Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babótok hol tart a...

Bea24 kérdése:

5 hós babótok hol tart a fejlődésben? Miket csinál már? Hány cm, hány kg? Milyen gyümiket eszik (ha eszik már) és mi a kedvence?

Figyelt kérdés
Az én lánykám már 64 cm és majdnem 7 kg (nem duci, hosszú baba), szereti a gyümiket, főleg a vilmoskörtét és a kajszit. :) Az almát, őszibarit, sütőtököt, szilvát nem csípi. :S Imád ficánkolni, hasról hátra forul, próbálozik a felüüléssel, imád csócsálni. :)
2009. dec. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

5 hónaposan a lányom 6410 gramm és 69 cm volt, forgott hasról hátra és vissza.

Anyatejes volt, csak néha kóstolt meg egy is banánt ill őszibarackot. (almát eleinte ő sem szerette, se a zöldségeket)

2009. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 hét múlva lesz 6 hónapos. Az utolsó - 5 hónapos - mérésen 68 cm volt, és 8200 g. (de ő 4 kg felett született) Legelőször nem akarta megenni a gyümit, de aztán belejött, és minden elfogad amit adok neki. Elég nagy bendős. Eszik almát, barackot, sütőtököt, krumplit, cukkinit, répát, üvegesből körtét, szilvát, meg napi egyszer tejpépet kap. A mozgásfejlődését tekintve szerintem későn érő típus, de lehet hogy a súlya miatt van. Meg tud fordulni hasról hátra,(de ritkán gyakorolja ezt a tudományát) de fordítva még nem csinálta meg magától. Pár napja kacag, nem csak mosolyog, hanem hangosan kacarászik, annyira aranyos, hogy meg lehet zabálni. Állandó mozgásban van, jár keze lába mint a motolla. Kb két hete a szobából áttetük a fürdetés helyét a fürdőszobába, mert locsolja a vizet ezerrel, élvezi, hogy a lábával csapkod a kiskádban. Reggel amikor felébred elbeszélget magában a kiságyban vagy fél órát. Magas hangon gagyog. Hát most ennyi jutott eszembe :) Boldog babázást!
2009. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

első

lányom 3950 grammal és 56 centivel született

2009. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Reggeli ébredésnél az én kislányomnak is vannak monológjai, gügyörészik, énekelget. :D Néha 1- másfél órát is el van magában! :) Várok még válaszokat! :)
2009. dec. 28. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó nektek.

Az enyám ha felkel, akkor sír, éjjel is felébred többször, pedig már 9,5 hónapos. Kb a fél éjszakát tölti a saját ágyában.

Soha nem volt az a magában elvan típus.

Viszont mindig mosolyog, vigyorog, nagyon huncut.

első

2009. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22.21-es vagyok. Elfelejtettem megírni, hogy kisfiú :)))
2009. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom 3620g 53cm volt a születésnél,most a 68-as ruhát végigéri,és egy hete volt 6750g.

Most volt hat hónapos,öt hósan hasra fordult,gügyög,gurgulázik,sikongat,teli szájjal vigyorog,a fenekét emelgeti,most egy hete kb hasról hátra fordul napi egyszer.

az ökle folyton a szájában van,szeret minden zöldséget és gyümölcsöt.mindent tüzetesen megvizsgál,pl cumit,akár negyed órát is elvan vele.

Sokszor csak a kezét nézegeti,megfogja a lábát,sőt szinte mindig a kezében van,még kaja közben is.

Nagyon édes!!!

2009. dec. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy hete múlt öt hónapos, tegnap 6880g volt, és 68cm. Hasáról hátára pikkpakk forog, de fordítva csak ímmel ámmal, mindent a szájába vesz, körbe körbe közlekedik a játszószőnyegen ha hasra teszem:) Két ujjamat fogva felhúzza magát és üldögél, de ha elengedem, akkor eldől, mint egy krumpliszsák:) Kóstolgattuk eddig az almát, őszi és sárgabarackot, banánt körtét, és sütőtököt, eddig szerencsére minden ízlett neki, és szeret önállóan enni (bár több kerül a környezetére mint a szájába). Ő 3460g-al és 53 cm-el született.

Mindenkinek nagyon jó babázást és sok boldogságot! :)

2009. dec. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom egy hét múlva lesz 5 hónapos,most 8140 g és 66 centi.Imád hason lenni,de egyszer sem fordult még meg.Ha háton fekszik és nem tetszik neki valami,feszíti magát fel hídba,de nem fordul meg.A védőnő a múltkor megállapította,hogy menne neki,egyszerűen csak nem akarja csinálni.Remélem azért fog forogni.Mindent a szájába töm és mindenre azonnal lecsap.Sokszor az köti le egyedül,ha ölbe veszem,mászkálunk a lakásban és mindent megfogdos.Almát és őszit evett még,csak kóstolás szintjén és eléggé fintorgott.Az őszitől ment is hasa.Az úgy tudom,hogy normális.
2009. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:3630-cal született és 50 centivel
2009. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!