Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek későn kezdett járni a babája önállóan? Ezalatt azt értem hogy 18 hónaposan vagy még később?

Figyelt kérdés
Lányom 17 hónapos,még fogni kell az egyik kezét.Ő elég súlyos izom hypotoniával született,gyógytornára járunk!Szépen fejlődik senki nem is aggódik,csak kíváncsi vagyok más baba is kezdett e később járni,
2011. szept. 1. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

17 hónapos és 2 hetes volt a fiunk, maikor járni kezdett, 2 hetes korától hordtuk hetente Dévény tornára, a lábai voltak baromi görbék. 2 héttel később már futnunk kellett utána. :-)

Én is nagyon el voltam keseredve, tudom, mit érzel. Nekünk is azt mondták, hogy járni fog, nyugi, már nincs messze ez az időpont, de amikor valóban megtette az első lépéseket egyedül, kapaszkodás nélkül, akkor elbőgtem magam. Nagy kő esett le...

2011. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)az a baj hogy úgy látom fél,és az egyensúlyával vannak gondok:)de nagyon várom már a pillanatot.....
2011. szept. 1. 16:34
 3/16 krisztivan ***** válasza:
Bocsi az OFFért de a fiam minden nagymozgást az utolsó utáni pillanatban kezdett el.(pl.8 hós kúszás)Pedig neki nincs izomprobláméja.Én már úgy készülök hogy csak másfél évesen fog elkezdeni járni.Szerintem nagyon ügyes a kislányod ha ilyen súlyos hypotoniával már itt tart.
2011. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A járásról nem tudok még nyilatkozni, de az én lányom is hypoton.Ő enyhén, annyira, hogy még a gyerekorvos se vette észre.Fél éves kora óta járunk Dévény tornára, itthon is tornáztatom, kádban úsztatom, labdán rugóztatom, nem győzöm fejleszteni, de 11 hónaposan még nem mászik ( csak komolyan próbálkozik ), nem ült még fel, megülni is alig, és nem állt fel.Éjjel-nappal ezen rágódok, hogy mit tudnék még segíteni neki, főleg, mert látom rajta, hogy szeretné, de nem megy..Örökmozgó baba, egy pillanatra nem pihen, de nincs ereje.Volt, hogy sírtam is ezen, nem is egyszer.Borzalmas érzés, hogy minden vele egyidős baba ül, mászik, áll és kapaszkodva lépeget.Az enyém meg 11 hónaposan is a földön kúszva, forogva játszik..Állítólag 18 hónapos korig kell megtenni az első lépést, semmiről nincs elkésve a lányod!Szerintem is ügyes!!
2011. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kislányom hétfőn lesz 17 hónapos. Enyhe hypotóniával született, jártunk 1 éves koráig gyógytornára. Ő is minden nagy mozgást nagyon későn kezdett csinálni.1 évesen állt fel először. Kb. 1 hete kezdett egyedül, kapaszkodás nélkül felállni. Önálló lépegetés még nincsen, de szerintem már nincs messze.

Nagyon ügyes a kislányod!

2011. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19:36-os vagyok.Bocs, hogy a kérdésednél kérdezek!Kíváncsi vagyok, hogy ez a hypotonia érintette -e kisbabátok beszéd vagy értelmi fejlődését? Csak azért kérdem, mert egy időben rémeket láttam.Az én lányom nagyon okos, 10 hónaposan mondta ki az első szavát.Tapsol, pápázik, meg tudja mutatni, hol a feje, hol a lába.Ugye nem fog attól később beszélni, hogy picit késik a mozgás?Ezt a kérdezőtől, és a válaszolóktól is kérdezem.Van egy gyógytestnevelő ismerősöm, aki egyszer vizsgálta a lányom, és azt mondta, nyugodjak meg, csak azért késik a mozgás, mert nagyon okos, és ő az értelmi fejlődésre koncentrált.Igaz ez?Állítólag ezek a gyerekek már 5 évesen iskolaérettek, ezt több év tapasztalatából mondta.Szerintetek?
2011. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 krisztivan ***** válasza:
Igen ezt már én is hallottam hogy vagy mozgás vagy értelmi fejlődés.És általában (az anyukák elmondása szerint)igaz is.Viszont én 10 hónaposan elindultam és mégis 5 évesen iskola érett voltam.Szerintem gyerek függő is.
2011. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kérdésre válaszolva,nem vettem észre hogy érintette volna a szellemi fejlődését a hypotonia!Nem is okosabb és ügyesebb mint a korabeliek,de nincs is elmaradva:)
2011. szept. 4. 20:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak nincs és nem is volt semmi baja, egyszerűen csak nyugis baba volt mindig, olyan, mint az apukája. Nyugodt, csendes, ráérős természet, én csak ezzel tudom magyarázni azt, hogy 8 hónaposan ült meg magától először, 10 hónaposan kezdett el mászni, 14 hónaposan állt meg, 18 hónaposan indult el, és majdnem 2,5 éves volt, mikor elkezdett beszélni. Babaként szépen eljátszott ülve, nem akarta felfedezni a világot, gondolom ezért nem mászott hamarabb. A járásnál félt, hogy elesik, pedig nem volt rossz élménye, mindig biztattam, mégis sírt, ha kértem, jöjjön oda hozzám. Nem akart, inkább négykézláb odamászott gyorsan.

Későn érő típus. De amit megtanult, azt nagyon szépen csinálta mindig, nem volt gond sosem. A szókincse is rohamosan bővült, egyik napról a másikra! Pl. egyszercsak elkezdett számolni 1-10-ig, pedig azt sem tudtuk a párommal, hogy ismeri a számokat! Ő minden megjegyzett, csak kimondani nem akarta.

Egyik napról a másikra lett szobatiszta is.

Most 3 éves, és nagyon okos kisfiú!

Örülök, hogy mindig türelmes voltam hozzá, és nem éreztettem vele, hogy aggódok, mert aggódtam azért, nem vettem el az önbizalmát!

2011. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is alkati hypotóniával született és nagyon későn kezdte el a nagymozgásokat. Fél évesen forgott, 7 hónaposan kúszott (ez még rendben lett volna), de utána csak 1 évesen ült fel, 15 hónaposan mászott, és 2 évesen járt önállóan. Ez idő alatt jártunk 1 évig Pető intézetbe és 1,5 évig dévényre. Most sem egy örökmozgó és könnyen elesik és az egyensúlya is bizonytalan (széles alapon jár), de hónapról hónapra ügyesebb. Most bölcsis, ahol sok inger éri és remélem, hogy idővel semmi sem fog látszani a mozgásán.
2011. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!