Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébikompnak van előnye is?

A bébikompnak van előnye is?

Figyelt kérdés
Eddig elleneztem, mindig én mondtam, hogy ilyen nem lesz neki.:)De most kaptunk egy nagyon aranyos lepkéset, és imádja a lányom.Kezd rájönni, hogy van lába, és kezdi lökni magát.Nem szeretném, ha hátráltatná a mozgását.De ő még nem áll fel, tehát szó nincs még járás tanulásról, és arról, hogy késleltetné.Naponta kb. 2-szer 5 percet van benne, szóval rövid időt.Szerintem a mozgást csak akkor hátráltatná, ha egész nap benne lenne, de erről szó nincs.Viszont a függőleges helyzettől fejlődik a térlátása, ösztönzi az ülésre stb.Ugye nem ártok vele a babámnak?
2011. jún. 30. 06:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Szerintem nem ártasz vele, annak ellenére, hogy sokan ellenzik. Én szerettem mindkét gyermekemnél. Nem lett semmilyen betegségük ebből kifolyólag. Imádták ők is a "száguldozást". Egyre nagyobb lesz, majd mindig tovább maradhat benne. Meglátod mennyire igényli majd a bentlétet.
2011. jún. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
8 hónapos.Persze, ha már állna, akkor biztos kényelmesebb lenne neki így, hiszen ezzel mindenhová eljut, mintha járna.De még nagyon nem tartunk itt.És szerintem csak akkor "káros", ha egész nap benne van.Köszi!
2011. jún. 30. 06:39
 3/32 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt,mindhárom gyereknél. Ha pl. főztem,akkor abban voltak a közelemben. Sem a járásban,sem egyébn módon nem károsodtak.
2011. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
nem tesz jót a mozgásfejlődésének.Akkor inkább járóka.
2011. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Járókánk nincs, csak utazóágyunk.Ezt pedig ajándékba kaptuk, én nem vettem volna.Kifejtenéd ezt, hogy miért nem tesz jót? Nagyon keveset van benne, a nap nagy részében a földön gurulgat és kúszik, hagyom kibontakozni.
2011. jún. 30. 07:25
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

1. Balesetveszélyes, mert ha valamiben megakad, akkor könnyen felborul és a gyerek összetöri magát.

2. A mozgásfejlödésnek nagyon árt, mert rossz tartást szokik meg a gyerek: elörehajolva lökdösi magát és nem egyenesen, ezen kivül nem tanul meg egyensúlyt tartani, nem talpon áll, hanem a lábujjhegye ér csak le és azzal lökdösi magát elöre.

3. Rövid idöre (napi fél óra) nem lenne még vészes, de utána nem akar a korának megfelelöen mozogni: férdelés, felállás gyakorlása, kapaszkodva járás - mert a kompban egyszerübb.


Nekem négy gyerekem van, de egyiknél sem használtam, ha nagyon egy helyen kellett tartani, akkor eleinte járóka, késöbb szék az asztal mellett megoldotta a problémát.

2011. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Azt,hogy miért nem tesz jót,nem tudják megindokolni,csak mondják.

A lányom 9 hónaposan ment már önállóan, a fiam 11 hónaposan. Mindeketten használták a bébikompot.

2011. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Végig mellette vagyok, amikor benne van.És még nem közlekedik vele, csak kezdi felfedezni, hogy el tud mozdulni.Nem lesz baleset, amíg itt vagyok.A feltérdelésen már túl vagyunk.Egyértelmű, hogy ha már felállt volna, nem használjuk.De én úgy látom, ez nem mostanában lesz.Mindenesetre elgondolkodtattál kicsit.Hasonló dolgok miatt elleneztem én is, ezért vagyok tanácstalan.
2011. jún. 30. 07:34
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Pont ez az, hogy csak mondják, hogy nem egészséges, de indokot azt nem tudnak már mellé írni..

Nekünk olyan kompunk volt, ami nem tudott felborulni, el sem tudom képzelni, hogy egy jó komp hogyan borulhat fel. Tesóméknak még az a régi kör alakú volt, arról igen, de egy ilyen újabb fajtáról nem tudom elképzelni. Amúgy meg nincs egyedül hagyva a gyerek, mert ugye miért is lenne egyedül egy ekkora gyerek? Akkor nem történhet semmi baj sem vel. Szerintem használjátok nyugodtan, nem lesz semmi baja a te picikédnek sem. Első voltam.

2011. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én előnyének csak azt látom, hogy nagyon jól le lehet vele kötni a gyereket.

Én itt, ezen az oldalon olvastam először arról, hogy ez mennyire nem jó, és elméletben meggyőztek, nem vettem.

Azonban megtapasztaltam a dolog gyakorlati oldalát is.

Anyósoméknál van az unokáknak komp, és nem akartam őket megbántani, ezért nem szóltam, hogy ne tegyük bele gondolván, hogy egy kis kompozásból nem lesz baj.

Na azokon a 10 perceken rágtam/rágom a szám.

Kb. 11 hónaposan került bele először, akkor már stabilan ült, és a felállt. (12 hónaposan indult el)

Borzasztó milyen szerencsétlenül ült benne, a fogamból jött a víz. Az ülőfelület alig tartotta, az én stabilan ülő-álló gyermekem, csak nyeklett-nyaklott benne. Alap esetben szépen teli talpon ácsorgott, itt meg csak lábújhegyezett, és a későbbiekben a sarka folyton beakadt a komp hátuljába, a cipőjét és a sarokbőrét leszedve. Na azóta nem engedem bele.....jól lekapta a bőrt a kis sarkáról, pedig nem egy matuzselemi darab komp, elég hiper szuper spéci zenélős cucc.

Nem gondolom, hogy pár perctől baja lehet, és elhiszem, hogy tetszik neki, de nekem a gyakorlatban tényleg az jött le, hogy nagyon nem jó nekik. Nem normális tartásra és mozgásra ösztönzi őket.

Szóval ha már kaptátok is szereti is, néha-néha tedd bele, de ne vidd túlzásba, nem ér annyit az ingyen ajándék, hogy tönkre tedd a Picikéd testét.

2011. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!