Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat ártok a babámnak ha...

Sokat ártok a babámnak ha kompba teszem őt?

Figyelt kérdés
de nem arra gondoltam hogy órákig hanem csak 20 percet pl!! 7 hónapos!!
2008. jún. 27. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

IGEN!!! Megvenni is felesleges. Nem bírja a gerince és a lába a függőleges terhlést. Lehet hogy jól elvan benne, de a gerinc görbületei és az azokat tartó izmok most alakulnak és növekszenek, ezért szoktak ilyenkor mászni a babák. A négykézláb helyzet leveszi a súlyt a gerincről de az izmok dolgoznak. Komoly kutatást végeztem e téren és bizony 6 éves korra gyakoribb a gerincferdülés azoknál akik használtak ilyet.

3 hónapos kislány gyógytornász anyukája

2008. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Anyósom folyton azzal büszkélkedett,hogy a gyerekei már egy éves kora előtt mentek a komppal.Mindhárman gerincferdülésesek. Az én gyerekeim 15-17 hónapos kor között tanultak meg menni egyiknek sincs semmi baja.Kompot sosem láttak.Szintén 3-an vannak-
2008. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Ezt mindenki eldönti,hogy mi a legjobb a gyermekének.(?)Hááát nem tudom az én kislányom 7 hetes múlt,de már most tudom,hogy nem veszek neki kompot az ugyanis többet árt mint használ,de ezt már előttem felvázolták.Tied a döntés.Szia
2008. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Annyit fűznék hozzá, hogy a mentális fejlődésének sem tesz jót, mert nem magától tanul meg állni, járni, pedig az idegrendszerének szüksége van arra, hogy a saját tempójában tanuljon meg dolgokat. Neki kell rájönnie és nem egy eszköznek megmutatnia mit kell csinálni. Mi is kaptunk egy ismerősünktől, megköszöntem és miután elment betettem a kamrába...
2008. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az első hozzászóló kolléganővel, én még 20 percre se tenném bele a gyerekem, én már láttam olyan gyereket is, akinek csípőfejlődési rendellenességet okozott a komp, mivel a combcsont feje még nem csontosodik el ilyen korban, és elcsúszhat(extrém esetben).


4 hós leányzó gyógytornász anyukája

2008. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem van.Amikor már tudott állni a baba akkor tettem bele.Sajnos hason vagy üllve egyáltalán nem maradt meg csak ha felállítozzam és sétáltunk.A védőnőm azt mondta nem szokta ajánlani a kompot de vannak olyan gyerekek akiket a fejlődésben segít,hogy felfedezze a világot.Az én kezemben nem sok mindent fedezne fel önálloan, de így de. és du van benne 20 percet és imádja jön megy pakol stb.Amiota meg van elkezdett mászni, ügyesen áll és ha fogom a kezét lépeget és most 8 hónapos.
2008. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Én is nagy hévvel beszereztem egyet, de utána amikor elkezdtem tájékozódni, hallottam, hogy nagyon egészségtelen. Pont ezeket hallottam, amiket az előttem szólok leírtak, illetve megerősítettek. Szerintem ne használd, ha nem feltétlenül muszály. Én se fogom, kidobtam rá egy csomó pénzt, de mégse bánom, hogy nem fogjuk használni.
2008. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

Nyugodtan tedd bele.Az én babám imádja.Már 4 hónaposan ült egyedül,és állt.Mára kotor a kompal.Sokszor nem is tudnánk nélküle lenni.Növérem mindkét gyereke benne volt,és gyönyörü egészséges gyerekek.Akkor ne adj a kezébe semit,mert szinte minden valamilyen szinten káros a baba fejlödésére.

Nem árulhatnák,és nem fogyna annyi,ha ennyire káros lenne...

2008. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem sokat. Az a jó, ha mászik, mert az agya úgy fejlődik rendesen. Megtanulja a kézét és a lábát összehangolni,és ugye ezt is gyakorolni kell... (Az én lányom is 7 hónapos. Jól megvagyunk komp nélkül, pedig rettenetesen mozgékony...)
2008. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!