Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy aludjon?

Mit tegyek, hogy aludjon?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom egy éjszaka 3x-8x felkel. Vagy szomjas vagy csak anyuci kell. Gondolom ez már megszokás, mert az eddigi életében kb.3 éjszakánk volt, amit átaludt. Jön a foga is, de szerintem jobb lenne, ha mindketten tudnánk pihenni. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. nov. 15. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Aludj jól gyermekem c. könyv? Olvastad? Megvan? Nagyon jól leír mindent! Sokaknak bevált. Ha esetleg mégsem jó, akkor a Suttogó is jó könyv.

Bocsi, hogy nem konkrét tanácsot adtam.

2009. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is ez a helyzet:kisfiam minimum 3x kel,de inkább többször.Ő is 1 éves,de még nem volt átaludt éjszakánk:(((

Az első válaszoló ajánlott két könyvet: a lényeg,hogy "megtanítod"aludni.Ami azt jelenti,hogy hagyod sírni és csak bizonyos időközönként mész be hozzá,de kivenni se szólni hozzá nem szabad.Utána néztem pár módszernek én is,de nem próbálom ki őket.Én nem tudom sírni hagyni,inkább kelek hozzá ezerszer.Ki fogja nőni,a lányaim is rosszul aludtak,de 3-4 éves korukra szépen rendeződött.Szóval kitartás!!!

2009. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok:

Én sem bírom sírni hagyni a kisfiamat, 5 hónapos, az elejétől kezdve megvannak a könyvek, de sosem alkalmaztam a benne leírtakat. Ma először próbáltam ki, hogy nem kézben és babakocsiban ringatom a kisfiamat. Letettem az ágyába, mellé alvó plüss, mindig hason van, így hamar elfárad, sírni kezdett, simogattam a buciját, meg ilyenek, aztán rázendített, kivettem, megnyugtattam, puszi-puszi, visszaraktam, nézegette a játékát, 5 perc sírni kezdett, kivettem, ugyanaz, visszaraktam. Ezt fél órán keresztül. Tehát ott vagyok vele. Én sem tudnám rácsukni az ajtót, hogy nesze fiam ordíts és aludj, ahogy tudsz.

Szóval ma próbáltam először és láss csodát 2 órája alszik. Pedig fél órát szokott aludni, aztán felébred és hiába ringatom nem alszik vissza. Most nem ébredt fel. Lehet, hogy nem ennek köszönhető, de egyelőre haladunk. (kopp-kopp-kopp)

Én is utálom a sírni hagyós módszereket, ezért maradok mellette és mindig kiveszem, hogy ne hergelje magát.

2009. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Én most olvastam a suttogót, egyáltalán nem azt tanácsolja, hogy hagyd sírni a babát!Pont az a lényege, hogy ha sír, bemész, felveszed, simized, leteszed, és ezt addig ismételgeted, amíg meg nem érti, hogy ha nyüge van, bejön és vígasztal anya, de amúgy aludni kell.

Szerintem nem hülyeség, egy próbát megér.

2009. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A napközbeni alvással nincs problémánk. Most is alszik. :-) Egyszer hagytam sírni 50 percet. Ő benn sírt én pedig kinn. :-( (valójában a férjem ment be hozzá, mert bennem mindig a "cicit" látja) Másnap csak 30 percet majd harmadnak "csak" 10 percet hisztizett. Utána átaludta az éjszakát. Ez sajna csak 2 napig tartott, mert jött egy megfázás és magamhoz vettem. Gondolom megint ezt kellene tegyük, de már egyre nehezebb. Mivel feláll a kiságyban és üti a falat. Elég akaratos kis perszóna.:-)Azért köszi a válaszokat! Az vígasztaló, hogy nem vagyok egyedül. A suttogóról olvastam már. El fogom olvasni mindkét könyvet. Utána is nézek, hátha le tudom vhonnan tölteni. Ha nem, akkor jövő7en irány a könyvtár! Köszi
2009. nov. 15. 13:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Megtaláltam! Már töltöm is! Találtam még egy érdekesnek tűnő könyvet: A hiszti címűt. Innen sikerült leszednem: [link] Szerintem nektek is hasznos!
2009. nov. 15. 13:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó reggelt! Nem tudom olvassátok-e. Tegnap elolvastam a "Mit tegyek,hogy aludjon?" című könyvet és a kislányom fél 6-kor kelt először. Hajnalban egyszer sem kellett bemenjek hozzá! :-D (4 körül sírt fél percet, de visszaaludt)6-kor adtam neki enni (mindig ilyenkor eszik) és most alszik tovább! Remélem így marad! Nos, ezek szerint elég volt, hogy egyedül aludt el a kiságyában és nem én csempésztem át. (Eddig mindig együtt aludtunk el a nagyágyon és én áttettem.) Most a mackójával kis Brumival alszik. Remélem nem kiabáltam el és mindig (:-D)aludni fog. Egyébként kb. 20 perc volt este amíg elaludt.Inkább csak hiszti volt és kb. 5x mentem be megsimizni és megnyugtatni! Köszi a könyvtippet!
2009. nov. 16. 06:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont azért jöttem, hogy én is beszámoljak neked a fejleményekről, ha még nem sikerült döntened, de látom van valami változás.

Szóval én tegnap próbáltam először lépni valamit ezügyben. A két könyv ötleteit gyúrtam nagyjából össze, szóval mikor álmos lett a kisfiam, átöleltem, simiztem és letettem a kiságyba, sírt, kivettem, simi, letettem, fél óra telt el így, tehát nem sírt huzamosabb ideig, mert 2-3 percenként vettem ki. Képzeld olyannyira begyakorolta, hogy tegnap du 4-kor evett, fél 6kor letettem pihizni, már csak 20 perc volt a procedúra és este 10ig nem kelt fel!!! A férjemmel csak hüledeztünk, hogy mi történt vele.

Így én is leszoktam arról, hogy elaltatom valahol (nagyágy, babakocsi, karomban) és úgy csempészem át, úgy néz ki beválni látszik.

Arról, hogy már feláll a babád a kiságyban annyit, hogy az Aludj jól gyermekem c könyvben ez is pontosan le van írva, hogy ilyenkor mi a teendő. Ezt a könyvet el tudom neked küldeni, ha írsz privit. A Suttogót nem.

Sok sikert neked is a továbbiakban! Kitartás! És ne hagyd sokat sírni a picit! :)

2009. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7.50 vagyok és tegnapi első.
2009. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Reggel még úgy látszik nagyon fáradt voltam. Nem a "Mit tegyek, hogy aludjon?" könyvben írottakat alkalmaztam (sztem ilyen nincs is, ez a kérdésem címe):-D, hanem az "Aludj jól gyermekem" -et. Szóval, most is alszik a kiscsaj! És 2 perc volt! Be se kellett menjek hozzá! Bár elég fáradt volt! :-) Kedves első és utolsó! Örülök, hogy neked is bevált a módszer! Egy kicsit megkavarodott a babód, de remélem az éjszakát nem zavarja meg! Kár, hogy nem bújunk össze, mert olyan jó lenne, de aludni akarunk éjszaka! Remélem a mai éjszakánk is szép lesz! Jó éjt mindenkinek! Még beszámolok, hátha vki olvassa! :-D
2009. nov. 16. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!