben össze fogsz roppanni!

2009. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a bíztatást, megpróbálok kitartani.

az éjjeli kelések azok nem tom mik, szerintem csak ellenőrzi, hogy megvagyok-e még. most is kelt az előbb sírva. erről hogy lehetne leszoktatni?

a másik, a babysitter: ha bárkire bíznám apján kívül, üvölt. a ritkán látott nagyanyját se szokta meg most, pedig 2 hétig együtt voltunk az ünnepek alatt... szerintem most van ez a szeparácis időszak is, meg tényeg jönnek a fogai, egyszerre 6.

2009. dec. 30. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

a fiam is felkel éjjel, h megnézze, h ott vagyunk -e. aztán visszaalszik, az egész kb 5 mp. velünk alszik, így hozzámbújik és szundi tovább. erről szerintem jó ideig nem fog még leszokni. a fiam sincs el mással, senkivel, ha nem vagyok ott. szóval pihizz, amikor ő is. vond be a házimunkába, mindig kicsit tovább lesz hozzá türelme, és mire totál kiborulnál, már önállósodott is:)

2009. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, erzi a babad hogy nincs hozza turelmed! Ezert ilyen szegenyke szerintem. Azert vagy otthon vele, hogy rendezd, szeretgesd, es jatszal, foglalkozzal vele.

Ha nem birod, add inkabb bolcsibe es menjel dolgozni, hidd el jobb lesz mindkettotoknek.

A rovidebb, de hasznosan eltoltott ido jobb lesz a babanak, es persze neked is.

En mindenkepp bolcsibe adnam, es du.-esteig ugyis a babaval lennel. Meg a hetvegeken. Ennyi eleg lenne nektek, neked.

Remelem nem sertettelek meg, nem all szandekomban:)

De hidd el, hogy egyikotoknek sem jo, ha nem vagy boldog otthon!!!

2009. dec. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szia,

nem sértettél meg. amúgy mondom, csak pár napja érzem ezt a kiborulást, szegényre párszor rá is kiabáltam, nem nagyon értette, hogy mivan. mert előtte ilyen sose volt. Sose éreztettem vele, hogy "nehéz baba", sose szóltam hozzá durván semmi. anyósom egyszer még meg is dicsért, hogy hát hihetetlen, hogy miylen türelmem van.

Nem szeretném bölcsibe adni, nagyon-nagyon anyás, szerintem nem tennék jót vele. inkább megpróbálom visszafogni magam. Én amúgy tényleg nem érzem jól magam itthon. Tudom, hogy most valaki azt gondolhatná, hogy na szép anya vagyok. De nem tudja az, milyen kiborító volt ez az első év, akinek nyugodt, észre sem vehető babája van. Ő téyleg olyan, hogy szinte állandóan mozgásban van, és nagyon ingerlékeny. Úgy kell pl. elképzelni, hogy öltözésnél segít, dugja a kezét, ez rendben is van, ennyi idősen ezt gondolom minden baba megteszi. de mondjuk, ha nem sikerül elsőre beletalálni a kis kezével az ujjba, akkor üvölteni kezd, mert azt meg nem várná, amíg én beleigazítom előbb. és mindennel így van, iszonyú hamar frusztrálódik. Gondolom, ilyen típus. Csak hát tényleg nagyon nehéz vele. :(

2009. dec. 31. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz! Az enyém 19 hónapos, és sajnos én elég sokszor veszekszem vele. A nap nagyrészében türelmes vagyok, de van mikor a következő rossz húzásért kiabálok. A "babakora" nekünk is nagyon sírós volt, mostmár sokkal jobb a helyzet, de mikor ötvenszer elmondom, hogy nem szabad akkor ötvenegyedszerre már kiabálok. De ez szülő függő is, mert én sajnos mindig ilyen hirtelen természetű voltam...
2009. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!