Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor bebikomp, vagy nem...

Most akkor bebikomp, vagy nem bebikomp? Ki hogy van vele?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 18:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem. Egyik gyerekemnek sem volt, feleslegesnek tartom, majd megtanul járni,addig meg mászik.
2011. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%

Én komp párti vagyok, lehet az egyetlen.

De nekem mindkét gyerkőcöm imádta, a második még most is szereti (9hós)Bejárja vele a házat!Ha elfárad benne le tud ülni.Szerintem sokat segít a baba járásaban, tehát hogy eljusson oda ahová szeretne.Én nem bántem hogy megvettem.Megint megvenném.Majd jönneka válaszok hogy kifárad a háta.De ha csak ül a fenekén is fárad a gerince.Feküdni nem akar, csak menni és menni.

2011. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azert kerdeztem mert a lanyom 8 hos meg nem tud maszni csak gurul de aztis mar unja, latom rajta hogy merges hogy nem halad, altalaban nagy siras a vege igy eleg sokta van olben, igy meg nem mozog annyit mint kene. probalom segiteni osztonozni de szegenyke mergelodik :P . Tudom hogy sokan mondjak nem jo a jarasnak a komp, de a sok siras meg az idegeknek nem tesz jot :)))
2011. máj. 28. 18:48
 4/24 anonim ***** válasza:
16%
Fiamnak is volt. Én örültem neki, mert abban legalább el volt. Ő mindent máshogy csinált, mint ahogy a "nagykönyveb" meg van írva. Elég korán ült(4hó) aztán hasról hátra átfordult, de vissza nem, majd 6hósan felállt. Akkor tettem bele a kompba. Persze mellette földön is volt, így szépen megtanulta a forgást is aztán mikor elkezdett másznik kb 8 hónaposan nem igazán érdekelte a komp. 9,5 hónaposan meg elindult egyedül, azóta nem használom, de örülök, h volt, mert abban a kis időben is szerette. Mindenhova eljutott benne és ezt élvezte.
2011. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm lányának elakadt a kereke, a gyerek arcra esett kompostul, a kezét nem tudta előre tenni, 6 éves koráig nem voltak felső metszőfogai a kislánynak, mert kitörtek!!!

Soha nem vennék, nagyon balesetveszélyes.

2011. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A komp az égvilágon semmire nem fogja ösztönözni,mivel nem lesz rá szüksége,minden erőfeszítés nélkül tud majd közlekedni.

A kislányod rá fog jönni a helyes technikára ha adsz rá neki időt,de ha esélye sincs,mert beleülteted a készbe-jelen esetben szó szerint-,akkor nem fogja motiválni a düh,h meg akarja csinálni.

Egy barátnőm kisfia még oviban is lábujjhegyezett a komptól,gyógytornára kellett járnia.

2011. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk volt bébikompunk. Sokat voltunk kettesben kislányommal és például mikor este ágyaztam, fürdéshez készültünk, tápszert készítettem, akkor beletettem és így ő is ott tudott velem lenni, nem volt hiszti, látta, hogy mit csinálok. Nem vittem túlzásba a használatát. Nálunk segítség volt, semmi hátrányt nem jelentett.
2011. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 alaszka ***** válasza:
75%
Én nem vennék! Olvashatsz róla sok helyen, hogy ha kimarad a mászás a mozgásfejlődésből, az később okozhat pl. tanulási nehézségeket. 8 hónaposan bőven ráér magától megtanulni mászni, ha kompba teszed, járni tanul meg rögtön, az meg még korai! Az én lányom is 9 hós volt, mikor mászni kezdett, 11 hós volt mikor felállt, és 14 volt mikor önállóan ment, és senki nem mondta hogy el lenne késve. Minden gyerek más ütemben fejlődik, nem ezek az eszközök fogják ösztönözni. Kényelmes az anyukáknak, az lehet, de amúgy más előnye nincs, sőt inkább hátránya...Egyébként kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost...szerintem tuti hogy ellenezni fogják!
2011. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Látom azok írták a negatív többnyire akinek nincs.

Igenis ösztönzi a gyereket a járásra mert látja eljut vele oda ahová akar.

Amúgy el sem tudom képzelni milyen gagyi komp lehetett amivel hasra esett a kislány mert a miénk ha megbotlik is nem tud a komp megdőlni.

Ismerősöm gyereke 1 éves múlt és még csak nem is teszi a lábait.A fiam 9 hós lesz és mióta kompa tettem azóta a komppal megy amerre akar vagy ha a kezét fogom megy nagyon szépen.

Szerintem senkire ne halgass kérj kölcsön egyet 2 napra és meglátod hogy mit szól hozzá a gyerkőc.És neked is egyszerűbb lesz.

2011. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekunk is volt kompunk. Nem vettuk, kolcson kaptuk. Amikor mar tudott ulni a kisfiam, akkor bele tettuk. Mivel igen aktiv, es nem igazan szerette soha, ha sokaig ugyanazt kell csinalni, igy mindig max 5-10 percet volt benne. Ez alatt azert ezt-azt tudtam tevekenykedni.

A mozgasfejlodesenek sem artott. 7 honaposan felallt, 8 honaposan maszott, 11 honaposan onalloan ment

2011. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!