Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel "nehezebb" az élet...

Mennyivel "nehezebb" az élet 2-3 gyerekkel, mint 1 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a házimunkától kezdve az időbeosztáson át, a gyerekekkel való foglalkozásra, az anyagiakra, mindenre. Főleg úgy, hogy nincs segítség, mert a szülők, rokonok távol laknak és még dolgoznak is.

Minden vélemény érdekel. Köszönöm!


2013. jan. 17. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%
Amennyivel nehezebb annyival könnyebb. Az előző hozzászóló már elmondta a gyerekek eljátszanak egymással és Ő szinte unatkozik,amit nem hiszek el neki. Amig kicsik addig a kinőtt gyerekruha,játékok,ágy és egyéb kellék öröklődik.Az élelem attól drága ha megveszed a fejlődéséhez szükséges gyümölcsöket és mindazt amit egészségesnek ítélsz meg. A fejlődésük közben nemcsak eljátszanak és beszélgetnek de rengeteg dolgot tanulnak meg egymástól így az óvodai,iskolai anyagot is. Környezetünkben egy öt gyerekes családnál a 4.gyereket egy évvel előbbre hozták az iskolába( 3.osztályba kellett volna mennie a kora miatt is,de az iskola a 4.osztályba tették a tudása miatt) mert a testvéreitől annyit vett át otthon! Ha az időd nem a házi feladatok ellenőrzésével megy el mint a szülők többségégnek akkor azt az időt máshova lehet beprogramozni,ami nektek értékes. A nagyobb csemetéknél viszont drága a ruházat,az iskolai felszerelés,gondolom hiába van 1-2 év korkülönbség a gyerekek között mindig új iskolai tankönyveket muszály vásárolni.Nemcsak beosztás kérdése:idegen nyelv tanulása és a magántanár.Mi az tevékenység ami lekötheti Őket:sport esetleg hobby tevékenység? Az iskolában lehet-e a gyerekeknek ingyenesen részt venni ezekben a programokban? A nagyobb gyerekek már részt vesznek a házi munkában:tudják az édesanyjuk milyen rendet szeret,hogyan szokott főzni,beindítják a mosógépet,porszívót és rendbe teszik a számítógépet.Olyan ismereteket visznek haza amit a szülők sok-sok olvasással, keresgéléssel jutnának a kívánt információk birtokába.Ha megköveteled minden gyermekedtől,hogy önmaga körül tegyen rendet akkor valószínű kialakul bennük a rendszeretet.
2013. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%
Speciel nekem sokkal könnyebb :) Én a 3. baba megszületése után átkerültem egy másik dimenzióba, 180 fokot fordult velem a világ, és rettenetesen örülök neki. Rettenetesen pedáns voltam azelőtt, most viszont már lazábbra veszem a dolgokat, aminek szemmel láthatóan a férjem is jobban örül. A házimunka ugyanannyi, a mosás a több, mivel manapság naponta 2x megy a mosógép. Nagyobb adag kaját főzök, de én mindig is elég nagy adagokat főztem, így érdemben ez nem sokat változott. Minden egyes gyerek születésével nőtt az idő, amit velük tudtam tölteni, és ezt én sem tudom megmagyarázni, miért van így. Máskor még este 10-kor is a konyhában tébláboltam, vagy a fürdőt tettem rendbe, vagy éppen akkor jutottam el fürödni, manapság este 7-től már nem csinálok semmit, mert mindennel végzek, így ezt az időt a gyerekekkel töltöm, valamint 3-5-ig is. Délelőtt a legkisebbel vagyok itthon, nagyokat sétálunk, néha egész délelőtt is, mégis meg van főzve, ki van takarítva, mosva, vasalva, rend van... Egy gyereknél még üzletből öltözködtünk, most sokkal kevesebbet költök ruhára, ötünkre turiból veszek ruhákat, és eskü, csinosabban járunk, mintha butikból öltözködnénk. Játékra, tanszerre többet kell költeni, mint ha csak egy lenne, és valóban, nem egy nyalókát kell vennem, hanem 3-at, de ez nem akkora többlet (ha okosan csinálja az ember, a családi pótlékból ki tudja hozni, márpedig azt ugye a gyerekre adják). És a türelmem is megháromszorozódott, meg a tűréshatárom is arrébb kúszott... Nekem sincs segítségem, az első gyereknél minden főzéskor kétségbeestem, hogy most hogyan is fogom megcsinálni a rántást, mikor itt üvölt a lábamnál, hogy vegyem fel, most nekiállok 200db palacsintának úgy, hogy a kicsi velem van, és hamarabb végzünk, mintha egyedül csinálnám. A miértjét nem tudom semminek megmagyarázni, de nekem sokkal egyszerűbb és boldogabb lett az életem!
2013. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

Az elso 6 het nagyon nehez volt. Azota sokat javult a helyzet. Egyaltalan nem volt segitsegem, kulfoldon elunk.Ferjem 7 napbol 6-ot dolgozik, reggel koran megy este 7-re er haza.3 es fel eves es 3 es fel honapos fiaink vannak.

Nekunk eddig anyagilag nem megterhelobb, nagyrol megmaradtak a ruhak, kicsi anyatejes raadasul. Pelenka es nedves torlokendo ami penzbe kerul.

Ami nehezebb most telen ket gyerekkel elindulni setalni:) Mire mindkettot feloltoztetem es elindulunk az egy mutatvany.

De most is tiszta a lakas, van fott kaja es en itt gyakorizok mig a nagyfiam az autoival jatszik a kicsi meg a hintabol figyeli es kozbe egy ragokat ragcsal :)))

2013. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!