Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba hogy utazhat külföldre?

A baba hogy utazhat külföldre?

Figyelt kérdés

Tervezünk a hétvégén elmenni Szlovákiába, 10 hónapos a kicsi fiam. Hogyan tudnám magammal vinni őt is? Reggel megyünk, este jövünk, egy tóhoz ruccannánk ki. Milyen irattal kell elindulni, illetve csináltatni? Láttam már személyigazolványhoz hasonló kis kártyát, ami egy 3,5 éves gyermek anyukájánál volt. Ők azzal járnak. Nekünk is be kell szerezni egy ilyet az önkormányzaton?

A segítségeket előre is köszönöm :)


2011. aug. 23. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, be kell szerezni útlevelet vagy személyit. A személyi ingyenes, de nem hiszem, hogy hétvégére kész lesz.
2011. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már egy hós babának is csinálnak személyi igazolványt, ingyenes, de szerintem sem lesz meg hétvégére.
2011. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Személyi kell, de nem az önkormányzat, hanem az okmányiroda csinálja, ingyenes és 30 nap az ügyintézési határidő.
2011. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én múlt hét csütörtökön csináltattam a fiamnak személyit az okmányirodában. Azt mondták 3 héten belül kiküldik postán.
2011. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ideiglenes személyi igazolványt meg kell kérdezni, hogy adnak-e ki babáknak. Azt helyben, azonnal kiadják az okmányirodákban, 30napig érvényes.
2011. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, csak azzal nem lehet külföldre utazni
2011. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de lehet az ideiglenessel is utanzi kulfoldre, csak a hataron elveszik, mivel csak egy utra szol es nem tud visszajonni :(
2011. aug. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát szerinted ott akarnának maradni??? Ha nem jöhet vissza, akkor nyilván nem lehet ideiglenessel utazni.
2011. aug. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Útlevelet is csináltathattok, de az 5000 Ft. 2 évig érvényes a babáknak. Ha sürgősségivel kéritek, pár nap alatt kész van (ezért is 5000 Ft, a sima ügyintézés 2500 Ft). Mi Budapesten a Visegrádi utcában voltunk, egy pénteki napon, hétfőn már kaptuk az sms-t, hogy lehet menni érte, kedden át is vette a férjem.
2011. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :)
2011. aug. 25. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!